Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Bruk: Ogród minimalistyczny, czyli jak zaaranżować nowoczesny ogród?

Proste, geometryczne formy w ogrodzie to esencja współczesnej elegancji. Aktualne trendy ze świata sztuki i nowoczesnego projektowania ogrodów dążą do maksymalnego uproszczenia i optymalnego wykorzystania każdego elementu aranżacji. Jeśli chodzi o używane materiały, to im surowiej, tym lepiej. Pozbycie się zbędnych elementów prowadzi do wzmocnienia wyrazu samej formy. A forma i bryła są kluczowymi elementami każdej wyjątkowej aranżacji. Zobacz, jak zaaranżować ogród, żeby było nowocześnie i z klasą?

 

Betonowa rewolucja przy w projektowaniu nowoczesnego ogrodu

Nie da się ukryć, że w ogrodach Polaków dominuje rodzima sielskość. Najczęściej są one pozastawiane meblami z plastiku, drewna, rattanu czy kompozytu. Przy urządzaniu ogrodu taka stylistyka, ze względu na swoją popularność i dostępność, wydaje się trudna do ominięcia.

Kolekcja mebli Harmony marki Modern Line to alternatywa dla tych sielskich aranżacji. Pierwszy wyróżnik, to materiał, czyli beton architektoniczny, który choć nie kojarzy się z wyrafinowaniem, jest w stanie oddać wszystkie niuanse dobrego stylu.

Tworząc markę Modern Line chcieliśmy zapełnić lukę na polskim rynku. Coraz więcej ludzi szuka nieszablonowych rozwiązań, które odcinają się od tego, co typowe. Projektując nasze meble ogrodowe chcemy dać im możliwość wyrażania się w nowoczesny i inspirujący sposób. Pokazujemy także, że czasem warto zaryzykować i sięgnąć po nowy, odważny materiał. Beton architektoniczny to ciekawa i designerska alternatywa, która zarówno strukturą, jak i fakturą daje wrażenie surowej oryginalności - o linii Modern Line opowiada Agnieszka Krasowska, specjalista ds. marketingu firmy Bruk.

Ogród minimalistyczny - zabawa formą

Leżak z betonu architektonicznego (fot. Bruk)
Leżak z betonu architektonicznego.

Szezlong Harmony to nawiązanie do secesji w miękkiej, opływowej linii.

Stołek z oparciem zaskakuje maksymalnie uproszczoną formą, którą można łączyć z pozostałymi elementami serii, tworząc przestrzenne i geometryczne konstrukcje.

Ława Harmony ze swoją oszczędną i lekką linią z powodzeniem może być, jako "ogrodowy wykrzyknik", który z pewnością zwróci na siebie uwagę.

Miłośnicy zieleni i nieszablonowych rozwiązań pokochają ławodonicę, która zachowując linię ławy, na jednym z końców szykuje niespodziankę w postaci sześciennej donicy.

Przysłowie mówi, żeby nie nosić drewna do lasu, ale kto projektantowi z wyobraźnią zabroni sadzić doniczkowe kwiaty w ogrodzie? Seria mebli Modern Line została pomyślana tak, by Ci, którzy cenią sobie nowoczesny design mogli sięgnąć po eleganckie i nieszablonowe meble ogrodowe, potrafiące zaskoczyć wyrafinowaną prostotą i… funkcjonalnością.

Choć słońca coraz mniej i dni coraz krótsze, może warto za przykładem kotów jeszcze chwilę powylegiwać się na ugrzanym… betonie we własnym ogrodzie.

Ława Harmony
Ława Harmony - z oszczędną i lekką linią.
Leżak
Minimalizm w ogrodzie. Szezlong Harmony to nawiązanie do secesji w miękkiej, opływowej linii.

źródło i fot.: marka Modern Line i firma Bruk

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT