Logo
Logo
1
Okazje

Cebulki cebulicy | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Cebulica to niezwykle urocza roślina wieloletnia o pięknych, drobnych kwiatach w błękitnym kolorze. Wygląda doskonale zarówno zasadzona pojedynczo, jak i w większych skupiskach, robiąc niesamowite wrażenie. Jest prosta w uprawie i sadzeniu, a dodatkowo odporna na mróz, dlatego warto umieścić ją w swoim ogrodzie. Jak sadzić cebulicę? Kiedy sadzić cebulki cebulicy?

 

Kiedy i jak sadzić cebulicę?
Wymagania i pielęgnacja

  • Cebulki cebulicy tak, jak większość roślin cebulowych najlepiej wysadzać na początku jesieni, a konkretniej w drugiej połowie września. Dzięki temu rośliny zdążą się ukorzenić przed zimą, a wiosną pięknie rozkwitną.
  • Cebulki należy umieszczać w przygotowanych dołkach o głębokości, która odpowiada 3-krotnej wysokości cebulki.
  • W zależności od wielkości bulw odstępy powinny wynosić od 10 do 20 cm, ponieważ cebulice rozrastają się, tworząc efektowne kępy.
  • Rośliny najlepiej umieszczać na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

Gdzie kupować cebulki kwiatów?
Najlepsze cebulice

Cebulki kwiatów są bardzo wrażliwe na niewłaściwe warunki, a nieodpowiednio przechowywane mogą zacząć gnić lub wysuszyć się, co sprawi, że kwiaty nie wyrosną. Mogą również zacząć przedwcześnie kiełkować, co również jest zjawiskiem niekorzystnym. Dlatego cebulki cebulicy należy kupować jedynie w sprawdzonym sklepie ogrodniczym, który dba o ich właściwe magazynowanie. Po zakupie cebulki należy od razu zasadzić.

Cebulica syberyjska, sklep zielonyogrodek pl
Cebulica syberyjska
Cebulica Sibirica, Scilla dorasta do 10-15 cm wysokości. Cebulki sadzimy na jesień,we wrześniu. Roślina kwitnie wczesną wiosną, od marca do kwietnia, kwiatami koloru niebieskiego.
Kup online
Cebulica dwulistna Blue, sklep zielonyogrodek pl
Cebulica dwulistna 'Blue'
Jest niską byliną cebulową, kwitnącą na przedwiośniu, pięknie prezentującą się na rabatach. Najpiękniej wyglądają sadzone w grupach.
Kup online


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: DominikRh/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
 
Powiązane rośliny


Zobacz także
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu