Logo
Logo
1
Do góry

Najpopularniejsze donice ogrodowe

Jakie modele cieszą się wśród użytkowników największą popularnością? I na co warto zwrócić uwagę kupując takie donice? Postanowiliśmy zadać to pytanie ekspertom ze sklepu Meblobranie.pl.

W ostatnich latach coraz większą wagę przykładamy do wystroju naszych ogrodów, tarasów i balkonów. Zwracamy uwagę na dobór właściwych mebli ogrodowych i akcesoriów, a także na wybór najważniejszego dodatku – eleganckich donic ogrodowych. To dzięki odpowiednio dobranym doniczkom i zasadzonym w nich roślinom nasza ogrodowa aranżacja zyskuje stylowy szlif.

Popularne modele doniczek

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się doniczki ogrodowe z tworzyw sztucznych, których struktura imituje plecionkę rattanową lub technorattanową. Takie modele nie tylko pięknie się prezentują, ale też świetnie pasują do popularnych na rynku mebli ogrodowych. Dzięki dużej wytrzymałości na warunki atmosferyczne doniczki nie wymagają impregnacji czy pracochłonnej konserwacji. Szczególnie warto wspomnieć tu markę Keter, która od lat jest wiodącym producentem doniczek z tej kategorii.

doniczki Cozies

Kolorowe doniczki na balkon

Trzeba zaznaczyć, że doniczki ogrodowe nie muszą być jednolite kolorystycznie – wiele osób łączy w aranżacjach kilka różnych odcieni, żeby uzyskać ciekawszy efekt. Warto również pobawić się rozmiarem i zestawić ze sobą kilka podobnych doniczek w różnych rozmiarach. Takie połączenia pozwalają tworzyć bardziej urozmaicone, ciekawsze aranżacje. Jeśli chodzi o konkretne modele doniczek, to do najpopularniejszych należą cylindryczne doniczki Keter oraz doniczki Cozies. Nasi klienci wybierają je zdecydowanie najczęściej – mówi Sławomir Swoboda z firmy Meblobranie.pl.

doniczki na balkonie

Funkcjonalne donice ogrodowe

Zanim zdecydujemy się na zakup donic ogrodowych, zwróćmy uwagę na ich wytrzymałość. Czy wybrany model dobrze zniesie panujące na zewnątrz warunki? Czy przetrwa na zewnątrz zimę? Jeśli doniczki mają stać na otwartej przestrzeni, warto sprawdzić również czy w ich dnie przewidziano otwory pozwalające na odpływ wody. Zwróćmy też uwagę jakich materiałów użyto do wykonania doniczek i czy producent daje gwarancję na swój produkt. Doniczki ogrodowe nie powinny być produktem jednosezonowym – w końcu chcemy, żeby ozdabiały nasz taras co najmniej kilka lat.


meblobranie-logo

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu