Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Ferm: Piły proste do cięcia drewna

Piły proste marki Ferm, dostępne w asortymencie Proma Polska, są idealnymi narzędziami do cięcia drewna (można przycinać nimi drzewa i krzewy), metalu oraz wszelkiego typu pracach ciesielskich.

Piły proste Ferm to narzędzia, którymi można ciąć zarówno detale o przekroju okrągłym, jak i płaskie (piły można używać jako wyrzynarki). Piłami Ferm można także ciąć w miejscach, do których jest dostęp tylko z jednej strony.

Model FRS 710 to piła napędzana silnikiem komutatorowym o mocy 710W. Ma ona płynną regulację obrotów silnika w zakresie 600-2.500/min, co pozwala na dostosowanie parametrów do twardości przecinanego materiału.

Piły proste Ferm; FRS-800K
FRS-800K
fot. Proma Polska

Nowością w ofercie Proma Polska jest mocniejszy model Piły prostej – FRS 800K, charakteryzujący się lepszymi parametrami cięcia niż FRS 710. Urządzenie wyposażone jest w silnik komutatorowy o mocy 800W z płynną regulacją obrotów w zakresie 600-2500/min.

W obu modelach występuje duży skok brzeszczotu, co przy cięciu drewna ma duże znaczenie.

Piły dostarczane są w poręcznej walizce z kluczem i dwoma brzeszczotami. Znormalizowany system mocowania narzędzi pozwala na zastosowanie szerokiej gamy brzeszczotów dostępnych na rynku.

Parametry techniczne:

Parametr RFS-710 FRS-800K
Moc przyłączeniowa 710 W/230 V 800 W/230 V
Ilość skoków 600-2.500/min. 600-2.500/min.
Oscylacja brzeszczotu 30 mm 28 mm
Maksymalna głębokość cięcia
Drewno:
Metal:
115 mm
3 mm
150 mm
3 mm
Masa 3.3 kg 3.8 kg


Dystrybutor: Proma Polska www.promapl.pl

Producent: Ferm

Cena katalogowa (brutto):

  • FRS-710 – 293 zł
  • FRS-800K – 349 zł

Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu