Logo
Logo
Do góry

Gardena: Czas na własny system nawadniania

Rozpoczął się kolejny sezon ogrodniczy. Oznacza to, że szczególnie ważną rolę w ogrodzie odgrywa jego odpowiednie nawadnianie. Idealnym rozwiązaniem jest automatyczny system nawadniania.

 

Istnieją dwa sposoby instalowania zraszaczy – na powierzchni ziemi i pod nią. Przy dużej powierzchni trawnika, zaleca się podziemny system nawadniania taki jak Sprinklersystem marki Gardena. Natomiast w ogrodach warzywnych idealnym rozwiązaniem będzie Micro-Drip-System Gardena, który dostarczy odpowiednią ilość wody wprost do systemu korzeniowego roślin.

Nawadnianie systemem Sprinklersystem

Nawadnianie odbywa się za pomocą zraszaczy, które można regulować indywidualnie. Ich celem jest dostarczenie wody na jak największą powierzchnię trawnika. Dlatego firma Gardena proponuje 3 modele zraszaczy T 100, T 200 i T 380, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby sprostać indywidualnym potrzebom użytkowników.

Każdy model to wyjątkowy przykład wysokiej klasy rozwiązań technicznych. Mogą zraszać powierzchnię trawnika od 100 do nawet 380 m2, przy regulowanym zasięgu wyrzutu od 4 do 11 m.

System nawadniania jest całkowicie schowany pod ziemią i widoczny tylko wtedy, gdy zraszacze Sprinklersystem wynurzą się do podlewania. Po skończonym nawadnianiu zraszacze chowają się z powrotem w ziemi.

Innowacyjnym produktem z serii GARDENA Sprinklersystem jest zraszacz wynurzalny GARDENA AquaContour automatic, który dopasowuje się do kształtu każdego ogrodu, dzięki możliwości zaprogramowania do 50 punktów konturu obszaru nawadniania. Jest on zainstalowany na stałe pod ziemią. Zrasza stale, oszczędnie i dokładnie powierzchnię do ok. 350 m2, a w połączeniu ze sterownikiem nawadniania także w nocy lub podczas wyjazdów i urlopów.

Nawadnianie systemem Micro-Drip-System

Dzięki Micro-Drip-System marki Gardena wszystkie rośliny będą odpowiednio nawodnione, kropla po kropli. Delikatna mgiełka, deszczyk, czy precyzyjnie odmierzone krople dają możliwość dopasowania sposobu nawadniania do zapotrzebowania wodnego roślin. Zarówno krzewy ozdobne, rabaty kwiatowe, bylinowe, delikatne rośliny rosnące w szklarni, na balkonie lub tarasie, otrzymają precyzyjnie odmierzoną ilość płynu. Ziemia zostanie delikatnie i równomiernie nawodniona, bez niepotrzebnej i kosztownej straty wody. Mniej oznacza więcej – szybszy wzrost roślin, większa oszczędność pracy i większy komfort. Dzięki sterownikom nawadniania wystarczy tylko odkręcić kran i nawadnianie staje się w pełni automatyczne.

18.05.2011

TOP 10: Najczęściej czytane artykuły

1. Uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej
2. Przycinanie róż: Po co, jak i kiedy przycinać róże?
3. Przycinanie tui: Kiedy, jak i czym przycinać tuje?
4. Hortensja ogrodowa: Jak uprawiać hortensję w ogrodzie?
5. Kwiaty balkonowe światłolubne - na balkon południowy i zachodni
6. Mech na trawniku: Skąd się bierze i jak go zwalczać?
7. Wrzosy w doniczkach- uprawa i pielęgnacja
8. Uprawa pelargonii – jakie mają wymagania i jak je pielęgnować?
9. Nawożenie trawników: Kiedy i czym nawozić trawnik?
10. Nawożenie tui: Jak, czym i kiedy nawozić tuje?

Warto przeczytać
OWOCE
Na czasie
OWOCE
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu