Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
2
Okazje

Najpopularniejsze donice ogrodowe

Jakie modele cieszą się wśród użytkowników największą popularnością? I na co warto zwrócić uwagę kupując takie donice? Postanowiliśmy zadać to pytanie ekspertom ze sklepu Meblobranie.pl.

 

W ostatnich latach coraz większą wagę przykładamy do wystroju naszych ogrodów, tarasów i balkonów. Zwracamy uwagę na dobór właściwych mebli ogrodowych i akcesoriów, a także na wybór najważniejszego dodatku – eleganckich donic ogrodowych. To dzięki odpowiednio dobranym doniczkom i zasadzonym w nich roślinom nasza ogrodowa aranżacja zyskuje stylowy szlif.

Popularne modele doniczek

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się doniczki ogrodowe z tworzyw sztucznych, których struktura imituje plecionkę rattanową lub technorattanową. Takie modele nie tylko pięknie się prezentują, ale też świetnie pasują do popularnych na rynku mebli ogrodowych. Dzięki dużej wytrzymałości na warunki atmosferyczne doniczki nie wymagają impregnacji czy pracochłonnej konserwacji. Szczególnie warto wspomnieć tu markę Keter, która od lat jest wiodącym producentem doniczek z tej kategorii.

doniczki Cozies

Kolorowe doniczki na balkon

Trzeba zaznaczyć, że doniczki ogrodowe nie muszą być jednolite kolorystycznie – wiele osób łączy w aranżacjach kilka różnych odcieni, żeby uzyskać ciekawszy efekt. Warto również pobawić się rozmiarem i zestawić ze sobą kilka podobnych doniczek w różnych rozmiarach. Takie połączenia pozwalają tworzyć bardziej urozmaicone, ciekawsze aranżacje. Jeśli chodzi o konkretne modele doniczek, to do najpopularniejszych należą cylindryczne doniczki Keter oraz doniczki Cozies. Nasi klienci wybierają je zdecydowanie najczęściej – mówi Sławomir Swoboda z firmy Meblobranie.pl.

doniczki na balkonie

Funkcjonalne donice ogrodowe

Zanim zdecydujemy się na zakup donic ogrodowych, zwróćmy uwagę na ich wytrzymałość. Czy wybrany model dobrze zniesie panujące na zewnątrz warunki? Czy przetrwa na zewnątrz zimę? Jeśli doniczki mają stać na otwartej przestrzeni, warto sprawdzić również czy w ich dnie przewidziano otwory pozwalające na odpływ wody. Zwróćmy też uwagę jakich materiałów użyto do wykonania doniczek i czy producent daje gwarancję na swój produkt. Doniczki ogrodowe nie powinny być produktem jednosezonowym – w końcu chcemy, żeby ozdabiały nasz taras co najmniej kilka lat.


meblobranie-logo
Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu