Logo
Logo

Wiosna w środku zimy? Tak, dzięki pędzonym cebulkom kwiatowym!

Pędzone cebulki kwiatowe dostępne są w sprzedaży już od początku stycznia. Dzięki nim szybko wprowadzisz do wnętrza lub na taras tchnienie wiosny. Obserwowanie, jak kwiaty budzą się do życia z uśpionych cebul to ogromna przyjemność! Jeśli na początku roku zobaczysz w sklepie doniczki z cebulkami nie wahaj się – kup jedną, a najlepiej kilka i ciesz się wiosennymi kolorami na długo przed nadejściem wiosny!

Uprawa przyspieszona czyli pędzenie cebulek kwiatowych

Pędzone cebulki kwiatowe zakwitają wcześniej w wyniku przyspieszonej uprawy w kontrolowanych warunkach. Pojawiają się w sprzedaży już w styczniu, czyli na długo przed nadejściem wiosny. Sklepy ogrodnicze i kwiaciarnie oferują wiele gatunków, w tym: hiacynty (Hyacinthus), tulipany (Tulipa), narcyzy (Narcissus) oraz szafirki (Muscari). Możesz tam znaleźć także inne kolorowe odmiany, takie jak szachownice (Fritillaria) czy irysy żyłkowane (Iris reticulata), zarówno w przygaszonych, jak i jaskrawych kolorach. Wybierz takie, które sprawią ci najwięcej radości!

Dwóch wielkich ogrodników / YouTube

Jeśli nie masz ręki do roślin, ale mimo to chcesz cieszyć się pięknem kwiatów tak długo jak to możliwe, pędzone cebulki będą doskonałym wyborem – dzięki nim będziesz w stanie otoczyć się wspaniałymi kwiatami na wiele tygodni.

Jak dbać o pędzone cebulki kwiatowe?

Decydując się na ich zakup pędzonych kwiatów cebulowych, otrzymasz cebulkę lub cebulki w doniczkach, które mają już korzenie i łodygi. Nie musisz obawiać się, czy zakwitną, ponieważ zrobią to na pewno po kilku dniach w domu lub na tarasie! Po zakupie wystarczy je wyłącznie umieścić w dobrze wyeksponowanym miejscu, co pozwoli ci cieszyć się obserwowaniem ich rozwoju i kwitnienia.

Tekst i zdjęcia: iBulb

Tagi
Powiązane tematy
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (2)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl