Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
28
Okazje

Ogród z trawami ozdobnymi

Jesienne i zimowe rabaty bez traw ozdobnych byłyby puste i smutne. Dlatego w każdym ogrodzie, w którym są do tego warunki, warto je posadzić. Większość traw ozdobnych nie ma wielkich wymagań w stosunku do podłoża i jest łatwa w pielęgnacji. Obejrzyj 15 ogrodów z trawami ozdobnymi i zainspiruj się do stworzenia własnej kompozycji!

 

Trawy ozdobne to grupa roślin obejmująca wiele gatunków o nieco innych wymaganiach. Różnią się one między sobą osiąganą wysokością, pokrojem, kształtem i długością liści. Wiele ma bardzo dekoracyjne kłosy. Przez cały sezon trawy ozdobne powoli powiększają swoje kępy, by późnym latem zabłysnąć na rabatach. Ich największą wartością jest to, że są efektowne przez całą jesień i pięknie wyglądają pokryte szronem lub niewielką ilością śniegu. Dlatego pozostawiamy je w nienaruszonym stanie na zimę i ścinamy dopiero wczesną wiosną.

Większość traw ozdobnych lubi słoneczne stanowiska. Trawy wykorzystuje się do dopełnienia kompozycji z krzewami, drzewami i bylinami. Doskonale sprawdzają się też na wrzosowiskach. Można sadzić je pojedynczo, tworzyć z nich pasy i całe łany, będące tłem dla innych roślin lub wypełnienie między kępami roślin o efektownych kwiatach. Niskie gatunki traw ozdobnych przydają się do sadzenia na obwódkach rabat lub w pojemnikach na tarasach lub balkonach.

Zobacz 15 ogrodów z trawami ozdobnymi w roli głównej

 Tekst: Małgorzata Wójcik, zdjęcia tytułowe iVerde

Autor
Ogród z trawami ozdobnymi
Ogród z trawami ozdobnymi
Małgorzata Wójcik
Uwielbia przebywać wśród roślin, podglądać je i cieszyć się ich urodą na każdym etapie życia. Nierzadko zdarza się, że z nimi rozmawia... Redaktorka naczelna magazynu Gardeners' World. Edycja Polska, autorka tekstów, pasjonatka roślinnej fotografii. Z wykształcenia architekt krajobrazu.
Dowiedz się więcejTo Cię zainteresuje
Pokaż więcej (10)

Komentarze


Twoja strona ogrodu