Logo
Logo

Przesadzanie krokusów | Jak i kiedy to zrobić?

Pytanie czytelnika: Na moim trawniku posadziłem ostatniej jesieni dużo krokusów. Słyszałem, że należy he przesadzać latem (po przekwitnięciu) w inne miejsce, aby doczekać się kolejnego kwitnienia w następnym roku. Czy to prawda? Jeśli tak, to jak i kiedy to zrobić?

Spis treści
Czy krokusy wykopuje i przesadza się po kwitnieniu? Kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzkę? Jak przesadzać i dbać o krokusy?

Czy krokusy wykopuje i przesadza się po kwitnieniu?

Krokusy to rośliny wieloletnie, które można wykopywać po kwitnieniu (czerwiec) i przechowywać przez lato, by jesienią znów posadzić je w żyznym, przygotowanym dla nich podłożu. Robi się to raz na 3-4 lata. Zabieg ten sprawia, że rośliny żyją długo, wydają dużo cebulek przybyszowych i pięknie kwitną.

Opinia, że krokusów się nie wykopuje, jest często spotykana, a powód okazuje się trywialny – posadzone na trawniku, po przekwitnieniu są ciężkie do odnalezienia! To dlatego, w praktyce zostawia się je w ziemi. Po kilku sezonach, gdy jest ich wyraźnie mniej i są słabsze, po prostu planuje się nowe nasadzenia.

Jak sadzić i co zrobić później?

Przy takiej pielęgnacji krokusy dobrze się mnożą i po kilku latach będą czarować dużymi kępami kwiatów.


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: iBulb

Autor
Przesadzanie krokusów | Jak i kiedy to zrobić?
Przesadzanie krokusów | Jak i kiedy to zrobić?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl
kategoria-pielegnacja_uprawa_roslin
NAJNOWSZE TREŚCI