Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019
Do góry

Husqvarna: Inteligentny ogród - kosiarki i system nawadniania

Obecnie nowoczesne technologie i automatyzacja potrafią znacznie ograniczyć pracę człowieka w ogrodzie. Inteligentne urządzenia takie jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające oraz czujniki wilgoci będą nawozić, przycinać i nawadniać ogród wtedy, kiedy chcesz.

Połączenie technik nawadniania GARDENA oraz automatycznych kosiarek Husqvarna spowodowało, że marzenie o inteligentnym ogrodzie stało się faktem.

Inteligentny ogród

Nowoczesne technologie w ogrodzie:

  • zautomatyzują i zastąpią wiele fizycznych prac;
  • pozwolą uprawiać zieleń w centrach miast, na ograniczonym i zanieczyszczonym terenie;
  • umożliwią łatwiejszą i efektywniejszą pielęgnację ogrodu, jak również generowanie własnego źródła światła, wody i kompostu.

Inteligentne kosiarki Husqvarna

Dla tych, którzy zamiast koszenia i pielęgnacji trawnika preferują relaks, Husqvarna przygotowała rodzinę kosiarek Automower. Są to w pełni zautomatyzowane, inteligentne urządzenia, które zadbają o idealny wygląd trawnika. Niezależnie od tego, czy jest to trawnik mały czy ogromny i o nieregularnych kształtach, Automower poradzi sobie z nim bez problemu. Cicho i bez wytwarzania zanieczyszczeń. Obszar, który ma zostać skoszony wybierany jest losowo, w zależności od wybranego programu, może się to odbywać w trakcie wybranych przez nas godzin bądź nawet przez całą dobę. Przypominające żyletki noże tną trawę na tyle często, że jej ścinki są niewielkie i szybko zamieniają się w nawóz. Dzięki funkcji automatycznego ładowania, kosiarka sama odnajduje stację dokującą, a później powraca do pracy.

System automatycznego nawadniania Gardena

Inteligentny ogród

Oprócz regularnego koszenia, zdrowy i piękny trawnik wymaga również nawadniania - zwłaszcza w gorących, letnich miesiącach. Dobra wiadomość jest taka, że również podlewanie możemy pozostawić automatycznym ekspertom. System automatycznego nawadniania Gardena gwarantuje równomierne i dokładne podlewanie trawnika, dzięki praktycznej funkcji kontroli. W związku z tym możliwe stało się łatwe nawadnianie naszego trawnika, kiedy tylko zechcemy - zarówno w godzinach porannych jak i późno w nocy. W zależności od ustawień lub wilgotności gleby, zraszacze pojawiają się, a następnie znikają po zakończonej pracy.


Do podlewania roślin doniczkowych i kwietników Gardena oferuje Micro-Drip-System. Dzięki połączeniu funkcji kontroli nawadniania, różnego rodzaju dysz zraszających oraz spryskiwaczy, roślinom dostarczona zostanie odpowiednia ilość wody.

źródło i zdjęcia: Husqvarna


Komentarze

Powiązane rośliny
Rośliny cebulowe
Temat miesiąca
Rośliny cebulowe
Zobacz więcej
Warto przeczytać
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.