Logo
Logo
Do góry

Pozbruk: Uporządkowana nawierzchnia – krawężniki i oporniki

Krawężnik to jeden z najważniejszych elementów przy projektowaniu przestrzeni, ponieważ decyduje o stabilności oraz wytrzymałości całości nawierzchni. W ofercie firmy POZBRUK znajdują się krawężniki i oporniki gwarantujące jej trwałość, a szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala na perfekcyjne dopasowanie i efektowne wykończenie.

To detale decydują o wyglądzie całości i nadają jej charakteru – ta myśl przyświecała firmie POZBRUK przy wprowadzaniu do oferty nowych wersji oporników. Obrzeże nie tylko wydziela poszczególne strefy, utwardza, stabilizuje krawędzie i zapobiega rozsuwaniu się poszczególnych elementów pod wpływem obciążenia. Do tego jest ciekawym akcentem aranżacyjnym, stanowiąc zwieńczenie całej kompozycji nawierzchni z kostki brukowej. Krawężniki i oporniki POZBRUK oferują niemal nieograniczone możliwości zaprojektowania przestrzeni wokół domu.

Uporządkowana nawierzchnia – jak od linijki

Krawężniki firmy POZBRUK występują w wielu wersjach wymiarowych, dzięki czemu możliwe jest doskonałe dopasowanie wykończenia do rodzaju nawierzchni. OPORNIK 5x20 o wymiarach 5 cm x 20 cm x 100 cm, OPORNIK 6x20, OPORNIK 8x20, OPORNIK 8x30 dostępne są w szarym, grafitowym, brązowym lub czerwonym kolorze; natomiast OPORNIK 10x25, OPORNIK 12x25, OPORNIK 20x25 oraz OPORNIK 20x30 w kolorze szarym.

Uporządkowana nawierzchnia – krawężniki i oporniki firmy Pozbruk

Orientacyjne ceny oporników POZBRUK

OPORNIK 5 x 20 i 6 x 20 – od 8,50 zł netto/szt.
OPORNIK 8 x 20 – od 10,00 zł netto/szt.
OPORNIK 8 x 20 NOVA – od 35,70 zł netto/szt.
OPORNIK 10 x 25 – od 12,90 zł netto/szt.
OPORNIK 12 x 25 – od 13,60 zł netto/szt.
OPORNIK 20 x 25 – od 22,90 zł netto/szt.
OPORNIK 8 x 30 – od 11,50 zł netto/szt.
OPORNIK 20 x 30 – od 29 zł netto/szt.

Nowością w ofercie firmy są oporniki w wykończeniu NOVA. Ten rodzaj wykończenia odkrywa piękno naturalnych kruszyw użytych do produkcji. W procesie powstawania nawierzchni drobinki różnobarwnych kamieni odsłaniane są metodą płukania. OPORNIK 8x20 NOVA dostępny jest w następujących kolorach: biały, strzegomski, grafitowy oraz żółty (patrz zdjęcie po prawej).

W asortymencie firmy POZBRUK znajdują się także wzmacniające i stabilizujące nawierzchnie krawężniki różnego typu: tradycyjne, skośne, najazdowe (przeznaczone do wykańczania podjazdów), trapezowe, a także łukowe, pozwalające na perfekcyjne wykończenie krawędzi okręgów i łuków.

Ponieważ obrzeża są narażone na długotrwałą i intensywną eksploatację w niesprzyjających warunkach, ze szczególną uwagą przestrzegane są procedury produkcyjne, zapewniające wysokie parametry jakościowe wyrobów.

Krawężniki i oporniki firmy POZBRUK

Szeroka oferta oporników i krawężników firmy POZBRUK pozwala na wykończenie nawierzchni według własnych upodobań i uzyskanie ciekawego efektu aranżacyjnego. To doskonały sposób na uatrakcyjnienie terenu wokół domu. Wybór oporników w takim samym odcieniu jak sąsiadująca z nimi kostka brukowa gwarantuje uzyskanie spójnej kompozycji, jednocześnie optycznie powiększając przestrzeń.

Aranżacja dodatkowo atrakcyjnie wyeksponuje nowoczesny styl budynku, który otacza. Natomiast żółć oporników NOVA w zestawieniu z jasną powierzchnią płyt stworzy całość o efektownym i jednocześnie naturalnym wyglądzie, przełamując monochromatyczny charakter nawierzchni. Pozwoli to na wykreowanie stylizacji w lekkim, klasycznym stylu.

Źródło: POZBRUK


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu