Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
Do góry

Honda: Jaką odśnieżarkę wybrać?

Najlepszym urządzeniem do usuwania śniegu, ze względu na krótki czas wykonywania pracy i jej sprawny przebieg oraz minimalny wysiłek fizyczny - jest odśnieżarka. Na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta tych maszyn, ale kluczowym elementem sukcesu w sprawnym odśnieżaniu jest prawidłowy dobór urządzenia.

 
Jaką odśnieżarkę wybrać? Odśnieżarka Honda HS622
Odśnieżarka Honda HS622

Zdaniem eksperta, Mariusza Czarnockiego, Managera Produktu w Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce, wyboru odśnieżarki powinniśmy dokonywać w kontekście wielkości powierzchni do odśnieżania, częstotliwości wykonywania pracy, stopnia dokładności zbierania śniegu, czasu, który tym czynnościom możemy poświęcać.

Dowiedz się również: Jak przygotować odśnieżarkę spalinową do sezonu zimowego?

- Cechy, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze odśnieżarki to przede wszystkim moc silnika określająca wydajność, odległość wyrzutu śniegu, gwarancja uruchomienia maszyny w niskich temperaturach i rodzaj napędu. Najbardziej dogodne i nowoczesne  rozwiązania to napęd hydrostatyczny i hybrydowy. - dodaje Mariusz Czarnocki - Ważny jest również układ jezdny - kołowy lub gąsienicowy, który powinien być dostosowany do ukształtowania terenu oraz możliwość regulowania wysokości zbieraka. Ta opcja jest bezpieczna dla nawierzchni pokrytej kostką brukową czy roślinnością.

Odśnieżarki uniwersalne - dla każdego

Przykładem maszyn uniwersalnych, służących do odśnieżania powierzchni małych i średniej wielkości są odśnieżarki Honda HS 550 i HS 622.

HS 550 to odśnieżarka z kołowym układem jezdnym, która może być stosowana przez właścicieli posesji do odśnieżania terenu wokół domu, podjazdu, chodnika przed posesją i przez firmy profesjonalne do udrażniania ulic i chodników osiedlowych, przystanków komunikacji miejskiej i innych przestrzeni użytku publicznego. Jako maszyna spalinowa jest niezależna od źródła energii elektrycznej, a niewielkie rozmiary i waga ułatwiają jej przenoszenie w kolejne miejsce pracy. Służy przede wszystkim do dokładnego i częstego usuwania śniegu z niewielkich powierzchni, do których jest dostosowany rozmiar zbieraka - 50 cm. Jest bezpieczna dla nawierzchni ze względu na zastosowanie gumowych łopat wirnika. Jest wyposażona w paliwo-oszczędny czterosuwowy silnik o mocy 4,6KM jest ekonomiczny w eksploatacji i cichy. Zapewnia te niezawodny start w niskich temperaturach oraz wysoką wydajność - maszyna może przerzucić do 29 ton śniegu w ciągu godziny na odległość do 8 m. Jest łatwa w obsłudze oraz manewrowaniu i z powodzeniem może być kierowana przez kobiety.

HS 622 należy do grupy odśnieżarek z układem gąsienicowym, zapewniającym dobrą przyczepność do podłoża i łatwe kierowanie, dlatego maszyna może też być wykorzystywana na nierównym terenie. Służy przede wszystkim do szybkiego odśnieżania i jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla właścicieli posesji, którzy odśnieżaniu nie mogą poświęcić zbyt dużo czasu oraz dla profesjonalistów - zarządców, administratorów nieruchomości oraz firm specjalizujących się w tego typu usługach. Honda HS 622 najlepiej sprawdza się na powierzchniach średniej wielkości. Jest wyposażona w paliwo-oszczędny czterosuwowy silnik spalinowy o mocy 4,8 KM z układem automatycznej dekompresji zapewniający uruchomienie w niskich temperaturach, zbierak o szerokości 55 cm, dwustopniową skrzynię biegów z biegiem wstecznym, elektryczny rozruch silnika i reflektor. Jest to maszyna wydajna - może przerzucić do 37 ton śniegu na godzinę i na odległość do 14 m, sprawna i łatwa w obsłudze oraz manewrowaniu. Natomiast reflektor podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy każdych warunkach.

Profesjonalna odśnieżarka Honda HSS 1380ET

Bardziej zaawansowaną technicznie maszyną do odśnieżania jest Honda HSS 1380ET, która sprawdza się w intensywnym usuwaniu śniegu. Przeznaczona jest do nieregularnego i szybkiego odśnieżania powierzchni o średniej i dużej wielkości typu obszar wokół posesji czy gospodarstwa, podjazdy do domów, biur i sklepów, osiedlowe uliczki i chodniki, drogi, aleje w parkach, parkingi. Niezawodna w trudnych zimowych warunkach i usuwaniu grubej warstwy śniegu niezależnie od stanu jego zmrożenia, rekomendowana przede wszystkim właścicielom posesji, zarządcom i administratorom nieruchomości oraz profesjonalistom.

Maszyna jest bezpieczna i stabilna w kierowaniu m. in. dzięki przyczepności gąsienic. Napęd hydrostatyczny umożliwia użytkownikowi wybór optymalnej prędkości maszyny do grubości warstwy śniegu, którą należy usunąć. Urządzenie  wyposażone jest w silnik o mocy  11,6KM* i zbierak o szerokości 81 cm, odśnieża do 65 ton śniegu w ciągu godziny i odrzuca go na odległość do 17 m. Odśnieżarka jest łatwa w uruchomieniu w bardzo niskiej temperaturze. Regulowana wysokość zbieraka zapewnia bezpieczeństwo odśnieżanej nawierzchni, a reflektor - umożliwia odśnieżanie niezależnie od pory dnia ani warunków pogodowych. Oświetlenie zwiększa także komfort i bezpieczeństwo pracy. Model łatwy w obsłudze nawet dla osób nieposiadających doświadczenia.

źródło i fot.: www.mojahonda.pl

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu