Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Okazje

Fiskars: WoodXpert - narzędzia do cięcia drewna

Lubisz zapach świeżego drewna, żywicy i lasu? Chcesz się sprawdzić w kontakcie z naturą i wyjść z tej konfrontacji zwycięsko? Pomożemy Ci! Stań się WoodXpertem i miej obróbkę drewna pod kontrolą! W skład serii Fiskars WoodXpert™ wchodzą: tasak karczownik, capina do pracy jedną ręką i oburącz, hak, kleszcze oraz specjalny pas i rękawice.

 

Cięcie i obróbka drewna

Pracę z drewnem na ogródku możemy podzielić na dwa obszary – prace związane z wycinką małych drzew, krzewów, przenoszenia małych pni drzew oraz cięższe prace związane z rąbaniem drewna do kominka i przenoszeniem większych kawałków drewna. Niezależnie która z prac nas czeka narzędzia Fiskars z serii WoodXpert™ będą idealnym wyborem. Przy projektowaniu tych narzędzi skupiono się przede wszystkim na ułatwieniu użytkownikowi pracy, idealnym uchwycie i najwyższej jakości ostrzy. Już dziś stań się prawdziwym ekspertem!

Eksperci Fiskars radzą, by ścięte jesienią drzewa odpowiednio przygotować i zabezpieczyć na zimę. Drewniane pnie powinny kilka miesięcy przeleżeć, by obeschnąć i być gotowe do wykorzystania w kominku lub piecu domowym. W przeciwnym wypadku nasze kawałki drewna będą się mniej efektywnie palić, narazimy się na zasmolenie szyby kominka oraz możliwe pożary sadzy w kominie. Warto więc pomyśleć o miejscu na paliki drewna w garażu lub w schowku na narzędzia.

Niezbędne do rozpoczęcia prac

Pracę w ogrodzie potraktujmy poważnie i zadbajmy najpierw o swoje bezpieczeństwo oraz komfort. Bardzo ważne jest odpowiednie obuwie oraz ubranie ochronne. Buty muszą być wodoodporne i odpowiednio wzmocnione, by zabezpieczyć stopy przed ewentualną kontuzją. Ubranie powinno gwarantować nam swobodę ruchów.

pas na narzędzia Fiskars

Na pewno będziemy potrzebować też pasa na narzędzia, by co chwila nie chodzić do schowka lub. Pas na narzędzia idealnie sprawdzi się do trzymania podręcznych narzędzi leśnych, takich jak piła, nóż, hak czy kleszcze. Dzięki niemu cały niezbędny sprzęt mamy stale pod ręką.

Narzędzia na mniejsze drzewa i gałęzie - tasak karczownik oraz capina

Pracę z drewnem na ogródku możemy podzielić na dwa obszary – prace związane z wycinką małych drzew, krzewów, przenoszenia małych pni drzew oraz cięższe prace związane z rąbaniem drewna do kominka i przenoszeniem większych kawałków drewna. Niezależnie która z prac nas czeka narzędzia Fiskars z serii WoodXpert™ będą idealnym wyborem. Przy projektowaniu tych narzędzi skupiono się przede wszystkim na ułatwieniu użytkownikowi pracy, idealnym uchwycie i najwyższej jakości ostrzy. Już dziś stań się prawdziwym ekspertem!

Tasak karczownik Fiskars
Tasak karczownik Fiskars sprawdzi się przy okrzesywaniu drzew z gałęzi, korowaniu pni oraz wycince bardzo małych drzew. Dzięki specjalnie zakrzywionemu ostrzu łatwo i szybko przytniemy gałęzie przy samym pniu drzewa. Narzędzie wyposażone jest w antypoślizgowy trzonek z tworzywa SoftGrip™, a jego specjalnie profilowane zakończenie zabezpiecza prawidłowy chwyt.

 

Capina Fiskars
Capina Fiskars to profesjonalne narzędzie do podnoszenia i przenoszenia drewna. Dzięki zakrzywionemu ostrzu w łatwy i szybki sposób możemy chwycić pień oraz przeciągnąć lub przenieść go bez obciążania pleców. Sprzęt będzie również przydatny do zbierania wcześniej przygotowanych kawałków drewna i gałęzi z ziemi bez męczącego schylania się.

 

Narzędzia do obróbki dużych pni - siekiery oraz haki i kleszcze

Fiskars udowadnia, że siekiery to nie tylko ciężkie narzędzia dla dobrze zbudowanych osób, lecz także bardzo dobrej jakości sprzęt, który doskonale nadaje się dla miłośników prac w ogrodzie.

Zestaw siekier Fiskars z serii X
Zestaw siekier Fiskars z serii X to cztery siekiery rozłupujące, zaprojektowane specjalnie do rąbania drewna na opał oraz rozłupywania pni. Wszystkie modele siekier posiadają wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję, jednak ich wielkość i ciężar umożliwia zarówno pracę jedną ręką przy małych pniach, jak i oburącz przy obróbce naprawdę dużych konarów.

 

Siekiery rozłupujące Fiskars

Siekiery rozłupujące Fiskars charakteryzuje optymalny kształt i geometria ostrza. Głowica zintegrowana z trzonkiem zapewnia trwałe połączenie, a doskonałe wyważenie umożliwia bezpieczną i skuteczną pracę. Siekiery rozłupujące posiadają ostrze szlifowane pod kątem 35°. Ich trzonek zbudowany jest z lekkiego, lecz bardzo wytrzymałego tworzywa FiberComp™, natomiast antypoślizgowa rączka z tworzywa SoftGrip™ zapewnia pewny uchwyt, komfort oraz bezpieczeństwo podczas pracy. Ciężar siekier waha się pomiędzy 840 a 2600 gramów, w zależności od przeznaczenia danej siekiery.

Wszystkie modele siekier rozłupujących Fiskars posiadają oznaczenie nadrukowane bezpośrednio na trzonku, aby każdy użytkownik wybrał odpowiedni dla siebie model. Narzędzia wyposażone są w ochraniacz umożliwiający bezpieczne przechowywanie.

Kleszcze do pni Fiskars
Haki i kleszcze do pni ułatwią przenoszenie przegotowanego drewna do miejsca jego obróbki, a także do układania stosów.
Haki do przenoszenia pni Fiskars

 

Narzędzia Fiskars do cięcia drewna - orientacyjne ceny detaliczne

Tasak karczownik XA3 – ok. 150 zł
Capina Fiskars XA – ok. 150 zł
Hak do pni – 100 zł
Kleszcze do pni – ok. 144 zł
Pas na narzędzia – ok. 85 zł
Siekiera rozłupująca X11 – ok. 175 zł
Siekiera rozłupująca X17– ok. 220 zł
Siekiera rozłupująca X25– ok. 270 zł
Siekiera rozłupująca X27– ok. 300 zł

Źródło: Fiskars

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu