Logo
Logo
23
Okazje

Jak zabezpieczyć ogród przed włamywaczami?

Domy z ogródkiem są dziś w cenie. Nawet niewielki kawałek własnej zieleni stwarza warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu czy umożliwia organizację przestrzeni do spędzania czasu dla dzieci. Niestety, ogródek wiąże się też z pewnymi zagrożeniami. Posesje z działkami albo choćby parterowe mieszkania z niewielkimi ogródkami są częstymi celami włamywaczy. Jak zabezpieczyć ogród przed włamywaczami i uniknąć kradzieży lub zniszczenia mienia?

Ogród a ryzyko włamania

Parterowe mieszkania z ogródkami oraz domy jednorodzinne to wyjątkowo atrakcyjne dla włamywaczy cele. Nie dość, że już sam ogród można okraść, to często z przydomowej działki łatwo dostać się do budynku. Choćby uchylone okno na parterze, daje złodziejowi duże możliwości włamania się do domu. Nie wspominając o słabo zabezpieczonych garażach czy pomieszczeniach gospodarczych, przez które również włamywacz może dostać się do domu.

Ryzyko włamania się do domu oraz kradzieży można zminimalizować na różne sposoby. Kłódki przy furtkach są oczywiście podstawą, ale warto zastosować dodatkowe środki ochrony. Oto trzy sprawdzone sposoby na odstraszenie włamywaczy.

Automatyczne rolety zewnętrzne w systemie smart home

Rolety zewnętrzne są jednym z najskuteczniejszych sposobów na ochronę domu przed włamaniem. Takie rozwiązanie zabezpieczy przed otwarciem okien z zewnątrz oraz przed rozbiciem szyby. Metalowa osłona jest trudna do sforsowania nawet dla doświadczonych włamywaczy. Próby dostania się do okien zabezpieczonych zewnętrznymi roletami, zwykle bywają bezskuteczne.

Zapomnieć o opuszczeniu rolet przed wyjściem z domu może zdarzyć się każdemu. Niestety, gdy tak rzeczywiście się zdarzy, to metalowa osłona staje się właściwie bezużyteczna. Samo wyposażenie okien w rolety nie wystarczy bowiem, żeby odstraszyć złodzieja. Na szczęście nowe technologie dają nam duże możliwości. System smart home z pewnością okaże się niezastąpiony dla zapominalskich. Inteligentny system sam zadba o to, aby rolety zewnętrzne zostały opuszczone po twoim wyjściu z domu. Smart home pozwala na zaprogramowanie rolet w ten sposób, by zasłaniały okna o danej godzinie.

Kamery zewnętrzne do ogrodu
Fot. materiały prasowe Komputronik.pl

Inteligentne lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu

Skutecznie zabezpieczać przed kradzieżą mogą również lampy ogrodowe, uruchamiające oświetlenie za pomocą czujnika ruchu. Zapalone lampy mogą wzbudzić podejrzenia choćby sąsiadów, których uprzedzisz wcześniej o swojej nieobecności. Zdarza się również, że złodzieje próbują swoich sił nawet, gdy domownicy są na miejscu. Wówczas dzięki inteligentnym lampom, mieszkańcy szybko zorientują się, że po ogrodzie porusza się ktoś obcy. Lampy z czujnikiem ruchu dobrze oświetlają każdy zakątek wokół domu, co uniemożliwia włamywaczowi ukrycie się.

Poznaj modele inteligentnych lamp ogrodowych na Komputronik.pl!

W przypadku lamp z czujnikiem ruchu również przydatny okazuje się system smart home, do którego może zostać podłączone oświetlenie. Twój ogród będzie oświetlany automatycznie po zmroku, bowiem inteligentne lampy rozpoznają poziom nasłonecznienia i włączają się, gdy tylko zaczyna robić się ciemno. Dzięki temu włamywacz nie ma szans pozostać niezauważonym.

Kamery zewnętrzne do ogrodu

Zewnętrzne kamery do ogrodu umożliwiają całodobowe monitorowanie przestrzeni przed domem. Kamerka po podłączeniu do sieci Wi-Fi przesyła obraz do wskazanego urządzenia. Użytkownik może zobaczyć, co dzieje się w ogrodzie choćby na ekranie smartfona, dzięki czemu posesja pozostaje pod ciągłą kontrolą. Ogrodowy monitoring może skłonić potencjalnego złodzieja do rezygnacji z włamania lub w przeciwnym wypadku zarejestruje jego wizerunek.

Sprawdź pełną ofertę kamer zewnętrznych na Komputronik.pl!

Kamera zewnętrzna jest przystosowana do nagrywania obrazu przez całą dobę lub do uruchamiania się o wskazanych godzinach. Użytkownik może zdecydować się również na połączenie jej z czujnikiem ruchu, by kamera rejestrowała obraz, gdy ktoś porusza się po ogrodzie.

Źródło: materiały prasowe Komputronik.pl

 
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu