Logo
Logo

Pomysły na domek ogrodnika na działkę ROD

Domek ogrodnika to jeden z najważniejszych elementów na działce ROD. W zależności od wielkości działki domki przyjmują różne rozmiary, niektóre z nich przypominają nawet całkiem spore domy letniskowe. Jeśli chcecie wyremontować swoją chatkę ogrodnika albo szukacie całkiem nowego pomysłu, spójrzcie na to, co dla was przygotowaliśmy!

Domek ogrodnika na działkę ROD | Galeria inspiracji 

Domek ogrodnika na działce ROD jest punktem charakterystycznym, centralnym, który kiedyś pełnił przede wszystkim role użytkowe, a teraz coraz częściej także estetyczne. Dawniej służył jako magazyn do przechowywania narzędzi, obecnie jego wnętrze w wielu przypadkach przypomina dom mieszkalny w wersji mikro. 

Domek ogrodnika to centrum ogrodu, które znacząco wpływa na kompozycję i estetykę całej działki. Jeśli chcecie uporządkować swój ogródek, nadać mu nowego charakteru, sprawić, by stał się nie tylko użytkowy, ale też ozdobny, już na wstępie pomyślcie o odpowiedniej aranżacji domku! 

Ogrodową chatkę można zbudować samodzielnie lub kupić gotowy model w markecie budowlanym. Ważne jednak, by przed inwestycją zastanowić się, w jaki sposób będziemy korzystać z domku oraz w jakim stylu go wykończyć. Działki ROD to miejsca wyjątkowe, wciąż dużo mniej formalne, bardziej swobodne niż np. osiedla domów jednorodzinnych, gdzie w ogrodach kluczowe są przede wszystkim ich cechy reprezentacyjne. Dlatego mając podmiejską działkę, możemy nieco bardziej zaszaleć i puścić wodze fantazji! Marzy wam się domek w stylu bajkowym z różowymi drzwiami, a może jesteście na tyle wymagający, że zadowoli was tylko styl glamour? Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie w takim klimacie zaaranżować domek ogrodnika!

Być może na swojej działce macie już domek, ale chcielibyście po prostu go odświeżyć. Do drobnego liftingu wystarczy farba i np. nowe klamki do drzwi. Czasem dużą zmianą są małe detale np. meble ogrodowe. Kolorowa ławeczka postawiona przed wejściem do domku będzie wyglądać magicznie. Sami spójrzcie na nasze inspiracje! 

Czym kierować się przy wyborze domku na narzędzia? Więcej dowiecie się z naszego artykułu. 

 
 

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: Bronisław Dróżka / Pixabay

Chcesz wiedzieć więcej o działkach: budowie altany, uprawie roślin, itd. oraz o prawach i obowiązkach członka PZD? Sprawdź wszystkie artykuły o ROD!
Autor
Pomysły na domek ogrodnika na działkę ROD
Pomysły na domek ogrodnika na działkę ROD
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Gość Vitek

26-11-2022 09:36

U mnie sprawdziła się płyta MPB. Nie dość, że świetnie wygląda to jest bardzo wytrzymała. Nie straszne jej obicia, wgniecenia, zadrapania itp więc jest idealna dla kogoś, kto intensywnie pracuje :)

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Twoja strona ogrodu