Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
1
Do góry

Nowe siekiery Norden – tradycja i nowoczesność

Jesień to doskonały czas na zakup nowej siekiery. Z pewnością przyda się do prac porządkowych w ogrodach, czy do przygotowania drewna do kominka. To również niezbędne wyposażenia dla osób lubiących leśne wędrówki. W październiku pojawiły się na rynku nowe siekiery Norden firmy Fiskars dedykowane do wszystkich osób ceniących sobie wysoką jakość i innowacyjność narzędzi dla domu i ogrodu, połączone z tradycyjnymi drewnianymi elementami.

Przede wszystkim warto podkreślić, że dzięki siekierom Norden Fiskars powraca do swoich korzeni. Najwyższej jakości drewno hikorowe, wykorzystywane do produkcji trzonka, nadaje mu autentycznego i naturalnego charakteru tradycyjnych drewnianych siekier. Natomiast dzięki przeprowadzonym testom możemy mieć pewność, że ostrze pozostanie na swoim miejscu, a siekiera będzie wytrzymała, trwała i zagwarantuje efektywną pracę.

Po pierwsze
BEZPIECZEŃSTWO

Fiskars zadbał, o to aby nowe siekiery spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Gwarancją jest trwałe i pewne połączenie pomiędzy głowicą i trzonkiem. Lekka, odporna na pęknięcia i wstrząsy osłona na trzonku została wykonana z tworzywa FiberComp, a trzonek o haczykowatym zakończeniu zapewnia pewny i bezpieczny chwyt oraz uniemożliwia wyślizgnięcie się narzędzia z ręki.

Siekiera ciesielska Norden N10, fot. Fiskars

Po drugie
WYTRWAŁOŚĆ

Nowe siekiery posiadają wyjątkowo ostre ostrze o wysokiej odporności na tępienie. Ponadto ostrze jest podwójnie hartowane co gwarantuje niezawodność nawet podczas najbardziej wymagających zadań. Co więcej – siekiery Norden są idealnie wyważone dlatego praca nimi jest nie tylko bezpieczna, lecz także skuteczna i komfortowa. Środek ciężkości umiejscowiony blisko głowicy daje idealną równowagę i rozłożenie wagi, zwiększając skuteczność pracy.

Po trzecie
JAKOŚĆ

O wyjątkowości nowych siekier decydują również wysokiej jakości materiały. Należy do nich drewno hikorowe wykorzystane do produkcji trzonka czy stal węglowa, z której wykonane zostało ostrze. Drewno hikorowe charakteryzuje się wysokim poziomem sprężystości, co pozwala na redukcję drgań występujących podczas pracy.

Siekiera ciesielska Norden, fot. Fiskars

Na dodatek – 25 lat gwarancji!

W ofercie znajdują się 3 modele z serii Norden – dwie siekiery ciesielskie oraz siekiera rozłupująca i na wszystkie producent przewidział wyjątkowo długą gwarancję. Zakup siekiery Norden to zatem inwestycja na lata, w najwyższą jakość inspirowaną nordycką przyrodą i tradycjami.

Sezon kominkowy z nową siekierą Norden – dlaczego nie!

Już wkrótce na dobre rozpocznie się sezon kominkowy. Jeśli jesteśmy wielbicielami ciepła domowego kominka i przygotowujemy samodzielnie drewno na opał to powinniśmy pomyśleć o odpowiednim sprzęcie. Bez dobrej siekiery ani rusz. Jeśli cenimy jakość i dodatkowo lubimy tradycyjne drewniane narzędzia to warto pomyśleć o nowej siekierze Norden.

Siekiera ciesielska Norden N7, fot. Fiskars

Pamiętajmy, że do różnych zadań potrzebne są różne rodzaje siekier. Siekiery ciesielskie najlepiej nadają się do rąbania i precyzyjnej obróbki drewna. Przydadzą się również w lesie przy okrzesywaniu ściętych drzew i ścinaniu mniejszych pni. To doskonałe narzędzie na leśne wędrówki czy biwakowanie.

Z kolei siekiery rozłupujące to bardziej wyspecjalizowany rodzaj siekier, który sprawdzi się podczas przygotowywania drewna na opał. Głowica jest krótsza i bardziej masywna niż w przypadku siekier ciesielskich. Długi trzonek pozwala w większym stopniu wykorzystać siłę odśrodkową podczas rozłupywania pni.


Orientacyjna cena detaliczna

  • Siekiera ciesielska N7 – ok. 220 zł
  • Siekiera ciesielska N10 – ok. 230 zł
  • Siekiera rozłupująca N12 – ok. 260 zł

2020-10-30
Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Fiskars

Warto przeczytać
SIEJ I SADŹ!
Na czasie
SIEJ I SADŹ!
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 10, Sentencja nr:5
Tydzień 10, Sentencja nr:5
W połowie marca można usunąć osłony i rozgarnąć kopczyki, które zimą chroniły krzewy ogrodowe przed mrozem. Osłony warto jednak mieć pod ręką w razie nawrotu przymrozków.
Tydzień 10, Sentencja nr:4
Tydzień 10, Sentencja nr:4
Sprawdzamy okrycia zimowe roślin. Jeśli uległy zniszczeniu – naprawiamy je. Podczas odwilży podlewamy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach na balkonie lub tarasie.
Tydzień 10, Sentencja nr:3
Tydzień 10, Sentencja nr:3
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiewka, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Tydzień 10, Sentencja nr:2
Tydzień 10, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 10, Sentencja nr:1
Tydzień 10, Sentencja nr:1
Przesadźmy rośliny doniczkowe do większych pojemników. Możemy je też zasilić nawozem.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!