Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Ferm: Piły proste do cięcia drewna

Piły proste marki Ferm, dostępne w asortymencie Proma Polska, są idealnymi narzędziami do cięcia drewna (można przycinać nimi drzewa i krzewy), metalu oraz wszelkiego typu pracach ciesielskich.

Piły proste Ferm to narzędzia, którymi można ciąć zarówno detale o przekroju okrągłym, jak i płaskie (piły można używać jako wyrzynarki). Piłami Ferm można także ciąć w miejscach, do których jest dostęp tylko z jednej strony.

Model FRS 710 to piła napędzana silnikiem komutatorowym o mocy 710W. Ma ona płynną regulację obrotów silnika w zakresie 600-2.500/min, co pozwala na dostosowanie parametrów do twardości przecinanego materiału.

Piły proste Ferm; FRS-800K
FRS-800K
fot. Proma Polska

Nowością w ofercie Proma Polska jest mocniejszy model Piły prostej – FRS 800K, charakteryzujący się lepszymi parametrami cięcia niż FRS 710. Urządzenie wyposażone jest w silnik komutatorowy o mocy 800W z płynną regulacją obrotów w zakresie 600-2500/min.

W obu modelach występuje duży skok brzeszczotu, co przy cięciu drewna ma duże znaczenie.


Piły dostarczane są w poręcznej walizce z kluczem i dwoma brzeszczotami. Znormalizowany system mocowania narzędzi pozwala na zastosowanie szerokiej gamy brzeszczotów dostępnych na rynku.

Parametry techniczne:

Parametr RFS-710 FRS-800K
Moc przyłączeniowa 710 W/230 V 800 W/230 V
Ilość skoków 600-2.500/min. 600-2.500/min.
Oscylacja brzeszczotu 30 mm 28 mm
Maksymalna głębokość cięcia
Drewno:
Metal:
115 mm
3 mm
150 mm
3 mm
Masa 3.3 kg 3.8 kg


Dystrybutor: Proma Polska www.promapl.pl

Producent: Ferm

Cena katalogowa (brutto):

  • FRS-710 – 293 zł
  • FRS-800K – 349 zł

Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu