Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
1
Okazje

DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS – testujemy piątą część edukacyjnego memo

Seria gier edukacyjnych Świat wokół nas pięknie rośnie! Patronujemy jej od samego początku, ale DRZEWA są nam najbliższe, bo to najpiękniejsze i niezbędne elementy każdego ogrodu. Zachęcamy Was do wspólnej zabawy i poznania 20 najpopularniejszych gatunków drzew ogrodowych, a już niedługo zapraszamy do konkursu.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Zabawa w zielone czyli po co nam DRZEWA?

Nie będziemy Was przekonywać, że DRZEWA są ważne, bo pewnie doskonale o tym wiecie i potraficie je również rozróżnić i nazwać, ale powiedzmy sobie szczerze, jest nas mniejszość! Większość nie-ogrodników nie zna się na drzewach! Nie tylko nie znają ich dorośli, ale też ogromna część dzieci nie ma o nich "zielonego pojęcia". Niech więc wiosna będzie pretekstem do "zielonej zabawy... w drzewa".

DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS
Więcej o grze ŚWIAT WOKÓŁ NAS
na: fb oraz www

W tych zabawach pomoże Wam gra edukacyjna typu memo, na której żetonach znalazły się zdjęcia liści popularnych w Polsce gatunków drzew. Umiejętność ich nazwania to powód do satysfakcji, a samo rozpoznawanie to doskonała zabawa, zarówno dla małych, jak i dużych.

Efekt edukacyjny? Naprawdę świetny! To niesamowite, jak szybko wszyscy uczestnicy zapamiętują nazwy i połączone z nimi obrazki, a dobre emocje związane z zabawą tylko wspomagają proces zapamiętywania. Będziecie zaskoczeni ile nazw zostanie Wam w pamięci na stałe!

W pudełku znajdziecie 20 gatunków, czyli 40 żetonów. Jeśli to dla kogoś za mało rekomendujemy połączenie dwóch pudełek z serii, np. DRZEW i PTAKÓW. Mamy wówczas 80 żetonów, a to już wyzwanie! Wszystkie żetony w serii mają takie same rewersy, więc można je dowolnie łączyć.

O drzewach wiedzą najwięcej

Partnerem merytorycznym projektu jest Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. Arboretum SGGW to jedna z największych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów w naszej części Europy.

Na stronie internetowej Arboretum znajdziecie opisy gatunków wykorzystanych w grze. To najszybsze źródło informacji, jeśli ktoś od razu chciałby się dowiedzieć czegoś więcej.

Uwaga konkurs!

Już za moment na naszym fanpage na facebook`u ogłosimy konkurs, w którym będzie można wygrać DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS.

2016-03-15
Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!