Róża (Rosa) odmiana MAJA BABYLON EYES 'Intereybabjam' PBR to wspaniały krzew z rodziny różowatych (Rosaceae). 

★ Róża MAJA BABYLON EYES 'Intereybabjam' PBR wygrała srebrny medal i wyróżnienie dziennikarzy w Konkursie Roślin NOWOŚCI – "Roślinne Nowości 2020" na 28. Międzynarodowej Wystawie Zieleń To Życie Online. Została zgłoszona przez Szkółkę Krzewów Ozdobnych Bogdan Hajdrowski.

Odmiana ta należy do róż wielkokwiatowych i do serii Babylon Eyes®. Wyróżnia się pięknymi, półpełnymi żółtymi kwiatami z wyrazistym, ciemnym oczkiem. Są one zbudowane z kilkunastu żółtokremowych płatków o delikatnie pofalowanych brzegach, z charakterystycznie zabarwionymi na purpurowo nasadami (oczko). W pełni rozwinięte kwiaty ukazują żółte znamiona słupków otoczone czerwonymi pręcikami. Krzew kwitnie długo – od czerwca do września.

Róża 'Intereybabjam' to zwarty krzew o półkulistym pokroju, wolnym tempie wzrostu. Dorasta do 60 cm wysokości. Liście ma nieduże, złożone, ciemnozielone, błyszczące.

Wymagania i uprawa

Rośliny te wymagają stanowisk słonecznych. Odmiana polecana do sadzenia na glebach żyznych, gliniasto-piaszczystych, próchnicznych, przepuszczalnych. Toleruje suszę i jest odporna na mróz (strefa 6a). 

Zastosowanie

Nadają się do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach oraz na rabatach w ogrodach przydomowych, na terenach zieleni osiedlowej oraz miejskich kwietnikach.


Tekst i zdjęcia: na podstawie materiałów prasowych Konkursu Roślin Nowości 2020/Zieleń To Życie