Logo
Logo

GARDENA uhonorowana trzema nagrodami | Red Dot Design Awards 2023

„W poszukiwaniu dobrego wzornictwa" – tak organizatorzy Red Dot Design Awards opisują misję jednego z największych corocznych konkursów wzorniczych na świecie. W tym roku GARDENA została nagrodzona za design swoich trzech serii produktów spośród innowacji roku 2023.

Nagroda Red Dot Design Awards jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym od 1955 roku. Uznawana jest za jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, stanowiąc wyznacznik projektów o najwyższej jakości.

Od 2018 roku Gardena otrzymała aż 15 nagród Red Dot Design Awards, które doceniają innowacyjne projekty urządzeń marki.

Kosiarki

Nowe kosiarki akumulatorowe Gardena PowerMax zostały opracowane jako integralna część sojuszu wiodących producentów produktów akumulatorowych POWER FOR ALL ALLIANCE. Oznacza to, że każda kosiarka wyposażona jest w 18V akumulator, który może być wykorzystywany do wielu innych urządzeń w domu i w ogrodzie.

"Typowa dla marki Gardena konstrukcja o opływowym, ale wyraźnie zarysowanym kształcie sprawia, że kosiarki prezentują się na mocne i zwinne. Dzięki kolorowemu oznaczeniu kluczowe elementy są natychmiast rozpoznawalne i mogą być obsługiwane intuicyjnie." – opisuje Martin Rauch, dyrektor ds. wzornictwa marki w GARDENA.

Pompy ogrodowe

Nowe pompy ogrodowe Gardena charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem hałasu i poborem mocy w połączeniu ze zwiększoną wydajnością. Dzięki funkcji Bluetooth niektóre modele można intuicyjnie obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfon, nawet w odległości do 10m lub bezpośrednio na podświetlanym wyświetlaczu LED.

„Modułowe podejście do designu, który wykorzystuje wspólne części w całej gamie produktów, wspiera zrównoważony rozwój i łączy produkty wizualnie. Charakterystyczny projekt urządzenia na bazie trójkąta z odsłoniętymi uchwytami i nóżkami chroni sam korpus pompy, a jednocześnie ułatwia użytkownikowi obsługę.” – mówi Martin Rauch.

Narzędzia do cięcia

Nowa seria Gardena MicroCutting obejmuje kolekcję precyzyjnych narzędzi do cięcia o przemyślanych funkcjach, służących do delikatnego przycinania oraz zbierania warzyw, ziół i owoców. Nożyce FreshCut, GripCut, HerbCut oraz MultiCut zostały zoptymalizowane pod kątem wykorzystania ich do różnych zadań.

"Projekt narzędzi koncentruje się na ergonomicznym kształcie i wyjątkowym doświadczeniu z użytkowania. Produkty swoim wyglądem również idealnie wpisują się w aranżację balkonu czy kuchni.” – wyjaśnia Martin Rauch.

Tekst: materiały prasowe Gardena

Autor
GARDENA uhonorowana trzema nagrodami | Red Dot Design Awards 2023
GARDENA uhonorowana trzema nagrodami | Red Dot Design Awards 2023
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz