Logo
Logo

Środki na komary | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Komary to bardzo uciążliwe owady, które tylko czekają na okazję, by przeszkodzić nam w odpoczynku na łonie natury, pracy w ogródku czy spacerów w parku. Bywają okresy, kiedy przez ich wzmożoną aktywność nie sposób nawet posiedzieć na tarasie czy balkonie! Dowiedz się, jakie środki przeciwko komarom można stosować i zdecyduj, które z nich będą najlepsze dla Ciebie.

Spis treści
Środki na komary i ich zalety Sposób stosowania Polecane produkty Alternatywne metody na komary

Dlaczego wybieramy środki na komary?

W Polsce występuje ok. 50 gatunków i odmian komarów, z których najczęściej spotykane są komar widliszek, komar brzęczący i komar leśny. Wszystkie one są równie uciążliwe i wielokrotnie uprzykrzają nam codzienne życie. Warto wiedzieć, że u wszystkich komarów, krwią odżywiają się tylko samice, samce zaś sokami roślinnymi.

Cykl rozwojowy tych owadów jest dość krótki – czas, który potrzebują te zwierzęta, aby od jaja zmienić się w dorosłego owada, twa u komara od 2 do 6 tygodni, dlatego w ciągu sezonu natykamy się na "nowe", wygłodniałe komary wiele razy!

Kiedy należy stosować środki na komary?

Przed komarami musimy się szczególnie zabezpieczać w czasie, gdy są najaktywniejsze, czyli przed południem i przed zmierzchem (do ok. godz. 22:00). Jednak przy sprzyjających warunkach w wilgotne i pochmurne dni, mogą szukać pożywienia przez cały dzień i noc!

Unikanie komarów i korzystanie z ciepłych dni na na świeżym powietrzu jest zatem prawie niemożliwe, dlatego nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po środki stworzone specjalnie po to, by chronić nas przed tymi insektami.

Najskuteczniejsze środki na komary

Płyn na komary, kleszcze i meszki Target, Sklep Zielony Ogródek
Płyn na komary, kleszcze i meszki – 100 ml | Target
Środek jest przeznaczony do stosowania bezpośrednio na skórę. Efekt odstraszania komarów jest natychmiastowy. Jeden oprysk działa przez 5 godzin. 
Sprawdź w naszym sklepie
Pałeczki na Komary 4szt Target, Sklep Zielony Ogródek
Pałeczki na Komary – 4 szt. | Target
Produkt stosowany do odstraszania komarów, przeznaczony do otwartych przestrzeni na tarasie czy ogrodzie. Substancja lotna uwalnia się wraz z dymem powstały, z żarzącej się pałeczki. Jedna pałeczka zabezpiecza ok. 15 m².
Sprawdź w naszym sklepie
Spirale odstraszające komary 10 sztuk Target, Sklep Zielony Ogródek
Spirale odstraszające komary – 10 sztuk | Target
Produkt do odstraszania komarów i meszek na terenach otwartych (np. w ogrodzie, tarasie itp.). Działanie widoczne już po 10 minutach od zastosowania. Substancja odstraszająca znajduje się w oparach powstałych z żarzenia się spirali.
Sprawdź w naszym sklepie
Elektrofumigator i płyn 30 ml Target, Sklep Zielony Ogródek
Elektrofumigator + płyn 30 ml | Target
Elektrofumigator to urządzenie elektryczne montowane w gniazdku. Po wlaniu do niego odpowiedniego płynu (jedna dawka jest załączona do produktu) zaczyna on sukcesywnie wydzielać do powietrza substancje odstraszające komary. Jest ona bezpieczna dla ludzi i bardzo skuteczna przeciwko owadom – pozwala na spanie przy otwartym oknie, nawet przy bardzo silnym nasileniu występowania komarów.
Sprawdź w naszym sklepie
ECO ELEKTRO urządzenie odstraszające komary i wkład CITRONELLA Vaco, Sklep Zielony Ogródek
ECO ELEKTRO – urządzenie odstraszające komary, muchy i mole + wkład (CITRONELLA) | Vaco
Urządzenie działa na zasadzie wydzielania do powietrza odpowiednich substancji zawartych w specjalnych płynach Citronella, stworzonych z naturalnych olejków eterycznych. Zapachy te odstraszają komary i inne latające owady.
Sprawdź w naszym sklepie
Spray na komary 300 ml Target, Sklep Zielony Ogródek
Spray na komary – 300 ml | Target
Specjalny preparat owadobójczy, stworzony z myślą o pozbywaniu się komarów i much. Przeznaczony do rozpylania w pomieszczeniach – po zastosowaniu pozostawić pomieszczenie zamknięte przez około 1 godz., po czym starannie wywietrzyć przez ok. 1 godz. Unikać wdychania i bezpośredniego kontaktu z produktem!
Sprawdź w naszym sklepie

Środki na komary i co dalej?
Co jeszcze może chronić przed komarami

Przed komarami mogą chronić rośliny, które wytwarzają olejki eteryczne odstraszające te owady, a okazuje się, że jest ich całkiem sporo! Z tych najbardziej znanych możemy wykorzystać lawendę, melisę czy też kocimiętkę, ale lista ta jest znacznie dłuższa!

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcia tytułowe: Petra Boekhoff / Pixabay edit., Myriam Zilles / Pixabay

Autor
Środki na komary | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Środki na komary | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi