Logo
Logo
Do góry

Bruk: Ogród minimalistyczny, czyli jak zaaranżować nowoczesny ogród?

Proste, geometryczne formy w ogrodzie to esencja współczesnej elegancji. Aktualne trendy ze świata sztuki i nowoczesnego projektowania ogrodów dążą do maksymalnego uproszczenia i optymalnego wykorzystania każdego elementu aranżacji. Jeśli chodzi o używane materiały, to im surowiej, tym lepiej. Pozbycie się zbędnych elementów prowadzi do wzmocnienia wyrazu samej formy. A forma i bryła są kluczowymi elementami każdej wyjątkowej aranżacji. Zobacz, jak zaaranżować ogród, żeby było nowocześnie i z klasą?

Betonowa rewolucja przy w projektowaniu nowoczesnego ogrodu

Nie da się ukryć, że w ogrodach Polaków dominuje rodzima sielskość. Najczęściej są one pozastawiane meblami z plastiku, drewna, rattanu czy kompozytu. Przy urządzaniu ogrodu taka stylistyka, ze względu na swoją popularność i dostępność, wydaje się trudna do ominięcia.

Kolekcja mebli Harmony marki Modern Line to alternatywa dla tych sielskich aranżacji. Pierwszy wyróżnik, to materiał, czyli beton architektoniczny, który choć nie kojarzy się z wyrafinowaniem, jest w stanie oddać wszystkie niuanse dobrego stylu.

Tworząc markę Modern Line chcieliśmy zapełnić lukę na polskim rynku. Coraz więcej ludzi szuka nieszablonowych rozwiązań, które odcinają się od tego, co typowe. Projektując nasze meble ogrodowe chcemy dać im możliwość wyrażania się w nowoczesny i inspirujący sposób. Pokazujemy także, że czasem warto zaryzykować i sięgnąć po nowy, odważny materiał. Beton architektoniczny to ciekawa i designerska alternatywa, która zarówno strukturą, jak i fakturą daje wrażenie surowej oryginalności - o linii Modern Line opowiada Agnieszka Krasowska, specjalista ds. marketingu firmy Bruk.

Ogród minimalistyczny - zabawa formą

Leżak z betonu architektonicznego (fot. Bruk)
Leżak z betonu architektonicznego.

Szezlong Harmony to nawiązanie do secesji w miękkiej, opływowej linii.

Stołek z oparciem zaskakuje maksymalnie uproszczoną formą, którą można łączyć z pozostałymi elementami serii, tworząc przestrzenne i geometryczne konstrukcje.

Ława Harmony ze swoją oszczędną i lekką linią z powodzeniem może być, jako "ogrodowy wykrzyknik", który z pewnością zwróci na siebie uwagę.

Miłośnicy zieleni i nieszablonowych rozwiązań pokochają ławodonicę, która zachowując linię ławy, na jednym z końców szykuje niespodziankę w postaci sześciennej donicy.

Przysłowie mówi, żeby nie nosić drewna do lasu, ale kto projektantowi z wyobraźnią zabroni sadzić doniczkowe kwiaty w ogrodzie? Seria mebli Modern Line została pomyślana tak, by Ci, którzy cenią sobie nowoczesny design mogli sięgnąć po eleganckie i nieszablonowe meble ogrodowe, potrafiące zaskoczyć wyrafinowaną prostotą i… funkcjonalnością.

Choć słońca coraz mniej i dni coraz krótsze, może warto za przykładem kotów jeszcze chwilę powylegiwać się na ugrzanym… betonie we własnym ogrodzie.

Ława Harmony
Ława Harmony - z oszczędną i lekką linią.
Leżak
Minimalizm w ogrodzie. Szezlong Harmony to nawiązanie do secesji w miękkiej, opływowej linii.

źródło i fot.: marka Modern Line i firma Bruk

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (1)
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu