Logo
Logo
Do góry

Plastivan: Systemy ogrodzeniowe dostosowane do charakteru domu i ogrodu

Przemyślana aranżacja ogrodu jest tak samo ważna jak wystrój samego wnętrza. Przestrzeń wokół domu jest jego wizytówką. Warto zadbać o spójne wykończenie wszystkich elementów, odnaleźć kompromis pomiędzy stylem i architekturą budynku, warunkami terenu, naszymi upodobaniami i zasobnością portfela.

Kompozyt doskonale imituje drewno (fot. Plastivan)
Kompozyt doskonale imituje drewno
(fot. Plastivan).

Aranżacja ogrodu

Latem przenosimy nasz salon na taras. Przyjemnością jest rozpoczęcie dnia śniadaniem na świeżym powietrzu, chwila relaksu w ogrodowym hamaku z dobrą książką w ręku, czy wieczorne spotkanie z przyjaciółmi w altanie przy grillu. Odpowiednio zaaranżowane otoczenie domu, spójne z architekturą i harmonijnie wpisane w krajobraz, może sprawić, że we własnym ogrodzie poczujemy się jak na krótkich wakacjach.

Zobacz także: Kamień w ogrodzie

Harmonia ponad wszystko

Aranżacja ogrodu jest ważnym elementem wykończenia domu, powinna być kompleksowa i wkomponowana w elewację i styl całego budynku. Skąd czerpać inspiracje i wiedzę na temat materiałów, które możemy zastosować?

Oferty firm budowlano-wykończeniowych podsuwają propozycje, które w połączeniu z dostępnymi produktami z powodzeniem wykorzystamy w naszym domu i ogrodzie. Prawidłowy dobór materiałów wykończeniowych wymaga nie tylko gustu, ale i specjalistycznej wiedzy, dlatego warto skorzystać z usług firm oferujących zarówno odpowiednie produkty, doradztwo, dystrybucję jak i montaż.

Firma Plastivan oferuje nowoczesne i kompletne systemy ogrodzeniowe, podbitkowe, elewacyjne i tarasowe, wykorzystując do ich produkcji trwałe materiały min. kompozyt drewniany, który łatwo dopasować stylistycznie, zyskując harmonijną i estetyczną całość. Łatwość montażu pozwala na szybkie wprowadzenie zmian na tarasie w zależności od panujących trendów - mówi Błażej Korzeniewski, doradca ds. technicznych firmy Plastivan. Każdego klienta i każdą przestrzeń traktujemy indywidualnie. Przy wyborze produktów możemy skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Oferujemy bogaty przekrój kolorystyczny naszych produktów, a rozbudowana sieć partnerów dba o profesjonalny montaż. - dodaje Korzeniewski.

Mieszkaj naturalnie. Ogród, ogródek...

Panuje moda na przydomowy kawałek zieleni. Chcemy mieć, choćby bardzo niewielki, własny ogródek. Przestrzeń, w której będziemy mogli naprawdę odpocząć. Przebywanie na świeżym powietrzu wycisza po stresującym dniu i stwarza warunki idealne zarówno do czynnego, jak i biernego wypoczynku.

By cieszyć nie tylko ducha, ale i oko, wystarczy urządzając ogród, taras, balkon, wybierając ogrodzenia pamiętać, że kluczem do estetycznej aranżacji zgodnej z obowiązującymi trendami jest harmonia stylistyczna wykończenia. To ona jest w jakiś sposób wyznacznikiem prestiżu, a w konsekwencji tego, również komfortu.

Systemy ogrodzeniowe
Systemy ogrodzeniowe (fot. Plastivan).

źródło: Plastivan

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu