Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
37
Okazje

Ogród z funkiami

Cieniste i półcieniste miejsca w ogrodzie doskonale nadają się do obsadzania funkiami – roślinami cenionymi przede wszystkim za dekoracyjne liście, ale też ładne kwitnące w środku lata na biało lub fioletowo. Zobacz naszą galerię ogrodów z funkiami i zainspiruj się do stworzenia własnej rabaty!

Funkie (Hosta) to bardzo zróżnicowana grupa roślin, licząca wiele ciekawych gatunków i odmian różniących się wielkością, barwą oraz kształtem liści. Liście funkii mogą mieć jednolity kolor – być zielone, żółtawe lub sinoniebieskie. Jednak jest też wiele oryginalnych odmian o blaszkach liściowych z dekoracyjnym marginesem, pofalowanych, zabarwionych na kolor purpurowy bądź bardzo jasnych, prawie białych.

W ogrodzie funkie najlepiej rosną w półcieniu lub cieniu. Obok funkii można posadzić wiele gatunków bylin, krzewów iglastych i liściastych. Rośliny te doskonale uzupełniają rabaty kwiatowe, nadają się do zadarniania powierzchni pod koronami drzew oraz sadzenia w dużych pojemnikach. Funkiom trzeba zapewnić żyzne, wilgotne, próchniczne podłoże o lekko kwaśnym odczynie. Aby zdrowo rosły i pięknie się prezentowały, wiosną i latem warto je zasilić nawozem. Zobacz naszą galerię 10 ogrodów z funkiami!

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (9)
Powiązane rośliny
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 42, Sentencja nr:6
Tydzień 42, Sentencja nr:6
Najlepszym okresem na sadzenie drzew owocowych jest jesień (od pierwszych dni października do pierwszych przymrozków). Przed nastaniem zimy drzewka zdążą zregenerować uszkodzony system korzeniowy.
Tydzień 42, Sentencja nr:5
Tydzień 42, Sentencja nr:5
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłm chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Tydzień 42, Sentencja nr:4
Tydzień 42, Sentencja nr:4
Krzewy róż warto teraz zasilić. Wierzchnią warstwę ziemi przemieszajmy z przefermentowanym obornikiem. Róże pienne należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą. W tym celu przygina się je do ziemi i obsypuje ziemią.
Tydzień 42, Sentencja nr:2
Tydzień 42, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT