Logo
Logo
Do góry

Husqvarna: Inteligentny ogród - kosiarki i system nawadniania

Obecnie nowoczesne technologie i automatyzacja potrafią znacznie ograniczyć pracę człowieka w ogrodzie. Inteligentne urządzenia takie jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające oraz czujniki wilgoci będą nawozić, przycinać i nawadniać ogród wtedy, kiedy chcesz.

Połączenie technik nawadniania GARDENA oraz automatycznych kosiarek Husqvarna spowodowało, że marzenie o inteligentnym ogrodzie stało się faktem.

Inteligentny ogród

Nowoczesne technologie w ogrodzie:

 • zautomatyzują i zastąpią wiele fizycznych prac;
 • pozwolą uprawiać zieleń w centrach miast, na ograniczonym i zanieczyszczonym terenie;
 • umożliwią łatwiejszą i efektywniejszą pielęgnację ogrodu, jak również generowanie własnego źródła światła, wody i kompostu.

Inteligentne kosiarki Husqvarna

Dla tych, którzy zamiast koszenia i pielęgnacji trawnika preferują relaks, Husqvarna przygotowała rodzinę kosiarek Automower. Są to w pełni zautomatyzowane, inteligentne urządzenia, które zadbają o idealny wygląd trawnika. Niezależnie od tego, czy jest to trawnik mały czy ogromny i o nieregularnych kształtach, Automower poradzi sobie z nim bez problemu. Cicho i bez wytwarzania zanieczyszczeń. Obszar, który ma zostać skoszony wybierany jest losowo, w zależności od wybranego programu, może się to odbywać w trakcie wybranych przez nas godzin bądź nawet przez całą dobę. Przypominające żyletki noże tną trawę na tyle często, że jej ścinki są niewielkie i szybko zamieniają się w nawóz. Dzięki funkcji automatycznego ładowania, kosiarka sama odnajduje stację dokującą, a później powraca do pracy.

System automatycznego nawadniania Gardena

Inteligentny ogród

Oprócz regularnego koszenia, zdrowy i piękny trawnik wymaga również nawadniania - zwłaszcza w gorących, letnich miesiącach. Dobra wiadomość jest taka, że również podlewanie możemy pozostawić automatycznym ekspertom. System automatycznego nawadniania Gardena gwarantuje równomierne i dokładne podlewanie trawnika, dzięki praktycznej funkcji kontroli. W związku z tym możliwe stało się łatwe nawadnianie naszego trawnika, kiedy tylko zechcemy - zarówno w godzinach porannych jak i późno w nocy. W zależności od ustawień lub wilgotności gleby, zraszacze pojawiają się, a następnie znikają po zakończonej pracy.

Do podlewania roślin doniczkowych i kwietników Gardena oferuje Micro-Drip-System. Dzięki połączeniu funkcji kontroli nawadniania, różnego rodzaju dysz zraszających oraz spryskiwaczy, roślinom dostarczona zostanie odpowiednia ilość wody.

źródło i zdjęcia: Husqvarna


Warto przeczytać

Powiązane rośliny

Komentarze

Wieści z branży
Katalog roślin
DZIAŁKA ROD
Na czasie
DZIAŁKA ROD
Zobacz więcej
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51646
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => jak-dobrze-ulozyc-bukiet
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51140
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => miejskie-tropiki-mieszkanie-w-trendzie-urban-jungle
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu