Logo
Logo

Preparaty na osy i szerszenie | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Osy i szerszenie to owady, które z wielka chęcią odwiedzają nasze domy i ogrody. Znajdują tutaj idealne kryjówki w postaci szczelin między belkami, gotowe "rusztowania" pod zadaszeniem do budowy gniazd, dostęp do wody, a na koniec resztki słodkiego jedzenia na stole na tarasie. 

Zobacz preparaty, które łatwo i bezproblemowo pozwolą przepędzić osy i szerszenie. Zadecyduj, które będą najlepsze dla Twoich potrzeb i odwiedź sklep.zielonyogrodek.pl.

Spis treści
Dlaczego stosować preparaty na osy i szerszenie? Sprawdź najlepsze preparaty – TOP 3 przeciwko osom i szerszeniom

Dlaczego stosować preparaty na osy i szerszenie?

Zarówno osy jak i szerszenie należą do rzędu owadów błonkoskrzydłych (Hymenoptera) inaczej błonkówek, bardzo licznie występujących w Polsce. Znamy je z charakterystycznego, czarno-żółtego paskowania na ciele oraz nieprzyjemnie pieczącego jadu. Użądlenie przez te owady jest bolesne, a dla osób uczulonych może być nawet niebezpieczne! Jedne i drugie są drapieżnikami i mogą używać swojego żądła po kilka razy (w przeciwieństwie do pszczół, które po jednym użądleniu niestety umierają).

Warto wiedzieć, że osy są bardziej agresywne i łatwiej je sprowokować do ataku niż szerszenie, choć użądlenia tych drugich są boleśniejsze – nie dlatego, że ich jad jest mocniejszy ale dlatego, że żądło owada jest większe i głębiej wbija się w skórę.

Jeśli masz problem z tymi owadami na działce, należy szybko reagować, by ich obecność nie zmieniła wypoczynku w walkę, gdzie zamiast miecza będziemy dzierżyć łapkę do owadów! Sprawdź nasze produkty i wybierze te, które najlepiej się u Ciebie sprawdzą.

Sprawdź najlepsze preparaty – TOP 3 przeciwko osom i szerszeniom

Osy i szerszenie likwiduje gniazda Target, Sklep ZielonyOgrodek
Anti Sting-Gun, spray na osy i szerszenie – 300 ml | Target
Spray na osy i szerszenie to skuteczny i bardzo prosty w użyciu preparat, który pozwoli nam pozbyć się owadów bez ryzyka użądlenia. Produkt można stosować w warunkach domowych i na otwartych przestrzeniach. Zawarta w sprayu substancja działa natychmiastowo.
Przejdź do sklepu
Muchy, osy Up-Control AE Max owady latające, Sklep ZielonyOgródek
Up-Control AE Max, muchy, osy, owady latające – 750 ml | Target
Skutecznie zwalcza owady latające, a przede wszystkim: muchy, komary i osy. Produkt przeznaczony jest do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych.
Przejdź do sklepu
Pułapka osy muchy Target, Sklep ZielonyOgródek
Pułapka na osy i muchy – 200 ml | Target
W pułapce zastosowano płyn wabiący o ulepszonej formule, który skutecznie wabi osy i muchy. Natomiast konstrukcja pułapki sprawia, że schwytany w nią owad nie ma możliwości ucieczki.
Przejdź do sklepu
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Preparaty na osy i szerszenie | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Preparaty na osy i szerszenie | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl