Logo
Logo

Preparaty na mrówki | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Mrówki to często bardzo uciążliwe szkodniki, które niszczą rabaty, nawierzchnie ogrodowe, podkopują rośliny i roznoszą mszyce. Nie pomaga też fakt, że często zakładają gniazda w naszych domach.

W wypadku zbyt dużego występowania mrówek w ogrodzie nie należy czekać – musimy sięgnąć po skuteczne środki do walki z nimi. Sprawdź, jakie produkty mamy do zaoferowania w naszym sklepie!

Spis treści
Kiedy i jak stosować Polecane preparaty Domowe preparaty na mrówki

Mrówki to wyjątkowe zwierzęta, które zależnie od miejsca i nasilenia występowania są zaliczane do owadów pożytecznych albo szkodników. Coraz częściej niestety, stają się tym drugim. Szczególnie, gdy ich kolonie są duże i liczne, oraz gdy masowo "zapuszczają się" do naszych domów w poszukiwaniu jedzenia.

Kiedy sięgać po preparaty na mrówki?

✔️ Gdy zauważymy, że zakładają mrowiska w korzeniach roślin ogrodowych lub w ich koronach (np. odmiany niskich karłowych iglaków).
✔️ Gdy w dużej ilości pojawiły się na tarasie i okolicach drzwi wejściowych.
✔️ Gdy zakładają kolonie pod kostką brukową lub pomiędzy płytami w ogrodzie.
✔️ Gdy jest ich zbyt dużo na trawniku.
✔️ Gdy zauważymy ich duże ilości w miejscach, gdzie na ziemi bawią się dzieci (przy piaskownicach, zjeżdżalniach czy miejscach piknikowych).

Zwracajmy też uwagę, na gatunki mrówek, które zagościły w naszym ogrodzie i domu. Zawsze zaleca się tępienie agresywnych gatunków (np. mrówka rudnica) lub dużych owadów o wyjątkowo bolesnych ugryzieniach (gmachówka drzewotoczna).

Wybierz najlepsze preparaty na mrówki

ANTS CONTROL MAX – Skutecznie zwalcza MRÓWKI
ANTS CONTROL MAX – Skutecznie zwalcza MRÓWKI – 120 g | Target
ANTS CONTROL MAX to wszechstronny preparat w formie granulatu do likwidacji dużych skupisk mrówek. Skutecznie zwalcza mrówki w domu i ogrodzie – na tarasach, ścieżkach, podjazdach czy też w pomieszczeniach domowych oraz biurowych.
KUP ONLINE
Pułapka na Mrówki w formie żelu
Pułapka na Mrówki w formie żelu DX3 – 2szt | Target
DX3 ŻEL to gotowa do użycia przynęta owadobójcza w postaci żelu w pojemniku. Po zjedzeniu przynęty mrówki wracają do swojego gniazda i przekazują ją całej kolonii doprowadzając do jej wyeliminowania. Dzięki temu, że żel znajduje się w pojemniku, preparat jest bezpieczny i nie ma ryzyka zatrucia zwierząt domowych.
KUP ONLINE
4roach żel na mrówki | Target
4roach żel na mrówki | Target
Środek w formie żelu do zwalczania mrówek i innych owadów biegających. Można stosować w domu i wszelkich pomieszczeniach zamkniętych.
KUP ONLINE

Warto wiedzieć – domowe preparaty na mrówki

Zanim sięgniemy po specjalne środki przeciwko mrówkom, można spróbować ograniczyć ich występowanie domowymi sposobami! Własnej produkcji pułapki i "trutki" są naturalne i bezpieczne dla środowiska ale pamiętajmy, że są też znacznie mniej skuteczne.

Przykładami domowych sposobów na mrówki są:

  • trociny, które działają jak pułapka, która nie unicestwia mrówek – owady uwielbiają zakładać gniazda w suchych, drewnianych resztkach dlatego, gdy znajdą pojemnik z trocinami, szybko przeniosą do niego swoje mrowisko. Gdy już się tam znajdą, można je wynieść z dala od naszego ogrodu czy domu;
  • miodne miseczki i mąka kukurydziana, działają natomiast owadobójczo – w miodzie owady po prostu się "zalepiają", a mąka kukurydziana jest wolno działającą substancją toksyczną dla mrówek, której nie potrafią odróżnić od bezpiecznego pożywienia.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcie tytułowe: MorganBurke / Pixabay edit

Autor
Preparaty na mrówki | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Preparaty na mrówki | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl