Logo
Logo

Kochasz? Wyraź swoje uczucia tulipanami! To idealne kwiaty na Walentynki!

14 lutego w Walentynki zaskocz swoją drugą połówkę obdarowując ją naręczem tulipanów! Dlaczego warto wybrać kwiaty jako prezent? Skąd wzięła się tradycja obdarowywania kwiatami i dlaczego warto sprawiać taki romantyczny prezent jako symbol swojej miłości? Dowiedz się! 

Spis treści
Skąd wzięły się Walentynki i dlaczego warto wybrać tulipany na prezent? O czym mówią nam kolory tulipanów w Walentynki? Co zrobić, by tulipany długo stały w wazonie?

Bukiet na Walentynki | Co znaczą tulipany?

Walentynki to najbardziej romantyczny dzień w roku, w którym wszyscy skrycie liczą na romantyczną niespodziankę. Dla tych, którzy chcą zaskoczyć swoich partnerów w ten wyjątkowy dzień, język kwiatów stanowi tajemnicę, której poznanie pozwoli oczarować ukochaną osobę. Dla wybranki najlepiej wybrać tulipany – kwiaty, które uosabiają radość i emocje, mówiąc „kocham cię!”

Włoski biskup Walenty rozdawał kwiaty zakochanym młodym ludziom już w XIII wieku. Kwiaty te przyniosły im szczęście w życiu. Nazwa „Walentynki” wzięła się od imienia świętego, a w jego dniu wciąż obdarowujemy kwiatami osoby, które kochamy, zupełnie jak biskup Walenty. Niech żyje miłość!

Walentynki to idealny moment, by otwarcie wyznać swoje uczucia ukochanej osobie, a tulipany to idealne kwiaty, które wyrażą więcej niż tysiąc słów i pozwolą powiedzieć wprost, co czujesz. Spraw, aby kwiaty podarowane w Walentynki miały jeszcze bardziej osobisty charakter, dodając do nich małą karteczkę z życzeniami lub balon z tekstem.

 

Kolory kwiatów | Jakie tulipany wybrać?

Czerwone tulipany mówią „będę cię kochać do końca życia!” Jeśli czerwień do ciebie nie przemawia, postaw na różowe tulipany symbolizujące romantyczną miłość. Różowe bukiety mówią o tym, że chcemy się zaopiekować ukochaną osobą albo o zauroczeniu. Możesz też wybrać żółte kwiaty symbolizujące promienie słońca i radość. Tak naprawdę nie ma złych wyborów, zwłaszcza gdy wybierasz kwiaty dla ukochanej osoby. Wybierz takie, które twoja Walentynka lubi najbardziej.

Tulipany dostępne są również w doniczkach. Dzięki temu można z łatwością wypełnić duży pojemnik. To jak podarowanie ogrodu pełnego kwiatów. Przyjemność z dawania i przyjemność z otrzymywania. A Twoja Walentynka będzie cieszyć nimi oczy dużo dłużej. Jeśli chcesz zrobić coś sam, wsadź do małych słoików lub kubków pojedyncze tulipany w doniczce i rozdaj je swoim znajomym oraz bliskim. To mały gest, który wiele mówi!

Co zrobić, by tulipany długo stały w wazonie?

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknem tulipanów, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Kupuj świeże tulipany. Im bardziej zamknięte pąki, tym świeższe kwiaty. Zanim zabierzesz tulipany do domu, upewnij się, że są odpowiednio zapakowane, aby uniknąć ich uszkodzenia lub narażenia na wahania temperatury.

Przytnij łodygi pod kątem czystym, ostrym nożem, aby tulipany mogły wchłaniać jak najwięcej wody. Postaw tulipany w wodzie w ciemnym miejscu, aby mogły się napić i zaaklimatyzować. Dokładnie umyj wazon przed użyciem, aby bakterie nie miały szansy zanieczyścić tulipanów. Napełnij wazon świeżą wodą o temperaturze pokojowej i codziennie ją wymieniaj. Dodaj do wody odżywkę do ciętych kwiatów lub łyżkę cukru, aby woda pozostawała czysta przez dłuższy czas. Użyj wazonu z dużą ilością miejsca na łodygi.


Tekst i zdjęcia: źródło - iBulb

Autor
Kochasz? Wyraź swoje uczucia tulipanami! To idealne kwiaty na Walentynki!
Kochasz? Wyraź swoje uczucia tulipanami! To idealne kwiaty na Walentynki!
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl