Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Husqvarna: Inteligentny ogród - kosiarki i system nawadniania

Obecnie nowoczesne technologie i automatyzacja potrafią znacznie ograniczyć pracę człowieka w ogrodzie. Inteligentne urządzenia takie jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające oraz czujniki wilgoci będą nawozić, przycinać i nawadniać ogród wtedy, kiedy chcesz.

Połączenie technik nawadniania GARDENA oraz automatycznych kosiarek Husqvarna spowodowało, że marzenie o inteligentnym ogrodzie stało się faktem.

Inteligentny ogród

Nowoczesne technologie w ogrodzie:

  • zautomatyzują i zastąpią wiele fizycznych prac;
  • pozwolą uprawiać zieleń w centrach miast, na ograniczonym i zanieczyszczonym terenie;
  • umożliwią łatwiejszą i efektywniejszą pielęgnację ogrodu, jak również generowanie własnego źródła światła, wody i kompostu.

Inteligentne kosiarki Husqvarna

Dla tych, którzy zamiast koszenia i pielęgnacji trawnika preferują relaks, Husqvarna przygotowała rodzinę kosiarek Automower. Są to w pełni zautomatyzowane, inteligentne urządzenia, które zadbają o idealny wygląd trawnika. Niezależnie od tego, czy jest to trawnik mały czy ogromny i o nieregularnych kształtach, Automower poradzi sobie z nim bez problemu. Cicho i bez wytwarzania zanieczyszczeń. Obszar, który ma zostać skoszony wybierany jest losowo, w zależności od wybranego programu, może się to odbywać w trakcie wybranych przez nas godzin bądź nawet przez całą dobę. Przypominające żyletki noże tną trawę na tyle często, że jej ścinki są niewielkie i szybko zamieniają się w nawóz. Dzięki funkcji automatycznego ładowania, kosiarka sama odnajduje stację dokującą, a później powraca do pracy.

System automatycznego nawadniania Gardena

Inteligentny ogród

Oprócz regularnego koszenia, zdrowy i piękny trawnik wymaga również nawadniania - zwłaszcza w gorących, letnich miesiącach. Dobra wiadomość jest taka, że również podlewanie możemy pozostawić automatycznym ekspertom. System automatycznego nawadniania Gardena gwarantuje równomierne i dokładne podlewanie trawnika, dzięki praktycznej funkcji kontroli. W związku z tym możliwe stało się łatwe nawadnianie naszego trawnika, kiedy tylko zechcemy - zarówno w godzinach porannych jak i późno w nocy. W zależności od ustawień lub wilgotności gleby, zraszacze pojawiają się, a następnie znikają po zakończonej pracy.

Do podlewania roślin doniczkowych i kwietników Gardena oferuje Micro-Drip-System. Dzięki połączeniu funkcji kontroli nawadniania, różnego rodzaju dysz zraszających oraz spryskiwaczy, roślinom dostarczona zostanie odpowiednia ilość wody.

źródło i zdjęcia: Husqvarna


Warto przeczytać

Powiązane rośliny

Komentarze

Wieści z branży
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu