Logo
Logo
19
Do góry
Artykuł na: 4-5 minut

12 pomysłów na oryginalne dekoracje z kwiatów

Kwiaty cięte najczęściej wkładamy do wazonów i stawiamy na stole czy na parapecie. Jest jednak mnóstwo innych sposobów, aby je ciekawie wyeksponować. Wypróbuj nasze pomysły na oryginalne dekoracje z kwiatów i podziwiaj rośliny w nowej odsłonie!

 

Każde wolne miejsce w mieszkaniu może służyć do wyeksponowania kwiatów ciętych. Wykorzystując akcesoria florystyczne, takie jak wąskie fiolki czy gąbki, rośliny można podwieszać i umieszczać w dużo płytszych naczyniach niż tradycyjne wazony. Poznaj 12 pomysłów na oryginalne dekoracje z kwiatów, by cieszyć się ich urodą w każdym możliwym miejscu!

dekoracje z kwiatów - na sznurku

Dekoracja z kwiatów wiszących na sznurku

Wiele gatunków rośliny lepiej wygląda pojedynczo niż w bukietach (np. lilie, gerbery czy róże). Możesz wstawić je do wąskich fiolet i zawiesić na sznurku na odpowiedniej wysokości. Przywiąż górną część do lampy, karnisza lub ozdoby na ścianie. Będą wyglądać olśniewająco!

dekoracje z kwiatów - na zewnątrz

Kwiaty na zewnątrz

Bukiety kwiatów często kojarzą nam się z dekoracją wnętrz, ale przecież możemy się nimi cieszyć także w ogrodzie – szczególnie jeśli planujemy urządzić przyjęcie na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że dysponujesz większą ilością miejsca bukiet może być naprawdę duży! Możesz też wykorzystać rośliny o dużych kwiatostanach i bardzo wysokie, dalie, czosnki ozdobne, lilie czy mieczyki. Pamiętaj o zapewnieniu stabilnego, ciężkiego naczynia roślinom, aby dekoracji nie przewrócił wiatr.

dekoracje z kwiatów - w misie

Dekoracja w misie

W ceramicznym wazonie kwiaty nabierają wyjątkowego blasku, ale ich łodygi są wówczas niewidoczne. Gdy włożysz rośliny do przezroczystego naczynia, będziesz natomiast widzieć mętną wodę. Jeśli planujesz dekorację z kwiatów na kilka godzin, na przykład na przyjęciem, zrób coś niestandardowego – umieść związany bukiet w płytkiej, efektownej misie. Upewnij się, że końcówki łodyg są zanurzone w wodzie.

dekoracje z kwiatów - na pufie

Kwiaty na pufie

Zwykle używamy pufy do siedzenia, ale jeśli są twarde i równe, można je z powodzeniem wykorzystywać jako podstawę dla kwiatów. W ten sposób stół pozostaje pusty, a kwiaty są nadal widoczne. Na pufie postaw tacę lub talerz, aby nie zabarwić tkaniny. Następnie na tacy umieść wazon z kwiatami. Na takim piedestale zdecydowanie najlepiej prezentują się dalie; kompozycję z tych pięknych letnich kwiatów można wzbogacić o kalie lub nie do końca rozwinięte kwiatostany czosnków.

dekoracje z kwiatów - w koszyku na owoce

W koszu na owoce

Metalowe kosze na owoce mogą służyć także jako podstawa do szklanych, przezroczystych wazonów dodając kompozycji roślinnej specyficznej urody. W tej dekoracji starannie dobrano kolory – te same barwy znajdziemy na koszu, szkle i płatkach kwiatów.

dekoracje z kwiatów - w zasięgu ręki

Zawsze w zasięgu ręki

Kwiaty uszczęśliwiają nie tylko Ciebie, ale wszystkich dookoła. Dlaczego więc chować je w czterech ścianach? Pomyśl nieszablonowo i postaraj się mieć je przez cały czas pod ręką, nawet na spacerze lub małych zakupach! W ten sposób kwiaty staną się przedłużeniem twojego stroju, wywołując uśmiech na twojej twarzy i poprawiając humor wszystkim wokół. Czyż to nie przyjemne uczucie?

Źródło: iBulb

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (7)

Komentarze

PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 20, Sentencja nr:5
Tydzień 20, Sentencja nr:5
Po 15 maja, po ostatnich wiosennych przymrozkach, wysiewamy aksamitki, nasturcje, fasolę wielkokwiatową, dimorfotekę, szarłaty, wilce, a balkony dekorujemy pelargoniami, surfiniami i innymi kwiatami.
Tydzień 20, Sentencja nr:4
Tydzień 20, Sentencja nr:4
Regularnie podlewamy trawnik. Najlepiej rozproszonym strumieniem, wcześnie rano lub późnym popołudniem. Gleba powinna być wilgotna do głębokości 10-15 cm; gdy jej wierzchnia warstwa wyschnie na głębokość kilku centymetrów, wskazane jest podlewanie.
Tydzień 20, Sentencja nr:3
Tydzień 20, Sentencja nr:3
Pod nowymi nasadzeniami drzew i krzewów należy rozłożyć warstwę ściółki o grubości 5–10 cm. W tym celu można zastosować zmieloną korę drzew iglastych, torf lub kompost). Należy pamiętać o pozostawieniu wokół nasady roślin fragmentu nie wyściółkowanej ziemi (o promieniu 2,5-5 cm), ponieważ wilgotna ściółka może przyczynić się do gnicia...
Tydzień 20, Sentencja nr:2
Tydzień 20, Sentencja nr:2
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa. Po posadzeniu rośliny, wokół szyjki korzeniowej formujemy misę, w której będzie zatrzymywać się woda.
Tydzień 20, Sentencja nr:1
Tydzień 20, Sentencja nr:1
Nawozimy trawnik. Nawożenie przeprowadzone 3-4 razy w sezonie zapewni murawie odporność i nienaganny wygląd. W maju można wykonać oprysk 2% roztworem Ogrowitu uniwersalnego – roztwór saletry wapniowo-magnezowej (około 5-10 l/100 m2). Nie należy nawozić trawnika w czasie suszy.
 
Twoja strona ogrodu