Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
1
Do góry

DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS – testujemy piątą część edukacyjnego memo

Seria gier edukacyjnych Świat wokół nas pięknie rośnie! Patronujemy jej od samego początku, ale DRZEWA są nam najbliższe, bo to najpiękniejsze i niezbędne elementy każdego ogrodu. Zachęcamy Was do wspólnej zabawy i poznania 20 najpopularniejszych gatunków drzew ogrodowych, a już niedługo zapraszamy do konkursu.

Zabawa w zielone czyli po co nam DRZEWA?

Nie będziemy Was przekonywać, że DRZEWA są ważne, bo pewnie doskonale o tym wiecie i potraficie je również rozróżnić i nazwać, ale powiedzmy sobie szczerze, jest nas mniejszość! Większość nie-ogrodników nie zna się na drzewach! Nie tylko nie znają ich dorośli, ale też ogromna część dzieci nie ma o nich "zielonego pojęcia". Niech więc wiosna będzie pretekstem do "zielonej zabawy... w drzewa".

DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS
Więcej o grze ŚWIAT WOKÓŁ NAS
na: fb oraz www

W tych zabawach pomoże Wam gra edukacyjna typu memo, na której żetonach znalazły się zdjęcia liści popularnych w Polsce gatunków drzew. Umiejętność ich nazwania to powód do satysfakcji, a samo rozpoznawanie to doskonała zabawa, zarówno dla małych, jak i dużych.

Efekt edukacyjny? Naprawdę świetny! To niesamowite, jak szybko wszyscy uczestnicy zapamiętują nazwy i połączone z nimi obrazki, a dobre emocje związane z zabawą tylko wspomagają proces zapamiętywania. Będziecie zaskoczeni ile nazw zostanie Wam w pamięci na stałe!

W pudełku znajdziecie 20 gatunków, czyli 40 żetonów. Jeśli to dla kogoś za mało rekomendujemy połączenie dwóch pudełek z serii, np. DRZEW i PTAKÓW. Mamy wówczas 80 żetonów, a to już wyzwanie! Wszystkie żetony w serii mają takie same rewersy, więc można je dowolnie łączyć.

O drzewach wiedzą najwięcej


Partnerem merytorycznym projektu jest Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. Arboretum SGGW to jedna z największych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów w naszej części Europy.

Na stronie internetowej Arboretum znajdziecie opisy gatunków wykorzystanych w grze. To najszybsze źródło informacji, jeśli ktoś od razu chciałby się dowiedzieć czegoś więcej.

Uwaga konkurs!

Już za moment na naszym fanpage na facebook`u ogłosimy konkurs, w którym będzie można wygrać DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS.

2016-03-15
Redakcja ZielonyOgrodek.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu