Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Libet: Kostki brukowe Premium

Planując aranżację przydomowych ścieżek już na etapie poszukiwania materiałów nawierzchniowych warto zwrócić uwagę na kostki brukowe z segmentu Premium z oferty firmy Libet. Dzięki bogatej kolorystyce, różnorodnym formatom czy sposobom wykończenia możliwe jest wybranie produktu idealnie nadającego się do aranżacji nawierzchni.

Kostka Imola Decco Aspero
Imola Decco Aspero

Kostki brukowe z segmentu Premium

Ścieżki ogrodowe, aleje czy podjazdy są niezbędnym elementem każdego otoczenia. Odpowiednio zaplanowane i spójne z architekturą cieszą oko, świadcząc jednocześnie o wyszukanym guście i wyrafinowanym stylu.

Betonowe kostki brukowe z segmentu Premium proponowane przez Libet wyróżniają się nie tylko eleganckim wzornictwem, ale również jakością wykonania i wyjątkowymi parametrami.

Powstają one ze szlachetnych kruszyw, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji i obróbki, co sprawia, że kostki zyskują dodatkowe właściwości, takie jak antypoślizgowość, ALS (Anti Liquid System, dodatkowa ochrona), czy oryginalne faktury powierzchni i kolorystykę.

Różnica w cenie w stosunku do produktów z segmentu Standard tylko nieznacznie wpływa na wzrost całkowitego kosztu inwestycji. Natomiast najwyższa jakość kostek Premium przekłada się na szlachetny wygląd oraz komfort użytkowania i znacznie dłuższe bezproblemowe funkcjonowanie nawierzchni.

Oferta firmy Libet

Od lat niesłabnącym zaufaniem inwestorów oraz architektów cieszy się linia kostek Decco Aspero. Ich powierzchnia, dzięki zastosowaniu specjalnych procesów śrutowania, szczotkowania oraz barwienia Color Flex, uzyskuje oryginalną chropowatą strukturę, a szlachetne kruszywo dodane w procesie produkcji nadaje produktom wyjątkowego charakteru.

Kostki Imola oraz Via Trio są interesującą propozycją nie tylko dla tych, którzy cenią klasyczne rozwiązania. Idealne połączenie formy i funkcjonalności produktów z linii Libet Aspero jest również ciekawą propozycją dla osób ceniących minimalistyczne czy modernistyczne rozwiązania.

Durango Decco Antico
Durango Decco Antico
Kostka Merano Decco Antico
Merano Decco Antico

Wśród produktów z segmentu Premium nie brakuje także rozwiązań dedykowanych wszystkim tym, którzy cenią rozwiązania w duchu klasycznym, vintage czy w stylu rustykalnym. Naturalne kolory kostek z linii Libet Decco Antico oraz ich postarzana faktura, przywodząca na myśl naturalny kamień, idealnie wpisują się w przestrzeń nawiązującą do dawnych epok.

Zaaranżowane ścieżki czy alejki z unikalnych pod względem formatu i kolorystyki kostek Durango, doskonale sprawdzają się przy domkach stylizowanych na dworskie rezydencje. Równie interesująco, np. przy zabytkowych obiektach, będą prezentowały się dróżki zbudowane z kostek Atrio czy Merano, a walory architektury dawnej udanie podkreślą kostki Romano i Natulit.

Kostka Natulit Decco Antico
Natulit Decco Antico
Via Trio Decco Aspero
Via Trio Decco Aspero
Inspiracji do zaaranżowania przydomowej przestrzeni jest nieskończenie wiele. Różnorodność formatów, kształtów i kolorów kostek brukowych z segmentu Premium pozwala na niemal nieograniczone możliwości projektowe. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia architekta.

 

Źródło: Libet


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu