Logo
Logo

12 pomysłów na oryginalne dekoracje z kwiatów

Kwiaty cięte najczęściej wkładamy do wazonów i stawiamy na stole czy na parapecie. Jest jednak mnóstwo innych sposobów, aby je ciekawie wyeksponować. Wypróbuj nasze pomysły na oryginalne dekoracje z kwiatów i podziwiaj rośliny w nowej odsłonie!

Każde wolne miejsce w mieszkaniu może służyć do wyeksponowania kwiatów ciętych. Wykorzystując akcesoria florystyczne, takie jak wąskie fiolki czy gąbki, rośliny można podwieszać i umieszczać w dużo płytszych naczyniach niż tradycyjne wazony. Poznaj 12 pomysłów na oryginalne dekoracje z kwiatów, by cieszyć się ich urodą w każdym możliwym miejscu!

dekoracje z kwiatów - na sznurku

Dekoracja z kwiatów wiszących na sznurku

Wiele gatunków rośliny lepiej wygląda pojedynczo niż w bukietach (np. lilie, gerbery czy róże). Możesz wstawić je do wąskich fiolet i zawiesić na sznurku na odpowiedniej wysokości. Przywiąż górną część do lampy, karnisza lub ozdoby na ścianie. Będą wyglądać olśniewająco!

dekoracje z kwiatów - na zewnątrz

Kwiaty na zewnątrz

Bukiety kwiatów często kojarzą nam się z dekoracją wnętrz, ale przecież możemy się nimi cieszyć także w ogrodzie – szczególnie jeśli planujemy urządzić przyjęcie na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że dysponujesz większą ilością miejsca bukiet może być naprawdę duży! Możesz też wykorzystać rośliny o dużych kwiatostanach i bardzo wysokie, dalie, czosnki ozdobne, lilie czy mieczyki. Pamiętaj o zapewnieniu stabilnego, ciężkiego naczynia roślinom, aby dekoracji nie przewrócił wiatr.

dekoracje z kwiatów - w misie

Dekoracja w misie

W ceramicznym wazonie kwiaty nabierają wyjątkowego blasku, ale ich łodygi są wówczas niewidoczne. Gdy włożysz rośliny do przezroczystego naczynia, będziesz natomiast widzieć mętną wodę. Jeśli planujesz dekorację z kwiatów na kilka godzin, na przykład na przyjęciem, zrób coś niestandardowego – umieść związany bukiet w płytkiej, efektownej misie. Upewnij się, że końcówki łodyg są zanurzone w wodzie.

dekoracje z kwiatów - na pufie

Kwiaty na pufie

Zwykle używamy pufy do siedzenia, ale jeśli są twarde i równe, można je z powodzeniem wykorzystywać jako podstawę dla kwiatów. W ten sposób stół pozostaje pusty, a kwiaty są nadal widoczne. Na pufie postaw tacę lub talerz, aby nie zabarwić tkaniny. Następnie na tacy umieść wazon z kwiatami. Na takim piedestale zdecydowanie najlepiej prezentują się dalie; kompozycję z tych pięknych letnich kwiatów można wzbogacić o kalie lub nie do końca rozwinięte kwiatostany czosnków.

dekoracje z kwiatów - w koszyku na owoce

W koszu na owoce

Metalowe kosze na owoce mogą służyć także jako podstawa do szklanych, przezroczystych wazonów dodając kompozycji roślinnej specyficznej urody. W tej dekoracji starannie dobrano kolory – te same barwy znajdziemy na koszu, szkle i płatkach kwiatów.

dekoracje z kwiatów - w zasięgu ręki

Zawsze w zasięgu ręki

Kwiaty uszczęśliwiają nie tylko Ciebie, ale wszystkich dookoła. Dlaczego więc chować je w czterech ścianach? Pomyśl nieszablonowo i postaraj się mieć je przez cały czas pod ręką, nawet na spacerze lub małych zakupach! W ten sposób kwiaty staną się przedłużeniem twojego stroju, wywołując uśmiech na twojej twarzy i poprawiając humor wszystkim wokół. Czyż to nie przyjemne uczucie?

Źródło: iBulb

Tagi
Więcej na ten temat
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl