Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Steinel: Lampy z czujnikiem ruchu

Lampy firmy STEINEL wyposażone są w czujniki ruchu, które zapewniają oświetlenie we właściwym czasie i miejscu. Znajdują one zastosowanie przy oświetleniu ogrodu i budynku - numeru domu, wejścia.

STEINEL przygotował różnorodną ofertę lamp z czujnikami ruchu na podczerwień:

  • ogrodowe (GL 10/11/12/16/60/61),
  • kinkietowe o prostych, klasycznych wzorach (np. serie: L 530, L705, L706), tradycyjne (np. seria AL 602), stylowe (m.in. seria L860),
  • numeryczne (L850 / L863 / L270 / L320),
  • udaroodporne (DL 750, seria L 870),
  • halogenowe (m.in. serie HS 150/300/500 - w halogenach XENO zabarwiona na niebiesko szyba nadaje barwę zbliżoną do światła dziennego).

Lampy te wykonane są z aluminium i stali nierdzewnej. Klosze wykonane są z dmuchanego szkła mlecznego albo poliwęglanu, co czyni je odpornymi na uderzenia.

Lampy firmy STEINEL cechuje: stopniowe włączanie światła, regulacja jasności (Watt-o-matic), nastawianie czułości zmierzchowej i funkcja światła stałego. Jeśli ogród jest już zaprojektowany, a instalacje elektryczne wykonane, możemy zautomatyzować posiadane oświetlenie, doposażając je w czujniki ruchu.

2008-06-02


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu