Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Happy Garden: Nowa linia nawozów ogrodniczych

Na polskim rynku dostępny jest już produkowany w Niemczech płynny nawóz do roślin ogrodowych Happy Garden. Nawóz jest naturalny, dostępny jest w trzech rodzajach: Kwiaty, Owoce i Warzywa oraz Drzewa i Krzewy.

Podstawowe działanie nawozu to zwiększenie aktywności mikroorganizmów glebowych, a także pobudzanie rośliny do intensywniejszego pobierania składników pokarmowych, co powoduje zwiększenie masy korzeniowej – rozwiązanie, można by powiedzieć genialne w swojej prostocie.

W pierwszym sezonie wprowadzania produktu na polski rynek producent obniżył oryginalną cenę o 25 procent chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, dla których ważna jest zarówno jakość, jak i cena. Happy Garden powstał na bazie 25 lat badań niemieckich naukowców i sprzedawany jest w Niemczech pod nazwą Happy Green.

Skład Happy Garden bazuje na połączeniu w odpowiednich proporcjach wyciągów z kilkunastu różnych roślin, których pozytywny wpływ na rozwój roślin jest co prawda znany od lat, ale swoista uniwersalność została uzyskana przez odpowiednie proporcje – mówi Edward Orłowski, polski dystrybutor Happy Garden. – Organiczny skład powoduje, że nawóz działa jak herbatka homeopatyczna dla roślin. W naturalny sposób zapewnia im lepszy wzrost, wzmacnia odporność na warunki atmosferyczne, szkodniki i choroby oraz intensyfikuje barwy i zapewnia większe plony.

Tajemnica działania Happy Garden tkwi w ekologicznym pobudzaniu mikroorganizmów żyjących w glebie. Nawóz wzmaga ich aktywność, przez co mnożą się one. Dzięki temu jakość gleby się poprawia, a masa korzeni, szczególnie włosowatych, wzrasta. Korzenie stają się mocniejsze, więc roślina znacznie łatwiej pobiera więcej substancji odżywczych. Daje to oczywisty efekt w postaci lepszych plonów. Kwiaty kwitną dłużej, jest ich więcej i są bardziej kolorowe. Warzywa i owoce rodzą się wcześniej, są smaczniejsze i bardziej jędrne. Drzewa i krzewy rosną szybciej i bardziej bujnie. Cały ogród staje się zdrowszy i silniejszy, a rośliny bardziej odporne na przymrozki czy suszę.

Happy Garden - nowa linia nawozów ogrodniczych

Happy Garden jest pochodną innego produktu tego samego producenta: Happy Green AGRO, który stosowany jest w uprawach wielkopowierzchniowych w rolnictwie klasycznym oraz w uprawach ekologicznych. Badania niemieckiej Izby Rolnej prowadzone od kilku lat dowodzą skuteczności stosowania produktu na przykładzie m.in. kukurydzy, rzepaku, zboża, ziemniaków i buraków cukrowych. – Nasi użytkownicy w Turcji, Polsce i Hiszpanii dostarczają na bieżąco wyniki aktualnych zastosowań, ponieważ najlepszym „dowodem” jakości są wyniki uzyskane przez klientów końcowych w codziennej praktyce hodowli roślin – dodaje Orłowski.

Nawóz Happy Garden jest sprzedawany w postaci wydajnego koncentratu. Z półlitrowego kanisterka Happy Garden w cenie 34,56 zł otrzymujemy aż 250 l roztworu do podlewania. Stosowanie? Proste. Jedną nakrętkę rozcieńczamy w 5-ciolitrowej konewce z woda i podlewamy stosownie do potrzeb, najlepiej od początku fazy wegetacji.

A jako że Happy Garden to w pełni ekologiczny nawóz, może być stosowany razem ze środkami ochrony roślin i jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt, pszczół i całego środowiska.

Inaczej, niż w przypadku sztucznych nawozów stosując Happy Garden nie ma potrzeby kilkudniowej karencji – zapewnia Orłowski. – Zwierzęta i ludzie mogą mieć kontakt z roślinami i ich owocami natychmiast po użyciu naszego produktu.

Źródło: Happy Garden


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
WIELKANOC
Na czasie
WIELKANOC
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu