Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
Do góry

Bonami.pl: Jak zaaranżować balkon lub przydomowy taras?

Spokój, hamak i książka w dłoni – tak wygląda idealne popołudnie. Teraz na ten luksus może pozwolić sobie każdy, nie tylko posiadacz domu z dużą działką. Balkon czy niewielki taras również może stać się zacisznym miejscem, na którym chętnie będziemy spędzać czas. O pomysłach na ciekawą aranżację balkonowej przestrzeni opowiada Łowczyni stylu z Bonami.pl.

 

Załóż ogród na balkonie

Każdy z nas potrzebuje miejsca, do którego mógłby uciec po długim dniu w pracy lub odpocząć w słoneczny weekend. Jednak nie zawsze mamy możliwość wyjazdu za miasto. Balkon lub nawet niewielki przydomowy taras, dzięki odpowiedniej aranżacji, mogą dać nam namiastkę ogrodu. Nie jest to miejsce przeznaczone tylko do suszenia prania czy przechowywania rowerów. Czas stworzyć miejski przydomowy ogród!

   
  etażerka Old Country
drewniana etażerka Old Country

Aranżując balkon lub przydomowy taras, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na to, z której strony jest usytuowany, by móc oszacować ilość padających na niego promieni słonecznych. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu możemy wybrać odpowiednie kwiaty do dekoracji – nie wszystkie z nich lubią światło i wysoką temperaturę.

Znając warunki panujące na naszym balkonie, z łatwością dobierzemy zieleń, która pięknie zakwitnie i będzie cieszyła oko przez cały sezon. Jednak posiadacze silnie nasłonecznionych balkonów lub tarasów powinni zadbać o wyposażenie ich w parasole lub daszki gwarantujące cień. Mimo że wielu z nas lubi wygrzewać się na słońcu, nie można zapomnieć o negatywnych skutkach tej przyjemności. Warto mieć miejsce, w którym można ukryć się w upalne i bezchmurne dni.

Równie ważne, jak określenie nasłonecznia, jest przeanalizowanie wielkości naszego balkonu. Polacy najczęściej mają przy swoich mieszkaniach niewielkie balkony mieszczące rozłożoną suszarkę do prania, loggie lub tarasy o oryginalnych kształtach. Warto w pełni wykorzystać tę powierzchnię, dbając jednocześnie o zachowanie harmonii i równowagi, by zamiast przydomowego zacisza nie stworzyć składziku pełnego chaosu.” – mówi Petra, Łowczyni Stylu z Bonami.

   
etażerka White Antique
metalowa etażerka White Antique
 

Stworzenie przytulnego balkonu lub tarasu, z którego z chęcią będą korzystać wszyscy domownicy oraz ich goście, to marzenie wielu z nas. Poranna, samotna kawa, podwieczorek z przyjaciółką czy lampka wina z ukochaną osobą – wszystkie te czynności możemy celebrować, siedząc na tarasie. Bonami.pl postanowiło wyjść naprzeciw wszystkim tym potrzebom i przygotowało akcesoria idealne do aranżacji przydomowego azylu.

Balkonowy zielony zakątek

Chcąc stworzyć na balkonie lub tarasie urokliwe zacisze, należy rozpocząć od wybrania odpowiednich mebli. Oczywiście podstawią jest dobór krzeseł oraz stołu. Powierzchnia naszego balkonu nie jest ani atutem, ani przeszkodą – meble ogrodowe zazwyczaj nie są dużych rozmiarów, dlatego będą pasowały do większości metraży.

Różnicą może być ilość wystawionego na balkonie lub tarasie wyposażenia, gdyż jedni decydują się na stolik z czterema krzesłami, inni tylko na fotel. Bonami.pl przygotowało w swojej wiosennej ofercie produktowej meble ogrodowe, które stylizowane są we francuskim nurcie. Cienkie elementy zdobione ciekawym ornamentem przeniosą wszystkich użytkowników do Marsylii.

   
  metalowy stół Tuscany
metalowy stół Tuscany

Metalowy stół Green Farm charakteryzuje oryginalny blat wykończony kwiecistym wzorem wokół całej średnicy. Serwowane na nim śniadanie wprawi wszystkich w błogi nastrój, a sam mebel z całą pewnością doda tarasowi elegancji i szyku. Dodatkowo zestaw 2 metalowych krzeseł Green Farm z oparciem wypełnionym cienkim, obłym wzorem sprawia, że meble wydają się być optycznie lekkie i delikatne” – doradza Łowczyni stylu z Bonami.pl

Relaks na balkonie

Dla osób, które preferują gładkie powierzchnie i meble bez ozdób, najlepszym wyborem będzie metalowy stół Tuscany z oferty Bonami.pl. Jest on niewielkich rozmiarów i dobrze sprawdzi się jako stolik kawowy lub jako balkonowa podstawka pod kwiaty i inne dekoracje.

Balkon jest idealnym miejscem, gdzie w ciepłe dni możemy relaksować się czytając swoją ulubioną książkę. Warto w takim razie trzymać wszystkie swoje ulubione lektury w jednym miejscu i mieć je zawsze pod ręką. Idealne będzie wyposażenie swojego tarasu w etażerkę, która może pełnić funkcję biblioteczki, a w pochmurną pogodę stać się kwietnikiem. Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności właściciela.

   
lampion Country
lampion Country
 

Dostępna na Bonami.pl etażerka Old Country to ciekawe, drewniane rozwiązanie przypominające swoim kształtem starodawną drabinę lub krzesło. Zainteresować może również metalowa etażerka White Antique, która będzie dopełnieniem kompozycyjnym metalowych mebli ogrodowych.

Balkonowe dekoracje

Wybór dekoracji balkonowych nie może być przypadkowy – powinien być przemyślany i dobrze zaplanowany. Dodatki są kwintesencją naszej aranżacji, bo to one nadają ostatecznego charakteru danej powierzchni. Bardzo często chcemy przedobrzyć, dokładając coraz to nowszych gadżetów i akcesoriów, które swoją stylistyką nie pasują do zaplanowanych zmian. Chcąc stworzyć mały azyl, powinniśmy skupić się na niewielkich dekoracjach, które zabiorą nas w podróż do ulubionych lub wymarzonych zakątków świata.

Floryści – amatorzy i profesjonaliści – lubiący i dbający o zieleń mogą wyposażyć swoje balkony w zestawy jednakowych doniczek, w których będą pielęgnować swoje ulubione kwiaty. Bonami.pl proponuje doniczki Emsa City dostępne w wielu kolorach. Warto również ożywić swój balkon wyposażając do w mały domek dla ptaków Emsa. Kolorowy gadżet nie tylko zapewni nam wizualny powrót do dzieciństwa, ale również zagwarantuje nam śpiew małych przyjaciół.

   
  mały domek dla ptaków emsa
mały domek dla ptaków emsa

Eleganckim i zarazem romantycznym rozwiązaniem jest zawieszenie lub ustawienie na stole bądź parapecie lampionów, które po zapadnięciu zmroku będą nas oświetlały ciepłym światłem świec. Dostępny na Bonami.pl lampion Country spełni swoje zadanie podczas wieczoru z najbliższą osobą ale również z daleka wyróżni nasz balkon na tle innych. Metalowy lampion z delikatnymi wzorami w stylu prowansalskim spodoba się wszystkim” – dodaje Łowczyni stylu z Bonami.pl.

Zadbany i oryginalnie zaaranżowany balkon lub taras sprawi, że będziemy mogli stworzyć w wielkomiejskim szumie mały azyl. Zaciszne miejsce, w którym można się zaszyć i spędzić cudowne chwile w samotności lub w gronie najbliższych osób. Odrobina luksusu na wyciągnięcie ręki dostępna jest nie tylko dla mieszkańców wolnostojącego domku z ogrodem.

Źródło: Bonami.pl

Warto przeczytać
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu