Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Husqvarna: Bezpieczeństwo i wygoda - prace ogrodowe w odzieży ochronnej

Aby praca w ogrodzie sprawiała nam przyjemność, musimy odpowiednio się do niej przygotować. Wiele godzin, które spędzamy w ogródkach przy codziennych pracach, mogą dać nam się we znaki - ból pleców, piekące oczy czy otarte ręce. Te problemy na ogół wynikają z tego, że nie zadbaliśmy o odpowiedni ubiór oraz akcesoria ochronne. Na własnej skórze można poznać, że ochrona ciała w przypadku pracy, nie tylko tej profesjonalnej, jest niezbędna.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Odzież ochronna do prac ogrodowych

Odzież powinna być odpowiednio dobierana do rodzaju wykonywanej pracy. Najbardziej powszechne są spodnie i kurtka, z odpowiedniego materiału. Ważnym elementem ubioru jest jego warstwa ochronna, która chroni przede wszystkim przed ostrymi narzędziami i przypadkowym przecięciem materiału.

Przy wyborze odpowiedniego ubrania musimy także kierować się wygodą. Nie możemy czuć, że coś ogranicza nasze ruchy, musimy mieć pełną swobodę. W czasie wiosennym i letnim, wygodnie pracuje się w spodniach typu ogrodniczki, które nie krępują ruchów, a szelki pozwalają  na idealne dopasowanie ich do sylwetki.

Zobacz także: Narzędzia i maszyny ogrodowe

Odpowiednie spodnie

Idealne do prac ogrodowych w porze deszczowej są, np. spodnie Husqvarna. Wykonane są z mocnego nylonu z przodu i materiału PU/PCV z tyłu. Dodatkowo wyposażone są w regulowane, elastyczne szelki i zapięcie na guzik w pasie. Nie pozwolą przemoknąć, nawet w najbardziej rzęsisty deszcz.

W przypadku bardziej specjalistycznych prac ogrodowych, w trudnych warunkach, np. podczas obsługi pilarki, odzież ochronna jest podstawą bezpiecznej pracy. Podstawową funkcją takich ubrań jest ochrona przed przypadkowym przecięciem materiału. Materiał zbudowany jest ze specjalnych warstw składających się z długich włókien, które wplątują się w piłę łańcuchową, nie uszkadzając jej.

Odzież ochronna do prac leśnych musi mieć oznaczenie CE. Jeżeli dodatkowo widnieje na niej symbol EuroTest, użytkownik wie, że wybrane egzemplarze podlegają regularnym inspekcjom i testom w instytucie posiadającym odpowiednie uprawnienia - powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Buty - odpowiednie do ciężkich prac ogrodowych

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem odzieży do pracy w ogrodzie, są buty. Nieprzemakalne i wykonane z mocnego tworzywa, pozwalają na wiele godzin pracy, bez otarć czy bolesnych pęcherzy. Pomagają utrzymać stabilność m.in. podczas pracy pilarką, koszenia nierównego podłoża czy pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Trwałe obuwie jest przeznaczone dla wszystkich użytkowników, ceniących sobie jakość i wygodę pracy. Spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa związane z ich użyciem. Dodatkowo, formowany bieżnik podeszwy zapobiega ślizganiu na trudnym terenie - dodaje Jerzy Banaszczyk.
Pracując w ogrodzie, koniecznie stosuj odzież ochronną. W dobrze dobranym ubraniu i akcesoriach  wysiłek fizyczny mniej odbije się na zdrowiu.

Husqvarna rękawice Garden PRO - rękawice mają wzmocnione palce i zapięcie na rzepy. Wykonane są z wodoodpornej skórki koźlęcej, z wierzchem z elastycznej tkaniny. Rękawice
Husqvarna przeciwdeszczowe spodnie do prac pielęgnacyjnych - spodnie wykonane z wodoodpornego elastycznego materiału, z wszytymi zespolonymi szwami. Mają regulowane, elastyczne szelki, wyższy tył i karczek oraz regulowane zapięcie w pasie.

Przeciwdeszczowe spodnie

Husqvarna okulary ochronne X - odporne na zarysowania okulary, z regulacją ustawienia soczewek i długości zauszników. Żółte soczewki poprawiają widzenie przy słabym oświetleniu, a soczewki zabarwione na szaro poprawiają jakość widzenia w słoneczny dzień. Okulary ochornne
Husqvarna buty skórzane z ochroną przed przecięciem Classic 20 - buty wykonane ze skóry licowej, z podszewką Cambrelle. Bardzo solidne i lekkie, zapewniają stopom komfort podczas długotrwałej pracy. Wkładka jest wyjmowana i nadaje się do prania. Buty mają wzmocnienia na palcach i pięcie. Buty skórzane

źródło Husqvarna

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!