Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Gardena: Narzędzia do pielęgnacji roślin w ogrodach zimowych

Ogrody zimowe stały się obiektem pożądania i zazdrości. Nie wymagają tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych jak najmniejszy nawet ogród przydomowy, a pozwalają na wypoczynek wśród roślin i kwiatów przez cały rok. Nie oznacza to jednak, że ogrody zimowe w ogóle nie wymagają opieki. Gardena przedstawia nam narzędzia, które nam w niej pomogą.

W ogrodach zimowych panują idealne warunki dla prawidłowego rozwoju dracen, figowców, hibiskusów i oleandrów. Kreatywni ogrodnicy podążają za najnowszymi trendami, tworząc miniaturowe pionowe ogrody w salonach, przypominające żywe obrazy.

Gardena Comfort opryskiwacz
Gardena Comfort opryskiwacz 1 l, fot. Garden

Ręczny opryskiwacz GARDENA Comfort

Każdemu właścicielowi ogrodu zimowego przyda się ręczny opryskiwacz GARDENA Comfort. Szybko zwiększy wilgotność w pomieszczeniu, wpływając korzystnie na aspekty zdrowotne roślin. Ponieważ 98% wody wyparowuje przez powierzchnię liści, odpowiednie spryskiwanie jest kluczowe!

Wielofunkcyjny opryskiwacz może być używany w domu i ogrodzie. Ergonomiczny uchwyt umożliwia naturalne ułożenie ręki. Opryskiwacz GARDENA Comfort posiada płynną regulacje strumienia od pełnego do delikatnej mgiełki. Jego duży otwór wlewowy ułatwia wygodne napełnianie bezpośrednio z kranu.

Automatyczna konewka GARDENA

Dla najbardziej zapracowanych posiadaczy ogrodów zimowych polecamy automatyczną konewkę marki GARDENA, która pozwala nawadniać jednocześnie, aż do 36 roślin doniczkowych. W zestawie znajduje się pompa, która zasila rośliny wodą z pojemnika, w którym jest umieszczona. Poprzez sieć rozdzielników i przewodów nawadniających woda trafia tam, gdzie jest potrzebna.


Automatyczne nawadnianie uruchamiane jest codziennie na 1 min. przez transformator z wbudowanym włącznikiem  czasowym. Hermetycznie zamknięty transformator niskiego napięcia (14 V) nadaje się zarówno do użytku w mieszkaniu jak i na zewnątrz.

źródło i zdjęcia: Gardena

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu