Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Libet: Kostki brukowe Premium

Planując aranżację przydomowych ścieżek już na etapie poszukiwania materiałów nawierzchniowych warto zwrócić uwagę na kostki brukowe z segmentu Premium z oferty firmy Libet. Dzięki bogatej kolorystyce, różnorodnym formatom czy sposobom wykończenia możliwe jest wybranie produktu idealnie nadającego się do aranżacji nawierzchni.

Kostka Imola Decco Aspero
Imola Decco Aspero

Kostki brukowe z segmentu Premium

Ścieżki ogrodowe, aleje czy podjazdy są niezbędnym elementem każdego otoczenia. Odpowiednio zaplanowane i spójne z architekturą cieszą oko, świadcząc jednocześnie o wyszukanym guście i wyrafinowanym stylu.

Betonowe kostki brukowe z segmentu Premium proponowane przez Libet wyróżniają się nie tylko eleganckim wzornictwem, ale również jakością wykonania i wyjątkowymi parametrami.

Powstają one ze szlachetnych kruszyw, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji i obróbki, co sprawia, że kostki zyskują dodatkowe właściwości, takie jak antypoślizgowość, ALS (Anti Liquid System, dodatkowa ochrona), czy oryginalne faktury powierzchni i kolorystykę.

Różnica w cenie w stosunku do produktów z segmentu Standard tylko nieznacznie wpływa na wzrost całkowitego kosztu inwestycji. Natomiast najwyższa jakość kostek Premium przekłada się na szlachetny wygląd oraz komfort użytkowania i znacznie dłuższe bezproblemowe funkcjonowanie nawierzchni.

Oferta firmy Libet


Od lat niesłabnącym zaufaniem inwestorów oraz architektów cieszy się linia kostek Decco Aspero. Ich powierzchnia, dzięki zastosowaniu specjalnych procesów śrutowania, szczotkowania oraz barwienia Color Flex, uzyskuje oryginalną chropowatą strukturę, a szlachetne kruszywo dodane w procesie produkcji nadaje produktom wyjątkowego charakteru.

Kostki Imola oraz Via Trio są interesującą propozycją nie tylko dla tych, którzy cenią klasyczne rozwiązania. Idealne połączenie formy i funkcjonalności produktów z linii Libet Aspero jest również ciekawą propozycją dla osób ceniących minimalistyczne czy modernistyczne rozwiązania.

Durango Decco Antico
Durango Decco Antico
Kostka Merano Decco Antico
Merano Decco Antico

Wśród produktów z segmentu Premium nie brakuje także rozwiązań dedykowanych wszystkim tym, którzy cenią rozwiązania w duchu klasycznym, vintage czy w stylu rustykalnym. Naturalne kolory kostek z linii Libet Decco Antico oraz ich postarzana faktura, przywodząca na myśl naturalny kamień, idealnie wpisują się w przestrzeń nawiązującą do dawnych epok.

Zaaranżowane ścieżki czy alejki z unikalnych pod względem formatu i kolorystyki kostek Durango, doskonale sprawdzają się przy domkach stylizowanych na dworskie rezydencje. Równie interesująco, np. przy zabytkowych obiektach, będą prezentowały się dróżki zbudowane z kostek Atrio czy Merano, a walory architektury dawnej udanie podkreślą kostki Romano i Natulit.

Kostka Natulit Decco Antico
Natulit Decco Antico
Via Trio Decco Aspero
Via Trio Decco Aspero
Inspiracji do zaaranżowania przydomowej przestrzeni jest nieskończenie wiele. Różnorodność formatów, kształtów i kolorów kostek brukowych z segmentu Premium pozwala na niemal nieograniczone możliwości projektowe. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia architekta.

 

Źródło: Libet


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Wybrane dla Ciebie
Quiz - Rozpoznaj rośliny związane z Bożym Narodzeniem
Rozpoznaj rośliny związane z Bożym Narodzeniem

Najpopularniejsze pachnące żywicą drzewko na świąteczną choinkę to:

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 51, Sentencja nr:7
Tydzień 51, Sentencja nr:7
Poinsecję można kupić już na początku grudnia - będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 51, Sentencja nr:6
Tydzień 51, Sentencja nr:6
Oczywiście, zgodnie z tradycją, główną ozdobą była i jest świąteczna choinka stojąca na honorowym miejscu w mieszkaniu oraz jemioła zawieszona pod sufitem.
Tydzień 51, Sentencja nr:5
Tydzień 51, Sentencja nr:5
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu nie należy przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 51, Sentencja nr:3
Tydzień 51, Sentencja nr:3
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Pomieszczenie do przechowywania sprzętów powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 51, Sentencja nr:1
Tydzień 51, Sentencja nr:1
Unikajmy chodzenia po trawniku, gdyż zimą (w czasie mrozów lub opadów) pod wpływem ciężaru źdźbła łatwo się łamią. Ponadto, udeptywanie pogarsza strukturę gleby oraz stosunki wodne i powietrzne w podłożu, co może być przyczyną złej kondycji trawy na wiosnę.
Twoja strona ogrodu