Logo
Logo

Cebulki roślin wieloletnich – piękno na wiele lat bez wykopywania!

Cebulki, z których wyrosną rośliny przynoszące radość przez wiele lat. Wydaje się to zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe? Nie do końca! Możesz zobaczyć to na własne oczy, sadząc cebulki roślin wieloletnich we własnym ogrodzie.

Cebulki wieloletnie – posadź je raz, a będą kwitły przez wiele lat!

Rośliny wieloletnie, które kwitną każdego roku, nazywamy bylinami. Po przekwitnięciu należy pozostawić je w spokoju w ziemi, aby ich część nadziemna (łodygi i liście) miało czas zwiędnąć i aby cebulki pod ziemią mogły się przygotować do następnego sezonu wegetacyjnego. Nie różnią się pod tym względem zupełnie niczym od innych roślin wieloletnich. Niektóre dzięki podziemnemu rozmnażaniu wyrastają nawet liczniej niż przed rokiem. Czyż to nie wspaniałe?

Tych cebulek nie musisz wykopywać!

Jeśli interesują cię cebulki roślin wieloletnich, których nie trzeba wykopywać, masz do wyboru naprawdę wiele gatunków i odmian, od: zawilca greckiego (Anemone blanda) – 1, przez piękne śnieżniki (Chionodoxa) – 2, hiacyntowce (Hyacinthoides) – 3 i rozkwitające feerią barw puszkinie cebulicowate (Puschkinia) – 4. Wśród rozmnażających się roślin wieloletnich można wymienić między innymi śnieżyczkę (Galanthus) – 5, kolorowe narcyzy (Narcissus) – 6, błękitne cebulice (Scilla) – 7 oraz pachnące śnieżyce wiosenne (Leucojum vernum) – 8.

 
 

Jak sadzić cebulki wieloletnie, by nie trzeba było ich wykopywać?

  • Jeśli wiosną chcesz oglądać przepiękne kwiaty, posadź cebulki jesienią. Należy zrobić to przed pierwszym mrozem.
  • Możesz je umieścić w glebie między innymi roślinami wieloletnimi, w doniczkach, na trawniku, między roślinami okrywowymi oraz wśród liściastych krzewów i żywopłotów.
  • Jeśli zasadzisz je wśród traw, przed koszeniem zaczekaj, aż listowie zmieni kolor na żółty, cebulki pobierają bowiem substancje odżywcze z liści, aby przygotować się do następnego sezonu.

Źródło: iBulb

 
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (4)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl
kategoria-ogrod_zakladanie_ogrodu