Logo
Logo

Środki chwastobójcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Chwasty potrafią skutecznie zepsuć estetykę ogrodu, wygląd trawnika i negatywnie wpłynąć na ilość i jakość plonów. Dodatkowo rośliny te szybko się rozprzestrzeniają, przynosząc coraz więcej szkód, dlatego niezbędne jest szybkie podjęcie działania. Najlepszym sposobem są preparaty na chwasty, które pomagają szybko i skutecznie pozbyć się problemu z chwastami. Herbicydy, czyli środki chwastobójcze są proste w stosowaniu i pomagają usunąć chwasty nawet z trudnodostępnych miejsc.

Spis treści
Dlaczego i kiedy stosować środki chwastobójcze? Jakie środki chwastobójcze do ogrodu wybrać?

Dlaczego i kiedy stosować środki chwastobójcze?

Chwasty negatywnie wpływają na wygląd ogrodu i uzyskiwane plony. Rośliny zachwaszczające szybko się rozprzestrzeniają, zmniejszając zasadzonym roślinom dostęp do światła i składników pokarmowych, a to oznacza, że chwasty nie tylko źle wyglądają, ale również ograniczają wzrost i rozwój nasadzonych gatunków.

Duża ilość chwastów jest trudna do usunięcia i wymaga zastosowania specjalnych preparatów, które pomogą skutecznie pozbyć się niepożądanych roślin. Niezbędne wtedy jest zastosowanie środków chwastobójczych, które szybko i skutecznie pomogą rozwiązać problem.

Jakie środki chwastobójcze do ogrodu wybrać?

W naszej ofercie znajdują się różnorodne preparaty na chwasty, które różnią się przeznaczeniem i sposobem użycia. Niezwykle wygodną formą jest oprysk chwastobójczy, który można szybko rozpylić w wybrane miejsca, pozbywając się problemu. W przypadku trawników najlepiej wybrać nawóz chwastobójczy, który zapewni podwójne działanie: umożliwi pozbycie się chwastów, a jednocześnie zapewni dostęp trawie do składników pokarmowych, co pozytywnie wpłynie na wygląd i jakość zasianych roślin.

AntyChwast TOTAL Hobby Substral Naturen, Sklep ZielonyOgrodekPl
AntyChwast TOTAL Hobby, zwalcza chwasty – 1 l | Substral Naturen
Środek z naturalnymi substancjami przeznaczony jest do zwalczania szerokiej gamy chwastów w ogrodzie, wokół domu, na działkach. Idealny do ścieżek, podjazdów, patio ( i innych powierzchni twardych i półtwardych) oraz do stosowania wokół podstawy róż, krzewów i drzew.
Sprawdź w sklepie online

CHWASTOX TRIO 390 SL 20 ml Ziemowit, Sklep ZielonyOgrodekPl
CHWASTOX TRIO 390 SL – 20 ml | Ziemowit
Chwastox Nowy Trio 390 SL jest środkiem do użytku profesjonalnego do zwalczania chwastów dwuliściennych.
Sprawdź w sklepie online
Nawóz TRAWNIK i ODCHWASZCZACZ, 2w1 długo działający, Substral
Nawóz TRAWNIK + ODCHWASZCZACZ – 2w1 długo działający – 1 kg | Substral
Nawóz z odchwaszczaczem to doskonałe połączenie substancji odżywczych z chwastobójczymi. Dostarcza trawnikowi wszystkich potrzebnych składników dodatkowo powodując deformację oraz hamowanie wzrostu chwastów. UWAGA! Środek należy stosować co najmniej po roku od założenia trawnika z siewu!
Sprawdź w sklepie online

Naturalne środki chwastobójcze

Osoby, które poszukują naturalnych preparatów w naszym sklepie znajdą preparaty na chwasty w pełni oparte na naturalnych składnikach aktywnych. Są one nie tylko bardzo skuteczne, ale również w pełni bezpieczne dla gleby. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą korzystać z preparatów zawierających glifosat.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T. zdjęcie tytułowe: Anna Rozwadowska / Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Środki chwastobójcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Środki chwastobójcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl