Logo
Logo
54
Okazje

Fairy Garden – jak zrobić baśniowy ogród dla wróżek?

Fairy Garden, czyli ogród dla wróżek to miniaturowa wersja ogródka, którą można stworzyć w efektownej donicy, czy misie. Stanowi ciekawą ozdobę, którą można ustawić na tarasie lub w ogrodzie. Fairy Garden szczególnie polecany jest do ogrodów, gdzie przebywają dzieci, gdyż wspaniale pobudza wyobraźnię i stanowi doskonałą okazję do zabawy, jednak i dorosłym przypadnie on do gustu i wprowadzi w ich życie odrobinę uroku i magii.

 

Fairy Garden to miniaturowy ogródek stworzony specjalnie dla wróżek. Są więc w nim efektowne rośliny i meble wypoczynkowe, ale wszystko jest w wersji mini. Ich stylistyka nawiązuje do romantycznych, sielskich ogrodów angielskich i francuskich, a moda na miniaturowe ogrody rozprzestrzenia się po całym świecie.

Wielkość ogrodu dla wróżek zależy tylko od upodobań właściciela i ilości dostępnego miejsca, a aranżacja od jego fantazji. Warto puścić wodze wyobraźni i stworzyć prawdziwie wróżkowy ogródek pełen wspaniałych kolorów i odpowiednich akcesoriów, a nasz Fairy Garden stanie się wspaniałą i nietuzinkową ozdobą ogrodu.

Fairy Garden: jak stworzyć ogród dla wróżek?

Do stworzenia Fairy Garden jest potrzebne wszystko to, co do założenia przydomowego ogrodu tyle, że w wersji miniaturowej.

  • Koniecznie jest odpowiednie podłoże (dostosowane do potrzeb wybranych roślin), kamienie do wytyczenia chodników i ścieżek, domki i meble ogrodowe. Powinny być one mniejsze niż te dla lalek, aby efekt był naprawdę zachwycający.
  • Na Fairy Garden można przeznaczyć część swojego ogrodu, ale częściej tworzy się go w donicach o kształcie misy. Warto wybierać dość szerokie naczynie, które pomieści wszystkie elementy. Ciekawie wyglądają również piętrowe aranżacje, które można uzyskać poprzez ustawienie kolejnych donic na sobie i obok siebie lub zakupienie specjalnej donicy do sadzenia sukulentów i tworzenia Fairy Garden. 
  • Ciekawym rozwiązaniem jest wkomponowanie ogródka dla wróżek w rabaty np. z ziołami. Kompozycję można uzupełnić o niewielkie światełka, które nadadzą jej wyjątkowego i niezwykle romantycznego charakteru.
  • Akcesoria do Fairy Garden można zrobić samemu lub kupić przez Internet. Ze względu na małą popularność ogrodów dla wróżek, kupienie akcesoriów stacjonarnie w Polsce będzie niezwykle trudne.

PlantDo Home & Garden / Youtube

Jakie rośliny do Fairy Garden?

Wybierając rośliny do Fairy Garden, należy zwracać uwagę na to, które ładnie wyglądają i są dostępne w formie miniaturek. Są to oczywiście sukulenty, ale także lawenda, stokrotki, miniaturowe róże i mech. Ważne, aby rośliny wybierać stosownie do warunków, jakie możemy im zapewnić.

Niezbędny jest również taki dobór roślin, aby miały one podobne wymagania, co do stanowiska, rodzaju podłoża, nawożenia i podlewania. W przeciwnym razie poskutkuje to złym stanem roślin, a więc i ich nieestetycznym wyglądem.

Ogródek dla wróżek trzeba dobrze zaplanować, aby aranżacja była harmonijna, a poszczególne elementy dobrze ze sobą współgrały. Warto zwracać uwagę również na kolory i charakter poszczególnych roślin.

Garden Answer / Youtube


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcia tytułowe: sjhuls / Depositphotos 

Dowiedz się więcejTo Cię zainteresuje

Komentarze

NEWSLETTER
Porady ogrodnicze na Twój email!
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu