Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Florovit: Nowe nawozy ogrodnicze

Firma GRUPA INCO S.A. wprowadziła 3 nowe nawozy marki Florovit. Są to nawóz zakwaszający, wapno nawozowe granulowane i wapno do odkwaszania trawników z mchem. Przeczytaj charakterystykę tych produktów.

Florovit nawóz zakwaszajacy_karton 1kg

Florovit nawóz zakwaszający

Skutecznie zakwasza podłoże i obniża pH gleby, jednocześnie zapewniając odpowiednie warunki do rozwoju roślin kwaśnolubnych.

Systematyczne stosowanie nawozu sprzyja przyswajaniu przez rośliny składników pokarmowych dostępnych w glebie, które są potrzebne do prawidłowego wzrostu oraz owocowania. Pomaga utrzymać optymalne pH gleby, dzięki czemu rośliny będą bujniej rosły i pięknie kwitły.

Gramatura: 1 kg Cena: ok. 9,48 zł

Florovit wapno do trawników z mchem - 5 kg worek

Florovit wapno do trawników z mchem

Przeznaczone jest do nawożenia wszystkich rodzajów trawników, zarówno ozdobnych, jak i intensywnie użytkowanych. Zabieg wapnowania doprowadza do optymalnego dla roślin odczynu podłoża (odkwasza glebę), ułatwia roślinom pobieranie innych składników pokarmowych oraz korzystnie wpływa na rozwój pożytecznej mikroflory glebowej.

Stosowanie wapna redukuje skutki zbyt intensywnego nawożenia, które często powoduje zakwaszanie gleby i wzrost mchu. Produkt można z powodzeniem stosować zarówno do zakładania trawników, jak i do trawników wieloletnich. Wapno do trawników przeznaczone jest do wszystkich rodzajów trawników: efektywnie wypiera mech skutecznie przeciwdziała pojawianiu się mchu szybko rozpada się pod wpływem wody

Gramatura: 5 kg Cena: ok. 10,95 zł

Florovit wapno nawozowe - 5 kg worek

Florovit wapno nawozowe granulowane

Przeznaczone jest do odkwaszania wszystkich rodzajów gleb. Nawóz szybko poprawia odczyn gleby, co umożliwia roślinom lepsze pobieranie składników pokarmowych oraz ogranicza pobieranie metali ciężkich takich jak kadm, ołów, chrom.

Wapno nawozowe doprowadza do optymalnego dla roślin odczynu podłoża, wnosi do gleby ważny składnik pokarmowy jakim jest wapń oraz korzystnie wpływa na własności fizyczne gleby. Zawarta w glebie próchnica w obecności wapnia poprawia strukturę gleby, co przyczynia się do utrzymania korzystnych dla roślin stosunków powietrzno-wodnych.

Gramatura: 5 kg Cena: ok. 9,59 zł


2015-07-10
Źródło:  Producent: GRUPA INCO S.A.

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu