Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Happy Garden: Nowa linia nawozów ogrodniczych

Na polskim rynku dostępny jest już produkowany w Niemczech płynny nawóz do roślin ogrodowych Happy Garden. Nawóz jest naturalny, dostępny jest w trzech rodzajach: Kwiaty, Owoce i Warzywa oraz Drzewa i Krzewy.

Podstawowe działanie nawozu to zwiększenie aktywności mikroorganizmów glebowych, a także pobudzanie rośliny do intensywniejszego pobierania składników pokarmowych, co powoduje zwiększenie masy korzeniowej – rozwiązanie, można by powiedzieć genialne w swojej prostocie.

W pierwszym sezonie wprowadzania produktu na polski rynek producent obniżył oryginalną cenę o 25 procent chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, dla których ważna jest zarówno jakość, jak i cena. Happy Garden powstał na bazie 25 lat badań niemieckich naukowców i sprzedawany jest w Niemczech pod nazwą Happy Green.

Skład Happy Garden bazuje na połączeniu w odpowiednich proporcjach wyciągów z kilkunastu różnych roślin, których pozytywny wpływ na rozwój roślin jest co prawda znany od lat, ale swoista uniwersalność została uzyskana przez odpowiednie proporcje – mówi Edward Orłowski, polski dystrybutor Happy Garden. – Organiczny skład powoduje, że nawóz działa jak herbatka homeopatyczna dla roślin. W naturalny sposób zapewnia im lepszy wzrost, wzmacnia odporność na warunki atmosferyczne, szkodniki i choroby oraz intensyfikuje barwy i zapewnia większe plony.

Tajemnica działania Happy Garden tkwi w ekologicznym pobudzaniu mikroorganizmów żyjących w glebie. Nawóz wzmaga ich aktywność, przez co mnożą się one. Dzięki temu jakość gleby się poprawia, a masa korzeni, szczególnie włosowatych, wzrasta. Korzenie stają się mocniejsze, więc roślina znacznie łatwiej pobiera więcej substancji odżywczych. Daje to oczywisty efekt w postaci lepszych plonów. Kwiaty kwitną dłużej, jest ich więcej i są bardziej kolorowe. Warzywa i owoce rodzą się wcześniej, są smaczniejsze i bardziej jędrne. Drzewa i krzewy rosną szybciej i bardziej bujnie. Cały ogród staje się zdrowszy i silniejszy, a rośliny bardziej odporne na przymrozki czy suszę.

Happy Garden - nowa linia nawozów ogrodniczych

Happy Garden jest pochodną innego produktu tego samego producenta: Happy Green AGRO, który stosowany jest w uprawach wielkopowierzchniowych w rolnictwie klasycznym oraz w uprawach ekologicznych. Badania niemieckiej Izby Rolnej prowadzone od kilku lat dowodzą skuteczności stosowania produktu na przykładzie m.in. kukurydzy, rzepaku, zboża, ziemniaków i buraków cukrowych. – Nasi użytkownicy w Turcji, Polsce i Hiszpanii dostarczają na bieżąco wyniki aktualnych zastosowań, ponieważ najlepszym „dowodem” jakości są wyniki uzyskane przez klientów końcowych w codziennej praktyce hodowli roślin – dodaje Orłowski.

Nawóz Happy Garden jest sprzedawany w postaci wydajnego koncentratu. Z półlitrowego kanisterka Happy Garden w cenie 34,56 zł otrzymujemy aż 250 l roztworu do podlewania. Stosowanie? Proste. Jedną nakrętkę rozcieńczamy w 5-ciolitrowej konewce z woda i podlewamy stosownie do potrzeb, najlepiej od początku fazy wegetacji.

A jako że Happy Garden to w pełni ekologiczny nawóz, może być stosowany razem ze środkami ochrony roślin i jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt, pszczół i całego środowiska.

Inaczej, niż w przypadku sztucznych nawozów stosując Happy Garden nie ma potrzeby kilkudniowej karencji – zapewnia Orłowski. – Zwierzęta i ludzie mogą mieć kontakt z roślinami i ich owocami natychmiast po użyciu naszego produktu.

Źródło: Happy Garden


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu