Logo
Logo
Okazje
Słownik
Poprzednie hasło Następne hasło
Wybierz literę

Gabion

Jest to element architektury ogrodowej o kształcie prostopadłościennego kosza wykonanego ze stalowej siatki, wypełnione różnymi materiałami - kamieniami, szkłem, drewnem.

Gabiony są łatwe w montażu. Dostarcza się je na budowę gotowe, a w miejscu wbudowania wypełnia kamieniami, kruszywem lub innymi materiałami. Stosuje się je do umocnień ziemnych, jako zabezpieczenia zboczy i skarp.

Gabiony doskonale sprawdzają się także jako ścianki i wygrodzenia w ogrodzie; elementy ogrodzenia; schody gabionowe; pergole; mostki; elementy grilla ogrodowego czy altany; meble ogrodowe: siedziska, stoły, ławki; obramowanie ścieżek ogrodowych, grządek, rabatek;  elementy dekoracyjne - kwietniki, podpory dla roślin, dekoracyjne osłony warzywnika, kompostownika czy kontenera na śmieci.

Powiązane treści
Pozostałe hasła na literę "G"
Glifosat

Glifosat to substancja aktywna stosowana w dolistnych herbicydach o działaniu systemicznym. Pobierana jest przez zielone części roślin ...

Więcej →
Gatunek

Gatunek to podstawowa jednostka taksonomiczna, jedna z kategorii systematycznych. 

Więcej →
Glebogryzarka

Jest to mechaniczne narzędzie ogrodnicze służące do spulchniania gleby.

Więcej →
Gazon

Duży ozdobny trawnik w kształcie prostokąta, koła lub owalu znajdujący się na podjeździe do pałacu lub dworu, otoczony wokół drogą ...

Więcej →
Gleba

Gleba jest warstwą litosfery, która powstała ze skały macierzystej pod wpływem czynników glebotwórczych.

Więcej →
 
Twoja strona ogrodu