Logo
Logo
3
Do góry

Ramirent: Myjka ciśnieniowa i odkurzacz do oczka wodnego - wypożycz urządzenia

Jeśli nie dysponujemy odpowiednimi urządzeniami do czyszczenia nawierzchni i oczka wodnego, z pomocą przyjdą zlokalizowane w 40 miastach w Polsce wypożyczalnie Ramirent, w których za niewielką kwotę zaopatrzymy się w myjkę wysokociśnieniową oraz odkurzacz do oczek wodnych i basenów.

 

Przed nadejściem jesiennych chłodów warto poświęcić chwilę uwagi mocno eksploatowanej podczas sezonu letniego nawierzchni wokół domu. Jest to również ostatni moment na czyszczenie ogrodowych oczek wodnych, gdyż utrudniające prace pierwsze nocne przymrozki, mogą wystąpić w każdej chwili.

Myjka ciśnieniowa

Nawierzchnia wokół domu, w zależności od funkcji użytkowej, ulega różnego rodzaju zabrudzeniom. I tak, taras lub inne miejsce wspólnych posiłków najczęściej padają ofiarą plam spożywczych, a podjazd narażony jest na wycieki smaru, oleju lub innego płynu pochodzącego z samochodów oraz gromadzenie się dużej ilości błota.

Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku świetnie poradzi sobie myjka wysokociśnieniowa, której działanie dobrze jest wesprzeć odpowiednimi środkami chemicznymi. Czasem, połączenie to może okazać się niewystarczające – w takich sytuacjach trzeba działać miejscowo, dokładnie usuwając zanieczyszczenia przy pomocy odpowiednich odplamiaczy. Jeśli minione lato było chłodne i deszczowe, na kostce brukowej lub płytach tarasowych, szczególnie w miejscach słabo nasłonecznionych, mógł także osadzić się naturalny nalot w postaci mchu, porostów i grzybów. Jak radzić sobie w takich przypadkach?

myjka ciśnieniowa fot. Ramirent
Przykładowe ceny wynajmu urządzeń:
Myjka wysokociśnieniowa – 59 zł netto/dobę
Odkurzacz do oczek wodnych – 36 zł netto/dobę

Aby usunąć osad często działamy ręcznie, korzystając z ostrych narzędzi. Odradzamy jednak tę metodę, gdyż nie dość, że jest niezwykle pracochłonna, może doprowadzić do naruszenia warstwy licowej nawierzchni, zmniejszając tym samym jej odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – podpowiada Janusz Walczyszyn, ekspert firmy Ramirent. – Wtedy również najlepiej wykorzystać myjkę ciśnieniową z lancą rotacyjną. Aby efekt był gwarantowany, warto wcześniej potraktować nawierzchnię specjalnymi preparatami chwastobójczymi, nanoszonymi za pomocą profesjonalnych opryskiwaczy – dodaje ekspert.

Odkurzacz do oczka wodnego

Każdy ogrodowy zbiornik wodny z upływem czasu ulega naturalnemu zanieczyszczeniu. Obumarłe szczątki roślin czy opadłe z drzew liście mogą powodować namnażanie się glonów i zbieranie się na dnie nieestetycznego mułu, który może zagrażać równowadze biologicznej ekosystemu. Zachodzące w wodzie procesy gnilne powodują bowiem niedobór tlenu, co może znacznie utrudnić życie jej mieszkańcom.

Niewielkie przydomowe zbiorniki wodne najlepiej oczyszczać profesjonalnym sprzętem, jakim jest odkurzacz do oczek wodnych. Model oferowany przez nasze wypożyczalnie jest nie tylko bardzo wygodny i efektywny, ale pozwala na odzyskanie i automatyczne czyszczenie odsysanej wraz z mułem wody. Dzięki temu nie musimy się martwić o jej uzupełnienie – rekomenduje ekspert firmy Ramirent. – Co więcej, koszt jego wypożyczenia to zaledwie 36 zł netto na dobę, przy czym korzystając ze specjalnej oferty weekendowej możemy za tę kwotę odebrać urządzenie w piątek po godz. 14.00 i oddać dopiero w poniedziałek rano – dodaje.

 

Źródło: Ramirent

Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!