Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
19
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

12 pomysłów na oryginalne dekoracje z kwiatów

Kwiaty cięte najczęściej wkładamy do wazonów i stawiamy na stole czy na parapecie. Jest jednak mnóstwo innych sposobów, aby je ciekawie wyeksponować. Wypróbuj nasze pomysły na oryginalne dekoracje z kwiatów i podziwiaj rośliny w nowej odsłonie!

 

Każde wolne miejsce w mieszkaniu może służyć do wyeksponowania kwiatów ciętych. Wykorzystując akcesoria florystyczne, takie jak wąskie fiolki czy gąbki, rośliny można podwieszać i umieszczać w dużo płytszych naczyniach niż tradycyjne wazony. Poznaj 12 pomysłów na oryginalne dekoracje z kwiatów, by cieszyć się ich urodą w każdym możliwym miejscu!

dekoracje z kwiatów - na sznurku

Dekoracja z kwiatów wiszących na sznurku

Wiele gatunków rośliny lepiej wygląda pojedynczo niż w bukietach (np. lilie, gerbery czy róże). Możesz wstawić je do wąskich fiolet i zawiesić na sznurku na odpowiedniej wysokości. Przywiąż górną część do lampy, karnisza lub ozdoby na ścianie. Będą wyglądać olśniewająco!

dekoracje z kwiatów - na zewnątrz

Kwiaty na zewnątrz

Bukiety kwiatów często kojarzą nam się z dekoracją wnętrz, ale przecież możemy się nimi cieszyć także w ogrodzie – szczególnie jeśli planujemy urządzić przyjęcie na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że dysponujesz większą ilością miejsca bukiet może być naprawdę duży! Możesz też wykorzystać rośliny o dużych kwiatostanach i bardzo wysokie, dalie, czosnki ozdobne, lilie czy mieczyki. Pamiętaj o zapewnieniu stabilnego, ciężkiego naczynia roślinom, aby dekoracji nie przewrócił wiatr.

dekoracje z kwiatów - w misie

Dekoracja w misie

W ceramicznym wazonie kwiaty nabierają wyjątkowego blasku, ale ich łodygi są wówczas niewidoczne. Gdy włożysz rośliny do przezroczystego naczynia, będziesz natomiast widzieć mętną wodę. Jeśli planujesz dekorację z kwiatów na kilka godzin, na przykład na przyjęciem, zrób coś niestandardowego – umieść związany bukiet w płytkiej, efektownej misie. Upewnij się, że końcówki łodyg są zanurzone w wodzie.

dekoracje z kwiatów - na pufie

Kwiaty na pufie

Zwykle używamy pufy do siedzenia, ale jeśli są twarde i równe, można je z powodzeniem wykorzystywać jako podstawę dla kwiatów. W ten sposób stół pozostaje pusty, a kwiaty są nadal widoczne. Na pufie postaw tacę lub talerz, aby nie zabarwić tkaniny. Następnie na tacy umieść wazon z kwiatami. Na takim piedestale zdecydowanie najlepiej prezentują się dalie; kompozycję z tych pięknych letnich kwiatów można wzbogacić o kalie lub nie do końca rozwinięte kwiatostany czosnków.

dekoracje z kwiatów - w koszyku na owoce

W koszu na owoce

Metalowe kosze na owoce mogą służyć także jako podstawa do szklanych, przezroczystych wazonów dodając kompozycji roślinnej specyficznej urody. W tej dekoracji starannie dobrano kolory – te same barwy znajdziemy na koszu, szkle i płatkach kwiatów.

dekoracje z kwiatów - w zasięgu ręki

Zawsze w zasięgu ręki

Kwiaty uszczęśliwiają nie tylko Ciebie, ale wszystkich dookoła. Dlaczego więc chować je w czterech ścianach? Pomyśl nieszablonowo i postaraj się mieć je przez cały czas pod ręką, nawet na spacerze lub małych zakupach! W ten sposób kwiaty staną się przedłużeniem twojego stroju, wywołując uśmiech na twojej twarzy i poprawiając humor wszystkim wokół. Czyż to nie przyjemne uczucie?

Źródło: iBulb

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Nowe treści

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu