Logo
Logo
1
Do góry

DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS – testujemy piątą część edukacyjnego memo

Seria gier edukacyjnych Świat wokół nas pięknie rośnie! Patronujemy jej od samego początku, ale DRZEWA są nam najbliższe, bo to najpiękniejsze i niezbędne elementy każdego ogrodu. Zachęcamy Was do wspólnej zabawy i poznania 20 najpopularniejszych gatunków drzew ogrodowych, a już niedługo zapraszamy do konkursu.

Zabawa w zielone czyli po co nam DRZEWA?

Nie będziemy Was przekonywać, że DRZEWA są ważne, bo pewnie doskonale o tym wiecie i potraficie je również rozróżnić i nazwać, ale powiedzmy sobie szczerze, jest nas mniejszość! Większość nie-ogrodników nie zna się na drzewach! Nie tylko nie znają ich dorośli, ale też ogromna część dzieci nie ma o nich "zielonego pojęcia". Niech więc wiosna będzie pretekstem do "zielonej zabawy... w drzewa".

DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS
Więcej o grze ŚWIAT WOKÓŁ NAS
na: fb oraz www

W tych zabawach pomoże Wam gra edukacyjna typu memo, na której żetonach znalazły się zdjęcia liści popularnych w Polsce gatunków drzew. Umiejętność ich nazwania to powód do satysfakcji, a samo rozpoznawanie to doskonała zabawa, zarówno dla małych, jak i dużych.

Efekt edukacyjny? Naprawdę świetny! To niesamowite, jak szybko wszyscy uczestnicy zapamiętują nazwy i połączone z nimi obrazki, a dobre emocje związane z zabawą tylko wspomagają proces zapamiętywania. Będziecie zaskoczeni ile nazw zostanie Wam w pamięci na stałe!

W pudełku znajdziecie 20 gatunków, czyli 40 żetonów. Jeśli to dla kogoś za mało rekomendujemy połączenie dwóch pudełek z serii, np. DRZEW i PTAKÓW. Mamy wówczas 80 żetonów, a to już wyzwanie! Wszystkie żetony w serii mają takie same rewersy, więc można je dowolnie łączyć.

O drzewach wiedzą najwięcej

Partnerem merytorycznym projektu jest Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. Arboretum SGGW to jedna z największych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów w naszej części Europy.

Na stronie internetowej Arboretum znajdziecie opisy gatunków wykorzystanych w grze. To najszybsze źródło informacji, jeśli ktoś od razu chciałby się dowiedzieć czegoś więcej.

Uwaga konkurs!

Już za moment na naszym fanpage na facebook`u ogłosimy konkurs, w którym będzie można wygrać DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS.

2016-03-15
Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu