Dlaczego wybieramy środki na komary?
W Polsce występuje ok. 50 gatunków i odmian komarów, z których najczęściej spotykane są komar widliszek, komar brzęczący i komar leśny. Wszystkie one są równie uciążliwe i wielokrotnie uprzykrzają nam codzienne życie. Warto wiedzieć, że u wszystkich komarów, krwią odżywiają się tylko samice, samce zaś sokami roślinnymi.
Cykl rozwojowy tych owadów jest dość krótki – czas, który potrzebują te zwierzęta, aby od jaja zmienić się w dorosłego owada, twa u komara od 2 do 6 tygodni, dlatego w ciągu sezonu natykamy się na "nowe", wygłodniałe komary wiele razy!
Kiedy należy stosować środki na komary?
Przed komarami musimy się szczególnie zabezpieczać w czasie, gdy są najaktywniejsze, czyli przed południem i przed zmierzchem (do ok. godz. 22:00). Jednak przy sprzyjających warunkach w wilgotne i pochmurne dni, mogą szukać pożywienia przez cały dzień i noc!
Unikanie komarów i korzystanie z ciepłych dni na na świeżym powietrzu jest zatem prawie niemożliwe, dlatego nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po środki stworzone specjalnie po to, by chronić nas przed tymi insektami.
Najskuteczniejsze środki na komary
Środki na komary i co dalej? To też nas ochroni!
Przed komarami mogą chronić rośliny, które wytwarzają olejki eteryczne odstraszające te owady, a okazuje się, że jest ich całkiem sporo! Z tych najbardziej znanych możemy wykorzystać lawendę, melisę czy też kocimiętkę, ale lista ta jest znacznie dłuższa!
► Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Rośliny odstraszające komary i muchy | Sprawdzone gatunki
Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Zdjęcia tytułowe: Petra Boekhoff / Pixabay edit., Myriam Zilles / Pixabay