Logo
Logo
Słownik
Poprzednie hasło Następne hasło
Wybierz literę

Glifosat

Glifosat to substancja aktywna stosowana w dolistnych herbicydach o działaniu systemicznym. Pobierana jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.), powodując ich zamieranie.

Objawy działania glifosatu są widoczne po upływie 7 - 10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka. Glifosat nie zalega w glebie i ulega rozkładowi przez mikroorganizmy glebowe.

Glifosat niszczy najbardziej uciążliwe chwasty - m.in.: chwastnicę jednostronną, mak polny, owies głuchy, przetaczniki, rumian polny, rzodkiew świrzepa, barszcz zwyczajny, żywokost lekarski.

Powiązane treści
Pokaż więcej (2)
Pozostałe hasła na literę "G"
Gatunek

Gatunek to podstawowa jednostka taksonomiczna, jedna z kategorii systematycznych. 

Więcej →
Glebogryzarka

Jest to mechaniczne narzędzie ogrodnicze służące do spulchniania gleby.

Więcej →
Gazon

Duży ozdobny trawnik w kształcie prostokąta, koła lub owalu znajdujący się na podjeździe do pałacu lub dworu, otoczony wokół drogą ...

Więcej →
Gabion

Jest to element architektury ogrodowej o kształcie prostopadłościennego kosza wykonanego ze stalowej siatki, wypełnione różnymi materiałami ...

Więcej →
Gleba

Gleba jest warstwą litosfery, która powstała ze skały macierzystej pod wpływem czynników glebotwórczych.

Więcej →
Twoja strona ogrodu