Logo
Logo

Kwiaty z liści klonu | Jak zrobić jesienny bukiet z liści?

Własnoręcznie zrobione ozdoby to ogromna satysfakcja i piękna dekoracja każdego wnętrza. Jeśli w dodatku zrobione są z naturalnych materiałów, to wprawiają w jeszcze większy zachwyt. Warto więc wykorzystywać bogactwo lasów i łąk i tworzyć z nich naturalne i niezwykle efektowne dekoracje. Prace DIY (zrób to sam) mają działanie uspokajające i wyciszające, są więc wspaniałym sposobem na stres. Jak zrobić kwiaty z liści klonu?

Jak zrobić kwiaty z liści klonu?

Róże z liści klonu

Róże z liści klonu to jeden z najbardziej znanych sposobów przygotowywania kwiatów z liści, a ich końcowy efekt zachwyca każdego. Takie kwiaty mogą stanowić wspaniałą kompozycję do domu lub być wykorzystane do ozdobienia prezentu.

Do zrobienia kwiatów potrzebne są: duże lub średnie, wielobarwne liście klonu, gumki recepturki lub sznurek i opcjonalnie lakier do włosów.

Krok po kroku

  1. Liść ułożyć spodem do góry i delikatnie złożyć w poprzek na pół, pozostawiając zgięcie zaokrąglone. Prawy brzeg złożyć do środka (na około 2-3 cm) i zwinąć liść w rulonik, a następnie lewy brzeg złożyć do środka. Należy to zrobić dość ściśle, gdyż będzie to środek róży.
  2. Wziąć kolejny liść, złożyć delikatnie na pół, zawinąć brzeg i zamiast zwijać w rulonik, owinąć go wokół poprzedniego, delikatnie marszcząc na dole. Tak postępować z kolejnymi liśćmi, pamiętając, aby każda kolejna warstwa była luźniejsza od poprzedniej.
  3. Po uzyskaniu satysfakcjonującego kształtu (zazwyczaj 5-7 liści) związać podstawę sznurkiem lub zabezpieczyć gumką recepturką.
  4. Róża jest gotowa! Można ją dodatkowo spryskać lakierem, dodając jej blasku. Różyczki najlepiej prezentuje się przy wykorzystaniu kolorowych liści i w bukiecie, a ich przygotowanie jest szybkie i łatwe.
Jak zrobić kwiaty z liści - fot. place_to_hide@inbox.ru - Depositphotos
Fot. [email protected] / Depositphotos
Jak zrobić kwiaty z liści? Krok po kroku
Trawnik potrójnie zadbany: silny, bez mchu i chwastów. Wystarczy 1 preparat
Przeczytaj także
Trawnik potrójnie zadbany: silny, bez mchu i chwastów. Wystarczy 1 preparat

Kwiaty z liści i kasztanów

Równie ciekawy efekt można uzyskać, wykonując kwiaty z liści i kasztanów. Jest to niezwykle prosty sposób, który spodoba się również dzieci, a wspaniały efekt wprawi w zachwyt każdego.

Potrzebne materiały: wykałaczki lub patyczki do szaszłyków, klej na gorąco lub dwustronna taśma klejąca, kolorowe liście (małe lub średnie) i kasztany.

  1. W kasztan trzeba wbić patyczek tak, aby był on stabilnie osadzony – to będzie środek kwiatka.
  2. Następnie od dołu (od strony patyczka), przy pomocy taśmy klejącej lub kleju na gorąco, należy przyklejać liście do kasztana tak, aby tworzyły one płatki.  
  3. Przygotowanie jednego kwiatka zajmuje dosłownie chwilę, a efekt jest bardzo ciekawy. Warto wykorzystać liście z różnych gatunków drzew, co po stworzeniu kwiatów pozwoli stworzyć ciekawą kompozycję i ustawić ją w salonie. Barwne, jesienne liście w takiej odsłonie będą cudowną ozdobą każdego wnętrza.
Należy pamiętać, aby kwiaty z liści przygotowywać z dopiero co opadłych, czystych liści. Zbyt suche będą się kruszyć, uniemożliwiając ich wykorzystanie.


FILM: Jak zrobić: Róże z Liści Klonu | DIY Tutorial

Lubię Tworzyć / Youtube


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: [email protected] / Depositphotos

Autor
Kwiaty z liści klonu | Jak zrobić jesienny bukiet z liści?
Kwiaty z liści klonu | Jak zrobić jesienny bukiet z liści?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (11)