Logo
Logo
1
Okazje

Nowe siekiery Norden – tradycja i nowoczesność

Jesień to doskonały czas na zakup nowej siekiery. Z pewnością przyda się do prac porządkowych w ogrodach, czy do przygotowania drewna do kominka. To również niezbędne wyposażenia dla osób lubiących leśne wędrówki. W październiku pojawiły się na rynku nowe siekiery Norden firmy Fiskars dedykowane do wszystkich osób ceniących sobie wysoką jakość i innowacyjność narzędzi dla domu i ogrodu, połączone z tradycyjnymi drewnianymi elementami.

 

Przede wszystkim warto podkreślić, że dzięki siekierom Norden Fiskars powraca do swoich korzeni. Najwyższej jakości drewno hikorowe, wykorzystywane do produkcji trzonka, nadaje mu autentycznego i naturalnego charakteru tradycyjnych drewnianych siekier. Natomiast dzięki przeprowadzonym testom możemy mieć pewność, że ostrze pozostanie na swoim miejscu, a siekiera będzie wytrzymała, trwała i zagwarantuje efektywną pracę.

Po pierwsze
BEZPIECZEŃSTWO

Fiskars zadbał, o to aby nowe siekiery spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Gwarancją jest trwałe i pewne połączenie pomiędzy głowicą i trzonkiem. Lekka, odporna na pęknięcia i wstrząsy osłona na trzonku została wykonana z tworzywa FiberComp, a trzonek o haczykowatym zakończeniu zapewnia pewny i bezpieczny chwyt oraz uniemożliwia wyślizgnięcie się narzędzia z ręki.

Siekiera ciesielska Norden N10, fot. Fiskars

Po drugie
WYTRWAŁOŚĆ

Nowe siekiery posiadają wyjątkowo ostre ostrze o wysokiej odporności na tępienie. Ponadto ostrze jest podwójnie hartowane co gwarantuje niezawodność nawet podczas najbardziej wymagających zadań. Co więcej – siekiery Norden są idealnie wyważone dlatego praca nimi jest nie tylko bezpieczna, lecz także skuteczna i komfortowa. Środek ciężkości umiejscowiony blisko głowicy daje idealną równowagę i rozłożenie wagi, zwiększając skuteczność pracy.

Po trzecie
JAKOŚĆ

O wyjątkowości nowych siekier decydują również wysokiej jakości materiały. Należy do nich drewno hikorowe wykorzystane do produkcji trzonka czy stal węglowa, z której wykonane zostało ostrze. Drewno hikorowe charakteryzuje się wysokim poziomem sprężystości, co pozwala na redukcję drgań występujących podczas pracy.

Siekiera ciesielska Norden, fot. Fiskars

Na dodatek – 25 lat gwarancji!

W ofercie znajdują się 3 modele z serii Norden – dwie siekiery ciesielskie oraz siekiera rozłupująca i na wszystkie producent przewidział wyjątkowo długą gwarancję. Zakup siekiery Norden to zatem inwestycja na lata, w najwyższą jakość inspirowaną nordycką przyrodą i tradycjami.

Sezon kominkowy z nową siekierą Norden – dlaczego nie!

Już wkrótce na dobre rozpocznie się sezon kominkowy. Jeśli jesteśmy wielbicielami ciepła domowego kominka i przygotowujemy samodzielnie drewno na opał to powinniśmy pomyśleć o odpowiednim sprzęcie. Bez dobrej siekiery ani rusz. Jeśli cenimy jakość i dodatkowo lubimy tradycyjne drewniane narzędzia to warto pomyśleć o nowej siekierze Norden.

Siekiera ciesielska Norden N7, fot. Fiskars

Pamiętajmy, że do różnych zadań potrzebne są różne rodzaje siekier. Siekiery ciesielskie najlepiej nadają się do rąbania i precyzyjnej obróbki drewna. Przydadzą się również w lesie przy okrzesywaniu ściętych drzew i ścinaniu mniejszych pni. To doskonałe narzędzie na leśne wędrówki czy biwakowanie.

Z kolei siekiery rozłupujące to bardziej wyspecjalizowany rodzaj siekier, który sprawdzi się podczas przygotowywania drewna na opał. Głowica jest krótsza i bardziej masywna niż w przypadku siekier ciesielskich. Długi trzonek pozwala w większym stopniu wykorzystać siłę odśrodkową podczas rozłupywania pni.


Orientacyjna cena detaliczna

  • Siekiera ciesielska N7 – ok. 220 zł
  • Siekiera ciesielska N10 – ok. 230 zł
  • Siekiera rozłupująca N12 – ok. 260 zł

2020-10-30
Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Fiskars

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać

 

Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!