Logo
Logo
Okazje

Gardena: Szybkie odśnieżanie podjazdów i ścieżek ogrodowych

Walka ze śniegiem to często ciężka i nierówna potyczka. Niestety, jeżeli chcemy poruszać się bezpiecznie wokół domostwa i dbamy o bezpieczeństwo naszych domowników musimy usunąć śnieg ze ścieżek, tarasu i podjazdu. GARDENA ma dla ogrodników wygodne i kompaktowe urządzenia, które pomogą pozbyć się zalegającego śniegu.

 

Solarka ręczna

Należy pamiętać o tym, że niektóre metody usuwania śniegu mogą zniszczyć nasz ogród. Jednym z takich środków jest sól, która może zniszczyć naszą odzież lub karoserię auta. Sól dodatkowo jest niebezpieczna dla roślin, gdyż utrudnia im dostęp do wody. O wiele bezpieczniejszy jest piasek lub żwirek.

Do wygodnego rozprowadzania środków antypoślizgowych w ogrodzie GARDENA poleca ręczną solarkę, która ma wygodny system dozowania i duży uchwyt ułatwiający regulację podczas pracy w rękawiczkach.

Szufla do odśnieżania. Sposób na hałdy śniegu

Hałdy śniegu wymagają sprawdzonych rozwiązań. Do dużych prac polecana jest szufla do śniegu marki GARDENA.

Szeroka na 70 cm szufla pozwala na usuwanie dużej ilości śniegu. Dla wygody użytkownika została ona wyposażona w trzystopniowy trzonek teleskopowy, co daje możliwość dopasowania do wzrostu użytkownika. Komfort użytkownika zapewnia uchwyt wyposażony w powłokę, która chroni dłonie przed zimnem. Również zrzucanie śniegu jest prostsze dzięki uchwytom, które umieszczone są w połowie długości trzonka.

Jak przechowywać takie urządzenie po zimie? Kompaktowość urządzenia sprawia, że nie zajmuje ono dużo miejsca. Bez użycia narzędzi można zdemontować trzonek i wpiąć go w uchwyt na spodniej stronie szufli.

Szybkie odśnieżanie podjazdów i ścieżek ogrodowych. Solarka ręczna
Solarka ręczna (fot. Gardena) Szufla do odśnieżania (fot. Gardena)

Łopata do odśnieżania. Usuwanie śniegu z dala od ścieżek i podjazdów

Usuwając śnieg z kostki brukowej lub posadzki generujemy dużo hałasu a łopaty metalowe często niszczą kostkę brukową.

Do pracy przy ścieżkach i podjazdach polecana jest łopata z krawędzią z tworzywa sztucznego, które chroni podłoże i zapewnia cichą pracę. Jest bardzo odporna na zużycie i wytrzymała na działanie temperatury do -40°C. Gładka powierzchnia pozwala na łatwe zrzucanie śniegu.

- Zimą nie zapominajmy o naszych dachach. Usunięcie zalegającego tam śniegu to odpowiedzialność właściciela, najemcy i administracji domu. Usuwajmy śnieg systematycznie wraz z soplami lodu. Wiszące sople są bardzo niebezpieczne dla mieszkańców i mogą nas kosztować wysoki mandat - radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

źródło i fot.: Gardena

Tagi
 
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu