Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
10
Okazje

Środki chwastobójcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Chwasty potrafią skutecznie zepsuć estetykę ogrodu, wygląd trawnika i negatywnie wpłynąć na ilość i jakość plonów. Dodatkowo rośliny te szybko się rozprzestrzeniają, przynosząc coraz więcej szkód, dlatego niezbędne jest szybkie podjęcie działania. Najlepszym sposobem są preparaty na chwasty, które pomagają szybko i skutecznie pozbyć się problemu z chwastami. Herbicydy, czyli środki chwastobójcze są proste w stosowaniu i pomagają usunąć chwasty nawet z trudnodostępnych miejsc.

 

Dlaczego i kiedy stosować środki chwastobójcze?

Chwasty negatywnie wpływają na wygląd ogrodu i uzyskiwane plony. Rośliny zachwaszczające szybko się rozprzestrzeniają, zmniejszając zasadzonym roślinom dostęp do światła i składników pokarmowych, a to oznacza, że chwasty nie tylko źle wyglądają, ale również ograniczają wzrost i rozwój nasadzonych gatunków.

Duża ilość chwastów jest trudna do usunięcia i wymaga zastosowania specjalnych preparatów, które pomogą skutecznie pozbyć się niepożądanych roślin. Niezbędne wtedy jest zastosowanie środków chwastobójczych, które szybko i skutecznie pomogą rozwiązać problem.

Jakie środki chwastobójcze do ogrodu wybrać?

W naszej ofercie znajdują się różnorodne preparaty na chwasty, które różnią się przeznaczeniem i sposobem użycia. Niezwykle wygodną formą jest oprysk chwastobójczy, który można szybko rozpylić w wybrane miejsca, pozbywając się problemu. W przypadku trawników najlepiej wybrać nawóz chwastobójczy, który zapewni podwójne działanie: umożliwi pozbycie się chwastów, a jednocześnie zapewni dostęp trawie do składników pokarmowych, co pozytywnie wpłynie na wygląd i jakość zasianych roślin.

AntyChwast TOTAL Hobby Substral Naturen, Sklep ZielonyOgrodekPl
AntyChwast TOTAL Hobby, zwalcza chwasty – 1 l | Substral Naturen
Środek z naturalnymi substancjami przeznaczony jest do zwalczania szerokiej gamy chwastów w ogrodzie, wokół domu, na działkach. Idealny do ścieżek, podjazdów, patio ( i innych powierzchni twardych i półtwardych) oraz do stosowania wokół podstawy róż, krzewów i drzew.
Sprawdź w sklepie online

CHWASTOX TRIO 390 SL 20 ml Ziemowit, Sklep ZielonyOgrodekPl
CHWASTOX TRIO 390 SL – 20 ml | Ziemowit
Chwastox Nowy Trio 390 SL jest środkiem do użytku profesjonalnego do zwalczania chwastów dwuliściennych.
Sprawdź w sklepie online
Nawóz TRAWNIK i ODCHWASZCZACZ, 2w1 długo działający, Substral
Nawóz TRAWNIK + ODCHWASZCZACZ – 2w1 długo działający – 1 kg | Substral
Nawóz z odchwaszczaczem to doskonałe połączenie substancji odżywczych z chwastobójczymi. Dostarcza trawnikowi wszystkich potrzebnych składników dodatkowo powodując deformację oraz hamowanie wzrostu chwastów. UWAGA! Środek należy stosować co najmniej po roku od założenia trawnika z siewu!
Sprawdź w sklepie online

Naturalne środki chwastobójcze

Osoby, które poszukują naturalnych preparatów w naszym sklepie znajdą preparaty na chwasty w pełni oparte na naturalnych składnikach aktywnych. Są one nie tylko bardzo skuteczne, ale również w pełni bezpieczne dla gleby. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą korzystać z preparatów zawierających glifosat.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T. zdjęcie tytułowe: Anna Rozwadowska/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu