Logo
Logo

Kwitnące rośliny cebulowe na Walentynki | Okaż miłość i daj szczęście!

Walentynki – Dzień Zakochanych – 14 lutego, to wyjątkowy dzień, w którym szczególną uwagę poświęcamy ukochanej osobie. Znalezienie wyjątkowego prezentu nie jest takie proste, choć możemy być pewni, że rośliny to zawsze dobry wybór!

Wybierając kwiaty na bukiet lub mniejszy dodatek, ozdobę do prezentu, spójrzmy w stronę roślin cebulowych, które oferują mnogość kształtów, kolorów i zapachów.

Spis treści
Czy rośliny cebulowe na walentynki to dobry pomysł? Pomysły na kwiaty cebulowe w Walentynki Czasem mniej znaczy więcej! Bukiet na ścianie? Zrób niespodziankę, to zawsze działa!

CebuLOVE na Walentynki

Badacze z Rutgers University w amerykańskim stanie New Jersey przeprowadzili badania nad wpływem kwiatów na ludzi. Wyniki wykazały, że kwiaty wzmacniają nasze poczucie szczęścia. Jesteśmy naprawdę zadowoleni i zachwyceni, gdy dostajemy kwiaty i po ich otrzymaniu negatywne odczucia, takie jak lęk, niepokój i depresja znikają.

Klasykiem w Walentynki są oczywiście róże i pudełko czekoladek w kształcie serca – to piękny prezent, jednak może okazać się zbyt konwencjonalny. Co sądzisz o nieco bardziej oryginalnym pomyśle? Spraw swojej sympatii wyjątkową niespodziankę i na prezent wybierz kwiaty cebulkowe zakwitające na wiosnę. Pamiętaj też, żeby oprócz czerwieni popatrzeć też na róż, biel, a nawet fiolet, które również stają się modnymi kolorami Dnia Zakochanych.

Włoski biskup Walenty rozdawał kwiaty zakochanym młodym ludziom już w XIII wieku. Kwiaty te przyniosły im szczęście w życiu. Nazwa „Walentynki” wzięła się od imienia świętego, a w jego dniu wciąż obdarowujemy kwiatami osoby, które kochamy, zupełnie jak biskup Walenty. Niech żyje miłość!

Kwiaty cebulowe na Walentynki Kwiaty cebulowe na Walentynki
Kwiaty cebulowe na Walentynki Kwiaty cebulowe na Walentynki

Pomysły na kwiaty cebulowe w Walentynki

Mniej znaczy więcej

Wiązanka z okazji Walentynek nie zawsze musi być pełna przepychu, ważne jest to, by wypływała z głębi serca. Niewielki, ale szczery prezent czasem oznacza dużo więcej. Do każdego z trzech przezroczystych okazałych wazonów włóż po trzy czerwone i różowe tulipany. Albo włóż do do niego czerwone jaskry. W połączeniu z własnoręcznie wykonanym bilecikiem, będzie to wyjątkowy prezent z okazji Walentynek.

Kwiaty cebulowe na Walentynki Kwiaty cebulowe na Walentynki
Kwiaty cebulowe na Walentynki Kwiaty cebulowe na Walentynki

Przyklej go na ścianie

Niech to będzie zabawne – wyobraź sobie, co możesz umieścić na ścianie lub w oknie. Nie jest to trudne, a naprawdę oryginalne. Po powrocie do domu ukochana osoba będzie mile zaskoczona, widząc twoje dzieło na ścianie. Wybierz dwa lub trzy kwiaty cebulkowe kwitnące wiosną, np. tulipany, szafirki lub jaskry w kolorze czerwonym i białym. Następnie przytnij łodyżki i taśmą samoprzylepną z wzorami w kształcie serduszek przyklej kwiaty do ściany lub okna. Dołączenie bileciku z osobistą dedykacją ociepli takie piękne życzenia. Gdy powiesisz na ścianie doniczki lub wazoniki wypełnione kwiatami cebulkowymi kwitnącymi wiosną, prezent będzie jeszcze bardziej uroczy.

Kwiaty cebulowe na Walentynki Kwiaty cebulowe na Walentynki
Kwiaty cebulowe na Walentynki Kwiaty cebulowe na Walentynki

Wspaniała niespodzianka

Zapakowany prezent sprawia jeszcze większą radość, ponieważ w czasie jego rozpakowywania, ukochana osoba znajduje się w centrum uwagi. Włóż kwiaty cebulkowe kwitnące wiosną do drewnianej skrzynki w kształcie serca. Użyj taśmy samoprzylepnej z wzorem w kształcie serduszek i dodaj własnoręcznie wykonany bilecik. Taki prezent, po rozpakowaniu, na pewno sprawi wiele radości ukochanej osobie.

bukiet walentynkowy fot. iBulb
inspiracja na Walentynki fot. iBulb hiacynty na Walentynki fot. iBulb
tulipany Walentynki fot. iBulb amarylis na Walentynki fot. iBulb
bukiet walentynkowy z hiacyntów fot. iBulb lilie na Walentynki fot. iBulb
kwiaty na Walentynki fot. iBulb kwiaty miłość fot. iBulb
walentynkowy wieczór fot. iBulb jaskry bukiet fot. iBulb
walentynkowy bukiet z hiacyntów fot. iBulb tulipany na Walentynki fot. iBulb
cebuLOVE na Walentynki fot. iBulb

Źródło: iBulb, zdjęcia: iBulb, Frauke Riether / Pixabay

Autor
Kwitnące rośliny cebulowe na Walentynki | Okaż miłość i daj szczęście!
Kwitnące rośliny cebulowe na Walentynki | Okaż miłość i daj szczęście!
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl