Logo
Logo
47
Okazje

Ogród z funkiami

Cieniste i półcieniste miejsca w ogrodzie doskonale nadają się do obsadzania funkiami – roślinami cenionymi przede wszystkim za dekoracyjne liście, ale też ładne kwitnące w środku lata na biało lub fioletowo. Zobacz naszą galerię ogrodów z funkiami i zainspiruj się do stworzenia własnej rabaty!

 

Funkie (Hosta) to bardzo zróżnicowana grupa roślin, licząca wiele ciekawych gatunków i odmian różniących się wielkością, barwą oraz kształtem liści. Liście funkii mogą mieć jednolity kolor – być zielone, żółtawe lub sinoniebieskie. Jednak jest też wiele oryginalnych odmian o blaszkach liściowych z dekoracyjnym marginesem, pofalowanych, zabarwionych na kolor purpurowy bądź bardzo jasnych, prawie białych.

W ogrodzie funkie najlepiej rosną w półcieniu lub cieniu. Obok funkii można posadzić wiele gatunków bylin, krzewów iglastych i liściastych. Rośliny te doskonale uzupełniają rabaty kwiatowe, nadają się do zadarniania powierzchni pod koronami drzew oraz sadzenia w dużych pojemnikach. Funkiom trzeba zapewnić żyzne, wilgotne, próchniczne podłoże o lekko kwaśnym odczynie. Aby zdrowo rosły i pięknie się prezentowały, wiosną i latem warto je zasilić nawozem. Zobacz naszą galerię 10 ogrodów z funkiami!

Dowiedz się więcejPowiązane rośliny
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (10)

Komentarze

NEWSLETTER
Porady ogrodnicze na Twój email!
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu