Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

GREEN DAYS 2017: Nowe targi ogrodnicze już wkrótce

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days to impreza adresowana zarówno do branży ogrodniczej i architektury krajobrazu, jak i wszystkich miłośników ogrodnictwa, posiadaczy domów i ogrodów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Targi Green Days 2017 to szeroka oferta wydarzeń edukacyjnych i spotkań biznesowych. Konferencje i wykłady, w tym przede wszystkim Międzynarodowe Forum Architektury Krajobrazu, będą świetną okazją dla branży do poszerzenia wiedzy oraz nawiązania dobrych relacji biznesowych. Pomogą w tym sesje rozmów B2B z partnerami z kraju i zagranicy.

Zakres branżowy targów jest szeroki i obejmuje: architekturę krajobrazu, małą architekturę, rośliny ogrodowe, technikę ogrodniczą, florystykę i pszczelarstwo. Wystawa została podzielona na sześć salonów tematycznych:

Salon Architektury Krajobrazu – przeznaczony dla profesjonalistów z branży projektowania ogrodów i zielonych przestrzeni miejskich. W Salonie zaprezentują się architekci krajobrazu oraz producenci placów zabaw i siłowni plenerowych.

Salon Małej Architektury – to przegląd wyposażenia każdego ogrodu: od mebli ogrodowych, po ogrodzenia, rzeźby ogrodowe, lampy i baseny.

Salon Ogrodnictwa – szeroki wachlarz materiału szkółkarskiego oraz rozwiązań technologicznych dedykowanych szkółkarstwu.

Salon Florystyki – pokaże ofertę kwiatów ciętych, cebulowych, doniczkowych oraz materiałów florystycznych.

Salon Techniki Ogrodniczej – sprzęt do zawodowej i amatorskiej pielęgnacji ogrodów.

Salon Pszczelarstwa – to sprzęt i nowe technologie związane z produkcją miodu, a także „miodowa” żywność, suplementy i kosmetyki.

Targi Green Days 2017

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo, w podwarszawskim Nadarzynie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektury Krajobrazu, Instytutem Ogrodnictwa, Polskim Związkiem Pszczelarskim, a także Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji. Impreza odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Twarzą targów będzie Maja Popielarska, znana i lubiana autorka programów telewizyjnych o aranżacji i pielęgnacji ogrodów.

Więcej informacji: https://dni-zieleni.pl/

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!