Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bruk: Ogród minimalistyczny, czyli jak zaaranżować nowoczesny ogród?

Proste, geometryczne formy w ogrodzie to esencja współczesnej elegancji. Aktualne trendy ze świata sztuki i nowoczesnego projektowania ogrodów dążą do maksymalnego uproszczenia i optymalnego wykorzystania każdego elementu aranżacji. Jeśli chodzi o używane materiały, to im surowiej, tym lepiej. Pozbycie się zbędnych elementów prowadzi do wzmocnienia wyrazu samej formy. A forma i bryła są kluczowymi elementami każdej wyjątkowej aranżacji. Zobacz, jak zaaranżować ogród, żeby było nowocześnie i z klasą?

Betonowa rewolucja przy w projektowaniu nowoczesnego ogrodu

Nie da się ukryć, że w ogrodach Polaków dominuje rodzima sielskość. Najczęściej są one pozastawiane meblami z plastiku, drewna, rattanu czy kompozytu. Przy urządzaniu ogrodu taka stylistyka, ze względu na swoją popularność i dostępność, wydaje się trudna do ominięcia.

Kolekcja mebli Harmony marki Modern Line to alternatywa dla tych sielskich aranżacji. Pierwszy wyróżnik, to materiał, czyli beton architektoniczny, który choć nie kojarzy się z wyrafinowaniem, jest w stanie oddać wszystkie niuanse dobrego stylu.

Tworząc markę Modern Line chcieliśmy zapełnić lukę na polskim rynku. Coraz więcej ludzi szuka nieszablonowych rozwiązań, które odcinają się od tego, co typowe. Projektując nasze meble ogrodowe chcemy dać im możliwość wyrażania się w nowoczesny i inspirujący sposób. Pokazujemy także, że czasem warto zaryzykować i sięgnąć po nowy, odważny materiał. Beton architektoniczny to ciekawa i designerska alternatywa, która zarówno strukturą, jak i fakturą daje wrażenie surowej oryginalności - o linii Modern Line opowiada Agnieszka Krasowska, specjalista ds. marketingu firmy Bruk.

Ogród minimalistyczny - zabawa formą

Leżak z betonu architektonicznego (fot. Bruk)
Leżak z betonu architektonicznego.

Szezlong Harmony to nawiązanie do secesji w miękkiej, opływowej linii.

Stołek z oparciem zaskakuje maksymalnie uproszczoną formą, którą można łączyć z pozostałymi elementami serii, tworząc przestrzenne i geometryczne konstrukcje.


Ława Harmony ze swoją oszczędną i lekką linią z powodzeniem może być, jako "ogrodowy wykrzyknik", który z pewnością zwróci na siebie uwagę.

Miłośnicy zieleni i nieszablonowych rozwiązań pokochają ławodonicę, która zachowując linię ławy, na jednym z końców szykuje niespodziankę w postaci sześciennej donicy.

Przysłowie mówi, żeby nie nosić drewna do lasu, ale kto projektantowi z wyobraźnią zabroni sadzić doniczkowe kwiaty w ogrodzie? Seria mebli Modern Line została pomyślana tak, by Ci, którzy cenią sobie nowoczesny design mogli sięgnąć po eleganckie i nieszablonowe meble ogrodowe, potrafiące zaskoczyć wyrafinowaną prostotą i… funkcjonalnością.

Choć słońca coraz mniej i dni coraz krótsze, może warto za przykładem kotów jeszcze chwilę powylegiwać się na ugrzanym… betonie we własnym ogrodzie.

Ława Harmony
Ława Harmony - z oszczędną i lekką linią.
Leżak
Minimalizm w ogrodzie. Szezlong Harmony to nawiązanie do secesji w miękkiej, opływowej linii.

źródło i fot.: marka Modern Line i firma Bruk


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu