Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

GREEN DAYS 2017: Nowe targi ogrodnicze już wkrótce

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days to impreza adresowana zarówno do branży ogrodniczej i architektury krajobrazu, jak i wszystkich miłośników ogrodnictwa, posiadaczy domów i ogrodów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Targi Green Days 2017 to szeroka oferta wydarzeń edukacyjnych i spotkań biznesowych. Konferencje i wykłady, w tym przede wszystkim Międzynarodowe Forum Architektury Krajobrazu, będą świetną okazją dla branży do poszerzenia wiedzy oraz nawiązania dobrych relacji biznesowych. Pomogą w tym sesje rozmów B2B z partnerami z kraju i zagranicy.

Zakres branżowy targów jest szeroki i obejmuje: architekturę krajobrazu, małą architekturę, rośliny ogrodowe, technikę ogrodniczą, florystykę i pszczelarstwo. Wystawa została podzielona na sześć salonów tematycznych:

Salon Architektury Krajobrazu – przeznaczony dla profesjonalistów z branży projektowania ogrodów i zielonych przestrzeni miejskich. W Salonie zaprezentują się architekci krajobrazu oraz producenci placów zabaw i siłowni plenerowych.

Salon Małej Architektury – to przegląd wyposażenia każdego ogrodu: od mebli ogrodowych, po ogrodzenia, rzeźby ogrodowe, lampy i baseny.


Salon Ogrodnictwa – szeroki wachlarz materiału szkółkarskiego oraz rozwiązań technologicznych dedykowanych szkółkarstwu.

Salon Florystyki – pokaże ofertę kwiatów ciętych, cebulowych, doniczkowych oraz materiałów florystycznych.

Salon Techniki Ogrodniczej – sprzęt do zawodowej i amatorskiej pielęgnacji ogrodów.

Salon Pszczelarstwa – to sprzęt i nowe technologie związane z produkcją miodu, a także „miodowa” żywność, suplementy i kosmetyki.

Targi Green Days 2017

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo, w podwarszawskim Nadarzynie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektury Krajobrazu, Instytutem Ogrodnictwa, Polskim Związkiem Pszczelarskim, a także Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji. Impreza odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Twarzą targów będzie Maja Popielarska, znana i lubiana autorka programów telewizyjnych o aranżacji i pielęgnacji ogrodów.


Więcej informacji: https://dni-zieleni.pl/


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu