Logo
Logo
Okazje

Gardena: Narzędzia do pielęgnacji roślin w ogrodach zimowych

Ogrody zimowe stały się obiektem pożądania i zazdrości. Nie wymagają tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych jak najmniejszy nawet ogród przydomowy, a pozwalają na wypoczynek wśród roślin i kwiatów przez cały rok. Nie oznacza to jednak, że ogrody zimowe w ogóle nie wymagają opieki. Gardena przedstawia nam narzędzia, które nam w niej pomogą.

 

W ogrodach zimowych panują idealne warunki dla prawidłowego rozwoju dracen, figowców, hibiskusów i oleandrów. Kreatywni ogrodnicy podążają za najnowszymi trendami, tworząc miniaturowe pionowe ogrody w salonach, przypominające żywe obrazy.

Gardena Comfort opryskiwacz
Gardena Comfort opryskiwacz 1 l, fot. Garden

Ręczny opryskiwacz GARDENA Comfort

Każdemu właścicielowi ogrodu zimowego przyda się ręczny opryskiwacz GARDENA Comfort. Szybko zwiększy wilgotność w pomieszczeniu, wpływając korzystnie na aspekty zdrowotne roślin. Ponieważ 98% wody wyparowuje przez powierzchnię liści, odpowiednie spryskiwanie jest kluczowe!

Wielofunkcyjny opryskiwacz może być używany w domu i ogrodzie. Ergonomiczny uchwyt umożliwia naturalne ułożenie ręki. Opryskiwacz GARDENA Comfort posiada płynną regulacje strumienia od pełnego do delikatnej mgiełki. Jego duży otwór wlewowy ułatwia wygodne napełnianie bezpośrednio z kranu.

Automatyczna konewka GARDENA

Dla najbardziej zapracowanych posiadaczy ogrodów zimowych polecamy automatyczną konewkę marki GARDENA, która pozwala nawadniać jednocześnie, aż do 36 roślin doniczkowych. W zestawie znajduje się pompa, która zasila rośliny wodą z pojemnika, w którym jest umieszczona. Poprzez sieć rozdzielników i przewodów nawadniających woda trafia tam, gdzie jest potrzebna.

Automatyczne nawadnianie uruchamiane jest codziennie na 1 min. przez transformator z wbudowanym włącznikiem  czasowym. Hermetycznie zamknięty transformator niskiego napięcia (14 V) nadaje się zarówno do użytku w mieszkaniu jak i na zewnątrz.

źródło i zdjęcia: Gardena

Tagi
NEWSLETTER
Porady ogrodnicze na Twój email!
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu