Logo
Logo
31
Do góry

Ogród z funkiami

Cieniste i półcieniste miejsca w ogrodzie doskonale nadają się do obsadzania funkiami – roślinami cenionymi przede wszystkim za dekoracyjne liście, ale też ładne kwitnące w środku lata na biało lub fioletowo. Zobacz naszą galerię ogrodów z funkiami i zainspiruj się do stworzenia własnej rabaty!

TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...

Funkie (Hosta) to bardzo zróżnicowana grupa roślin, licząca wiele ciekawych gatunków i odmian różniących się wielkością, barwą oraz kształtem liści. Liście funkii mogą mieć jednolity kolor – być zielone, żółtawe lub sinoniebieskie. Jednak jest też wiele oryginalnych odmian o blaszkach liściowych z dekoracyjnym marginesem, pofalowanych, zabarwionych na kolor purpurowy bądź bardzo jasnych, prawie białych.

W ogrodzie funkie najlepiej rosną w półcieniu lub cieniu. Obok funkii można posadzić wiele gatunków bylin, krzewów iglastych i liściastych. Rośliny te doskonale uzupełniają rabaty kwiatowe, nadają się do zadarniania powierzchni pod koronami drzew oraz sadzenia w dużych pojemnikach. Funkiom trzeba zapewnić żyzne, wilgotne, próchniczne podłoże o lekko kwaśnym odczynie. Aby zdrowo rosły i pięknie się prezentowały, wiosną i latem warto je zasilić nawozem. Zobacz naszą galerię 10 ogrodów z funkiami!


Warto przeczytać

Komentarze

Powiązane rośliny
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (9)
To Cię zainteresuje
Popularne rośliny
PTAKI
Na czasie
PTAKI
Zobacz więcej
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu