Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
72
Okazje

Jeden trzonek, wiele możliwości – narzędzia Combisystem od Gardeny

Niezależnie od pory roku i bez względu na nieprzewidywalność pogody warto posiadać wielofunkcyjne narzędzia, które zapewnią wygodne i proste użytkowanie. Seria narzędzi Gardena Combisystem umożliwia łączenie różnych trzonków i narzędzi dzięki prostemu mocowaniu za pomocą śruby. Rozwiązanie zapewnia nie tylko odpowiedni komfort użytkowania, ale i oszczędność miejsca. Narzędzia z linii Gardena Combisystem posiadają aż 25 lat gwarancji.

 
Seria narzędzi ogrodniczych Gardena Combisystem zawiera wiele modeli dostosowanych do różnych potrzeb. Wystarczy jeden trzonek i kilka praktycznych końcówek, by pielęgnować rośliny i zachować porządek przez cały rok.

ZADBAJ O SWÓJ KRĘGOSŁUP PODCZAS PRACY W OGRODZIE

Podczas częstych prac w ogrodzie ważne jest, aby dbać nie tylko o grządki, ale także o własny kręgosłup. Dlatego, w przypadku większych narzędzi, takich jak na przykład grabie czy szufla, warto wybrać specjalny trzonek. Dobrym rozwiązaniem będzie ergonomicznie wyprofilowany trzonek aluminiowy 150 plus. Ułatwi on wykonywanie prac w pozycji wyprostowanej bez obciążania naszego kręgosłupa. Zakrzywiony uchwyt sprawia, że praca z narzędziem jest wygodna, a dzięki pokryciu z tworzywa sztucznego nie wyślizguje się on z rąk. Trzonek jest lekki i jednocześnie wytrzymały, posiada śrubę mocującą, która w prosty sposób połączy trzonek z dowolnym narzędziem. Przy wyborze odpowiedniego trzonka, warto zwrócić także uwagę na trzonek teleskopowy. Pozwala on na proste i szybkie regulowanie swojej długości – od 90 do 145 cm, w zależności od wzrostu użytkownika i warunków pracy. Trzonek wykonany jest z aluminium, dzięki czemu jest lekki i wytrzymały.

trzonki Gardena CombisystemTrzonek teleskopowy 90-145 cm, cena sugerowana 113 zł.
Trzonek aluminiowy 150 plus, cena sugerowana 114 zł

GRABIENIE I ZBIERANIE LIŚCI

W każdym ogrodzie niezastąpionym narzędziem są grabie. Seria Combisystem zawiera wiele modeli dostosowanych do różnych potrzeb. Niezbędne do pracy w ogrodzie będą klasyczne grabie, które wykonane zostały z tworzywa sztucznego i posiadają 43 cm szerokości. Idealnie sprawdzą się przy grabieniu liści czy skoszonej trawy, nie uszkadzając przy tym trawnika. Do wygodnego grabienia odpadów bez względu na ich wielkość odpowiednie będą regulowane grabie wachlarzowe, które umożliwiają zmianę zakresu pracy od 35 do 52 cm. Jeżeli zależy nam na wielofunkcyjności, powinniśmy zaopatrzyć się w grabie wachlarzowe XXL. Posiadają one aż 77 cm szerokości, a dzięki zintegrowanej aluminiowej rurce są stabilne i wytrzymałe. Bardzo przydatną funkcją jest także możliwość podzielenia grabi na dwie części w celu wygodnego zebrania zgrabionego materiału. Pozwala to na szybką i wydają pracę, bez konieczności używania innych narzędzi.

grabie Gardena CombisystemGrabie, cena sugerowana 57zł.
Regulowane grabie wachlarzowe, cena sugerowana 89 zł.
Grabie wachlarzowe XXL, cena sugerowana 133 zł


Idealną parę dla grabi stanowi szufla do liści, która przyda się nie tylko do grabienia, ale także przesypywania czy przesiewania. Szufla z łatwością poradzi sobie ze sprzątaniem liści, ścinków żywopłotu, wybieraniem gałązek, chwastów i korzeni, a nawet liści, które wpadną do oczka wodnego. Po dokładnym zgrabieniu trawy warto pomyśleć także o kondycji trawnika. Trawę powinno nawozić się nie tylko w okresie letnim, ale także jesienią, by odpowiednio przygotować murawę na nadejście mrozów. Do tego typu prac nada się siewnik, który zapewnia dokładne rozprowadzenie nawozu. Siewnik został wykonany z materiałów odpornych na korozję i warunki atmosferyczne, więc można go łatwo czyścić pod bieżącą wodą.

szufla do liści i siewnik Gardena CombisystemSzufla do liści, cena sugerowana 102 zł.
Siewnik do nawozów, cena sugerowana 170 zł.

SPRZĄTANIE TRUDNODOSTĘPNYCH MIEJSC

Podczas prac ogrodowych bardzo często zapominamy o miejscach trudno dostępnych. Narzędzia Gardena Combisystem sprawdzą się podczas porządków nawet najbardziej zaniedbanych miejsc. Do usuwania mchu z płyt i ścian najlepiej sprawdzi się szczotka do fug. Posiada twarde włosie ze specjalnej stali, co umożliwia dokładne i długotrwałe użytkowanie. Dobrym rozwiązaniem będzie także szczotka do narożników wyposażona w praktyczny uchwyt umożliwiający pracę nawet bez użycia trzonka. Dzięki swojej kompaktowej i wyprofilowanej konstrukcji, szczotka wyczyści nawet ciasne narożniki. Kąt pracy szczotki reguluje się za pomocą zapięcia zatrzaskowego.

szczotka do fug i narożników Gardena CombisystemSzczotka metalowa do fug, cena sugerowana 53,30 zł.
Szczotka do narożników, cena sugerowana 99,90 zł.

Do prac na tarasie czy balkonie przyda się też szczotka do zamiatania. Zbudowana z odpornej na uderzenia obudowy i sprężystego włosia zapewni optymalne rezultaty czyszczenia. Nie zapominajmy także o rynnach, w których osadzają się przede wszystkim liście. Przyrząd do czyszczenia rynien dachowych jest optymalnie przystosowany do ich łatwego i prostego czyszczenia. Sprężyste włosie z jednej strony i dwie solidne skrobaczki z wytrzymałego tworzywa z drugiej, umożliwiają skuteczne usuwanie liści i innych materiałów. Dodatkowym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia węża ogrodowego. Kąt pracy narzędzia można natomiast łatwo regulować za pomocą zapięcia zatrzaskowego. 

szczotka do tarasów i rynien Gardena CombisystemSzczotka do zamiatania tarasów, cena sugerowana 78,80 zł.
Przyrząd do czyszczenia rynien dachowych, cena sugerowana 110 zł.

ZBIERAJ OWOCE BEZ SCHYLANIA I DRABINY

Zbieranie pięknych i dorodnych owoców z wysokich drzew nie będzie problemem, jeśli użyjemy zrywaczki do owoców. Dzięki ząbkom między otworami narzędzia z łatwością zerwiemy nawet mniejsze owoce, a nasze zbiory trafią do wytrzymałego worka. Niewygodne i uciążliwe dla naszego kręgosłupa zbieranie opadniętych owoców ułatwi zbieraczka do owoców. Elastyczne, plastikowe rozpórki umożliwiają zbieranie owoców o wielkości od 4 do 9 cm. Nie ma znaczenia, czy są to orzechy włoskie czy jabłka – wystarczy najechać na nie obrotowym koszem i bez problemu wpadają do środka. Urządzenie opróżnimy bez konieczności schylania się czy korzystania z innych narzędzi. Wygodna funkcja zgarniania umożliwi zbieranie owoców nawet w trudno dostępnych miejscach. Co ciekawe w ten sposób można również zbierać szyszki.

zrywaczka i zbieraczka do owoców Gardena Combisystem Zrywaczka do owoców, cena sugerowana 87,60 zł.
Zbieraczka do owoców, cena sugerowana 213 zł.

Gardena_logo

Tagi
 
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu