Logo
Logo
Do góry

Happy Garden: Nowa linia nawozów ogrodniczych

Na polskim rynku dostępny jest już produkowany w Niemczech płynny nawóz do roślin ogrodowych Happy Garden. Nawóz jest naturalny, dostępny jest w trzech rodzajach: Kwiaty, Owoce i Warzywa oraz Drzewa i Krzewy.

Podstawowe działanie nawozu to zwiększenie aktywności mikroorganizmów glebowych, a także pobudzanie rośliny do intensywniejszego pobierania składników pokarmowych, co powoduje zwiększenie masy korzeniowej – rozwiązanie, można by powiedzieć genialne w swojej prostocie.

W pierwszym sezonie wprowadzania produktu na polski rynek producent obniżył oryginalną cenę o 25 procent chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, dla których ważna jest zarówno jakość, jak i cena. Happy Garden powstał na bazie 25 lat badań niemieckich naukowców i sprzedawany jest w Niemczech pod nazwą Happy Green.

Skład Happy Garden bazuje na połączeniu w odpowiednich proporcjach wyciągów z kilkunastu różnych roślin, których pozytywny wpływ na rozwój roślin jest co prawda znany od lat, ale swoista uniwersalność została uzyskana przez odpowiednie proporcje – mówi Edward Orłowski, polski dystrybutor Happy Garden. – Organiczny skład powoduje, że nawóz działa jak herbatka homeopatyczna dla roślin. W naturalny sposób zapewnia im lepszy wzrost, wzmacnia odporność na warunki atmosferyczne, szkodniki i choroby oraz intensyfikuje barwy i zapewnia większe plony.

Tajemnica działania Happy Garden tkwi w ekologicznym pobudzaniu mikroorganizmów żyjących w glebie. Nawóz wzmaga ich aktywność, przez co mnożą się one. Dzięki temu jakość gleby się poprawia, a masa korzeni, szczególnie włosowatych, wzrasta. Korzenie stają się mocniejsze, więc roślina znacznie łatwiej pobiera więcej substancji odżywczych. Daje to oczywisty efekt w postaci lepszych plonów. Kwiaty kwitną dłużej, jest ich więcej i są bardziej kolorowe. Warzywa i owoce rodzą się wcześniej, są smaczniejsze i bardziej jędrne. Drzewa i krzewy rosną szybciej i bardziej bujnie. Cały ogród staje się zdrowszy i silniejszy, a rośliny bardziej odporne na przymrozki czy suszę.

Happy Garden - nowa linia nawozów ogrodniczych

Happy Garden jest pochodną innego produktu tego samego producenta: Happy Green AGRO, który stosowany jest w uprawach wielkopowierzchniowych w rolnictwie klasycznym oraz w uprawach ekologicznych. Badania niemieckiej Izby Rolnej prowadzone od kilku lat dowodzą skuteczności stosowania produktu na przykładzie m.in. kukurydzy, rzepaku, zboża, ziemniaków i buraków cukrowych. – Nasi użytkownicy w Turcji, Polsce i Hiszpanii dostarczają na bieżąco wyniki aktualnych zastosowań, ponieważ najlepszym „dowodem” jakości są wyniki uzyskane przez klientów końcowych w codziennej praktyce hodowli roślin – dodaje Orłowski.

Nawóz Happy Garden jest sprzedawany w postaci wydajnego koncentratu. Z półlitrowego kanisterka Happy Garden w cenie 34,56 zł otrzymujemy aż 250 l roztworu do podlewania. Stosowanie? Proste. Jedną nakrętkę rozcieńczamy w 5-ciolitrowej konewce z woda i podlewamy stosownie do potrzeb, najlepiej od początku fazy wegetacji.

A jako że Happy Garden to w pełni ekologiczny nawóz, może być stosowany razem ze środkami ochrony roślin i jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt, pszczół i całego środowiska.

Inaczej, niż w przypadku sztucznych nawozów stosując Happy Garden nie ma potrzeby kilkudniowej karencji – zapewnia Orłowski. – Zwierzęta i ludzie mogą mieć kontakt z roślinami i ich owocami natychmiast po użyciu naszego produktu.

Źródło: Happy Garden

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu