Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Dobre Domy: Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu altanki?

Co jest idealnym urozmaiceniem starannie przemyślanego ogrodu? Altanka! Ten funkcjonalny budynek sprawi, że odkryjesz nowe sposoby na relaks, a natura krok od domu stanie się Twoim najlepszym przyjacielem.

Czas spędzony w domu jest niezwykle ważny, jednak kiedy przylega do niego duży, piękny ogród, chęć przeniesienia miejsca wypoczynku i spotkań towarzyskich na zewnątrz jest coraz większa. Odpowiedzią na taką potrzebę może być inwestycja w projekt altanki pracowni architektonicznej Dobre Domy – pomieszczenia, które pomoże utrzymać bliskość z ogrodem nawet w chłodne dni. O czym trzeba pamiętać, decydując się na takie rozwiązanie?

Wypoczynek nie tylko w sypialni

Odpoczynek – to z nim przede wszystkim kojarzy się altana. Bardzo słusznie. Każdy posiadacz ogrodu wie, jak przyjemny, a czasem nawet uzależniający, może być relaks na zewnątrz domu. Nierzadko jednak odprężenie na świeżym powietrzu zostaje brutalnie przerwane przez niekorzystne warunki pogodowe. Chodzi zarówno o dokuczliwe upały, jak i jesienne ulewy i wichury. Altanka doskonale chroni przed tego typu niedogodnościami. Pozwala na ukrycie się przed deszczem i słońcem – z takim budynkiem w ogrodzie można czytać, jeść, a nawet uciąć sobie przyjemną drzemkę.

Mistrz plenerowej zabawy

Postawiona w ogrodzie altanka pozwala także na organizowanie niezapomnianych spotkań i imprez na zewnątrz. Jakie są zalety? Wykorzystanie potencjału własnej działki, która przecież pozwala na zaoszczędzenie wydatków związanych z wynajmowaną przestrzenią. Istotna jest także bliskość kuchni. Urządzając grilla w lecie, możesz być pewien, że miejsce zabawy znajduje się wystarczająco blisko pomieszczenia, w którym trzymasz przekąski dla gości. Takie rozwiązanie pozwala również na błyskawiczne przeniesienie spotkania do domu, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Idealnie dopasowany projekt

Decydując się na kupno projektu altanki, warto przemyśleć jej wielkość i dopasowanie do domu (który pozostaje przecież głównym budynkiem na działce) pod względem architektonicznym i estetycznym. Ważne jest też, aby altanka jak najlepiej współgrała z ogrodem. Tego typu domek może być niebanalnym elementem dekoracyjnym. Odpowiedni dobór roślinności sprawi, że budynek zachwyci każdego gościa. Wejdź na stronę http://www.dobredomy.pl/projekt/altanka/ i dowiedz się więcej o projekcie altanki.

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu