Logo
Logo
3
Okazje

Zadbany ogród dzięki aplikacji na telefon – poznaj smart system GARDENA!

Prowadzenie ogrodu wcale nie musi być czasochłonne i męczące. Z systemami Gardena smart i Bluetooth możesz pozwolić sobie na dłuższy odpoczynek i relaks w ogrodzie przy jednoczesnej jego pielęgnacji.

Dowiedz się dlaczego warto wprowadzić do ogrodu nowoczesne rozwiązania, poznaj najnowsze urządzenia i zacznij z nich korzystać, by jak najwięcej czasu mieć na radość z piękna i kolorów swoich roślin.

 

Dzięki urządzeniom i aplikacji mobilnej będziesz mieć pełną kontrolę za pomocą jednego przycisku. Innowacyjny system pozwoli kontrolować między innymi: pracę robota koszącego, nawadnianie – za pomocą sterownika, czujnika wilgotności gleby czy hydroforu oraz urządzania elektryczne – dzięki wielofunkcyjnej wtyczce smart Power.

Przepis na piękny trawnik:
roboty koszące i aplikacja Gardena smart system

Z robotem koszącym od Gardeny już nie będziesz martwić się o czasochłonne koszenie trawnika. Innowacyjne urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę, spokój i ciszę. Pozwoli także na ograniczenie nawożenia i zmniejszy zapotrzebowanie na podlewanie. W nowej ofercie Gardeny znajdziemy roboty koszące dostosowane zarówno do niewielkich trawników (Sileno minimo) jak i większych przestrzeni (Sileno city, Sileno life, czy Sileno+). Wszystkie mogą być sterowane są za pomocą funkcji Bluetooth lub smart.

Roboty Silentio marki Gardena, pracują codziennie i ścinają bardzo małe kawałki trawy, które opadają na ziemię i stanowią naturalny nawóz. Dzięki temu trawnik nie będzie wymagał już zbierania trawy, dodatkowo będzie bardziej odżywiony, co pozwoli ograniczyć nawożenie i zaoszczędzić wodę.

Zainstalowany w robotach koszących system SensorControl pozwala na automatyczne dopasowanie harmonogramów koszenia do tempa wzrostu trawy. Funkcja CorridorCut przeprowadza kosiarkę przez wąskie przejazdy i miejsca trudno dostępne, o szerokości zaledwie 60 centymetrów. Urządzenie radzi sobie także na terenie pochyłym i pokonuje wzniesienia do 35%, kosząc trawę równie dobrze, jak na płaskim podłożu. Sileno to także jeden z najcichszych robotów koszących na rynku (tylko 57 dbA). Dzięki wodoszczelnej obudowie, robot pracuje nawet w deszczu i można czyścić go za pomocą węża ogrodowego.

Bezpłatna aplikacja Gardena smart system:

 • pozwala kontrolować urządzenia z odległości do 10 metrów za pomocą Bluetooh;
 • oblicza czas koszenia (przez robota koszącego);
 • posiada opcję "asystent planowania" i pomaga odpowiednio zadbać o ogród;
 • posiada funkcję harmonogramu i ułatwia określenie, kiedy urządzenie nie powinno pracować (na przykład, gdy w ogrodzie bawią się dzieci);
 • steruje robotami smart Sileno przez telefon komórkowy, z dowolnego miejsca na ziemi, co znacznie ułatwia zarządzanie pracą;
 • może być łączona z innymi urządzeniami smart – pozwala na przykład skoordynować pracę kosiarki z systemem nawadniania.

Aplikacja Smart system Gardena na telefon, mat. prasowe

Nawadnianie pod kontrolą:
system smart Gardena podleje ogród

Smart sterownikowi nawadniania

Dzięki smart sterownikowi nawadniania będziesz mieć kontrolę nad podlewaniem, nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Sterownik zadba o to, aby rośliny były podlewane w sposób elastyczny i zgodny z indywidualnymi wymaganiami. Pory podlewania można wygodnie modyfikować z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie i w razie potrzeby dostosować do harmonogramu koszenia robota smart Sileno.

 • Urządzenie montujemy na zewnętrznym kranie.
 • Co istotne, mamy możliwość ustawienia do 3 indywidualnych harmonogramów, każdy to inne godziny rozpoczęcia i czasy trwania podlewania.
 • Sterownik jest odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Nawadnianie system smart Gardena, mat. prasowe

Czujnik wilgotności gleby smart Sensor

Idealnym narzędziem, które możemy dodać do systemu nawadniania jest czujnik wilgotności gleby smart Sensor. Wspólnie ze smart sterownikiem, zapewni trawnikowi i pozostałym roślinom nawadnianie jedynie wtedy, gdy jest ono potrzebne. W ten sposób unikniemy nadmiernego podlewania i zapewniamy roślinom optymalny wzrost – jednocześnie oszczędzając cenną wodę.

Urządzenie można umieścić nawet pośrodku trawnika, nie zakłóci ono pracy robota koszącego!

Czujnik wilgotności gleby smart Sensor, mat. prasowe

Smart hydrofor elektroniczny 5000/5E

Ekologicznym rozwiązaniem, które pomoże zoptymalizować nawadnianie jest smart hydrofor elektroniczny 5000/5E, szczególnie polecany do zbiorników na deszczówkę. Wszystkie funkcje urządzenia można wygodnie obsługiwać z poziomu aplikacji, a harmonogram prac ogrodowych łatwo dostosować do potrzeb.

 • Aplikacja poinformuje nas, gdy w zbiorniku zabraknie wody.
 • Maksymalna wydajność hydrofora to nawet 5000 l wody na godzinę.
 • Niezawodnie poradzi sobie z automatycznym nawadnianiem, a dzięki specjalnemu programowi może być wykorzystany także do niewielkich poborów wody, na przykład przy nawadnianiu kropelkowym.
 • Hydrofor posiada zabezpieczenie przed pracą "na sucho" i jest odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu możemy pozostawić go w ogrodzie na cały sezon.

Smart hydrofor elektroniczny, mat. prasowe

Urządzenia elektryczne sterowane smartfonem:
smart system Gardena do wszystkiego

Dopełnieniem idealnego, samowystarczalnego ogrodu jest również wielofunkcyjna wtyczka smart Power. Dzięki niej, za pomocą aplikacji, możemy z łatwością sterować pracą urządzeń elektrycznych, na przykład oświetleniem czy fontanną w oczku wodnym.

 • Wtyczka działa zgodnie z harmonogramem ustalonym w aplikacji lub w funkcji zegara.
 • Urządzenie posiada klasę zabezpieczenia IP 44, dzięki czemu można je montować na zewnątrz.

Wtyczka smart Power, mat. prasowe

☛ Filmik prezentujący pracę systemu znajdziesz TUTAJ.

Tekst i zdjęcia: inf. prasowe Gardena

TagiTo Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)


Komentarze

NEWSLETTER
Porady ogrodnicze na Twój email!
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu