Logo
Logo

Narzędzia do cięcia i zbioru warzyw, ziół oraz owoców | Test serii MicroCutting od Gardeny

Samodzielne uprawa roślin jadalnych daje ogromną satysfakcję oraz umożliwia pełną kontrolę nad stosowanymi nawozami i środkami ochrony roślin. Dzięki temu plony są smaczne, zdrowe i obfite. Zapewnia to większą dostępność do ulubionych produktów, zwłaszcza że wiele roślin jadalnych można uprawiać w ogrodzie, na działce, na balkonie, a nawet na parapecie w domu, uzyskując smaczne owoce, warzywa i zioła najwyższej jakości. Po długiej pielęgnacji nadchodzi wreszcie czas na zbiory efektów swojej pracy, a do tego warto wykorzystać odpowiednie narzędzia do zbioru i cięcia. 

Postanowiliśmy przetestować dla Was tegoroczną nowość marki Gardena czyli narzędzia MicroCutting do precyzyjnego cięcia i delikatnego zbioru ziół oraz warzyw. Jakie są narzędzia w serii i do czego je wykorzystać? Czym się wyróżniają i czy naprawdę warto je kupić.
▼ Sprawdźcie! 


Poznaj narzędzia Gardena MicroCutting

Narzędzia do cięcia i zbioru Gardena MicroCutting to doskonała propozycja dla pasjonatów ogrodnictwa – zarówno doświadczonych ogrodników, jak i początkujących amatorów, którzy dopiero rozpoczynają uprawę roślin jadalnych. To wyjątkowo przydatne narzędzia, które ułatwiają zbiory owoców, warzyw i ziół, zapewniając większą precyzję i dokładniejsze cięcie. Są idealne dla osób, które cenią sobie wysoką jakość i poszukują najlepszych rozwiązań. Odpowiednie nożyczki i sekatory, dobrane do zabiegu, ułatwią i przyspieszą wykonanie pracy, czyniąc samodzielną uprawę (i zbiory) jeszcze większą przyjemnością.     

Narzędzia pielęgnacyjne z serii MicroCutting zdobyły w 2023 roku najważniejszą na świecie nagrodę z dziedziny projektowania.
Red Dot Design Award to wyróżnienie dla najlepiej zaprojektowanych, innowacyjnych produktów wysokiej jakości.

Narzędzia Gardena Microcutting - kompozycja
Nowe narzędzia Gardena MicroCutting ułatwią zbiory warzyw, owoców czy ziół zarówno z ogrodu, jak i z kuchennego parapetu.
Narzędzia Gardena Microcutting - zestaw
Produkty marki Gardena cechuje wysoka jakość, niezawodność i trwałość, dlatego na wszystkie narzędzia MicroCutting oferowana jest 25 letnia gwarancja.

Marka Gardena od ponad 50 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości narzędzi ogrodniczych, a wieloletnie doświadczenie i staranne wykonanie sprawiają, że oferowane produkty charakteryzują się wyjątkową trwałością, funkcjonalnością, zastosowanymi materiałami i innowacyjnymi rozwiązaniami. Dla wielu ogrodników narzędzia tej marki to synonim trwałości i jakości. My także jesteśmy fanami Gardeny, o czym wielokrotnie mogliście przekonać się w naszych artykułach (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8) i mediach społecznościowych. Tym chętniej przyjęliśmy do testów tegoroczną nowość – narzędzia z serii MicroCutting – by sprawdzić, jak radzą sobie w akcji. 

Jakie mają zalety?   

Narzędzia Gardena MicroCutting posiadają liczne zalety, które wyróżniają je na tle konkurencji. Wśród najważniejszych wymienić można:   

  • ostrza ze stali nierdzewnej – wysokiej jakości stal nierdzewna jest niezwykle trwała i odporna na przypadkowe uszkodzenia. Ostrza są odpowiednio ostre, aby zapewnić ogrodnikowi szybkie i łatwe cięcie różnych roślin;
  • zwiększone bezpieczeństwo – pokrowce na noże, blokada na nożyce i inne rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo i zapobiegają przypadkowemu skaleczeniu się ostrzami;
  • możliwość mycia w zmywarce – dzięki temu narzędzia można łatwo utrzymać w czystości i zawsze są gotowe do ponownego użytku. To ogromna oszczędność czasu i energii, a także doskonały sposób na idealną czystość;
  • bezpieczne w kontakcie z żywnością – narzędzia Gardena MicroCutting zostały stworzone specjalnie z myślą o zbiorach plonów, dlatego wykonane są z materiałów bezpiecznych, które nie wpływają negatywnie na zebrane warzywa i zioła;
  • kompaktowe rozmiary – mniejszy rozmiar narzędzi sprawia, że nie zajmują one dużo miejsca, co ułatwia ich przechowywanie;
  • ergonomiczna budowa – dobrze wyprofilowana, antypoślizgowa rękojeść gwarantuje większą precyzję podczas cięcia i zwiększa wygodę użytkownika;
  • długa gwarancja – wszystkie narzędzia Gardena MicroCutting posiadają 25-letnią gwarancję (po rejestracji na www.gardena.com/pl/rejestracja w czasie 3 miesięcy od zakupu), co jest najlepszym dowodem ich wysokiej jakości i ogromnej trwałości.  

Narzędzia Gardena Microcutting - opakowania tekturowe do recyklingu
Opakowania wykonane są z kartonu, bez użycia jakichkolwiek tworzyw sztucznych. Są starannie zaprojektowane i zapewniają wysoką stabilność. Po wyjęciu z nich narzędzi można poddać je recyklingowi.
Narzędzia Gardena Microcutting -mycie w zmywarce
Wszystkie narzędzia z serii MicroCutting można myć w zmywarce, a ich ostrza zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością i nie wpływają ani na jej smak, ani zapach.

Jak i do czego je wykorzystać?

Nowa seria narzędzi Gardena MicroCutting to niewielkich rozmiarów nożyce i noże do cięcia i zbiorów warzyw i ziół, które ułatwią wykonanie pracy. Ich dobra znajomość pomoże wybrać narzędzia, które będą doskonale dopasowane do potrzeb i oczekiwań ogrodnika. Odpowiednio dobrane narzędzia ułatwią zbiory warzyw, owoców czy ziół zarówno z ogrodu, jak i z kuchennego parapetu.

W kolekcji znajdziemy nóż do warzyw VeggieCut (ok. 96,30 zł), nożyce do zbierania owoców jagodowych lub przekwitniętych kwiatów – FreshCut (ok. 96,30 zł) czy nożyce GripCut (ok. 110 zł), które posiadają możliwość przytrzymania zbiorów po ścięciu, szczególnie przydatne, gdy zbieramy na przykład ostre papryczki chili. Jeśli lubimy doprawiać dania ziołami trafionym wyborem będą nożyce HerbCut (ok. 100 zł) – idealne do cięcia i usuwania liści rozmarynu, szałwii czy tymianku. Wielofunkcyjne nożyczki MultiCut (ok. 106 zł) znajdą swoje zastosowanie w domu i w ogrodzie.

Narzędzia do cięcia i zbioru Gardena MicroCutting będą dostępne w sprzedaży od drugiej połowy maja 2023 r. Szukaj ich w dobrych sklepach ogrodniczych oraz wśród dystrybutorów, których znajdziesz na wyszukiwarce na stronie Gardeny.

 

Narzędzia Gardena Microcutting - GripCut
GripCut
Tnij i przytrzymuj. Dzięki wbudowanej funkcji chwytania nożyce do ziół i warzyw umożliwiają jednoczesne cięcie i przytrzymywanie roślin jedną ręką. Dzięki temu można przytrzymywać, ciąć i odkładać zbiory, a w drugiej, wolnej ręce trzymać sitko lub miskę bez konieczności ich odkładania. Cięcie nigdy nie było tak proste i wygodne.
Dowiedz się więcej i kup online

▲ Nożyce do ziół i warzyw GripCut

To bardzo praktyczne nożyce, które nadają się do cięcia i zbiorów większości ziół, warzyw i owoców. Duże, mocne ostrza poradzą sobie z różnymi pędami i gałązkami, gwarantując precyzyjne, płynne cięcie. Dodatkowo nożyce do ziół i warzyw GripCut posiadają praktyczny, zintegrowany chwytak – umożliwia on jednoczesne cięcie i przytrzymywanie części roślin, co pozwala na odłożenie jej bezpośrednio do pojemnika. Dzięki temu cały zabieg można wykonać jedną ręką, drugą pozostawiając wolną, aby przytrzymać np. miskę na zioła. Narzędzie posiada również blokadę ostrzy, którą można w łatwy sposób zamknąć lub otworzyć nożyce, gdy będą potrzebne.

Narzędzia Gardena Microcutting - HerbCut
HerbCut
Idealne do ziół ze zdrewniałymi pędami, takich jak rozmaryn, tymianek czy szałwia. Dzięki sprytnej funkcji HerbCut, łodygi wystarczy przeciągnąć przez otwór, by jednym płynnym ruchem usunąć liście i wykorzystać je od razu do gotowania.
Dowiedz się więcej i kup online

▲ Nożyce do ziół HerbCut

Nożyce to najlepsze rozwiązanie do cięcia ziół. Duże i ostre ostrza umożliwiają dokładne cięcie, a funkcja defoliacji pozwala na łatwe, szybkie i bardzo precyzyjne oddzielenie liści od łodygi, co jest bardzo przydatne np. podczas zbiorów pietruszki, mięty, czy szałwii. Wystarczy przeciągnąć łodygę przez specjalny otwór, aby liście były od razu gotowe do dalszego wykorzystania w kuchni. Co więcej, konstrukcja nożyc do ziół HerbCut sprawia, że są one wygodne w użytkowaniu przez osoby prawo i leworęczne.

Narzędzia Gardena Microcutting - FreshCut
FreshCut
Do delikatnych prac. Wąskie, ostro zakończone ostrza umożliwiają czyste i precyzyjne cięcie po same końcówki. Nożyce radzą sobie doskonale również w ciasnych przestrzeniach.
Dowiedz się więcej i kup online

▲ Nożyce do ziół i warzyw FreshCut

To wąskie, bardzo ostre nożyce przeznaczone do precyzyjnego cięcia. Umożliwiają dokładne i czyste cięcie wybranych części roślin, nawet w trudno dostępnych miejscach. Nożyce zostały wyposażone w blokadę, która umożliwia zamknięcie ostrzy, ułatwiając ich bezpieczne przechowywanie i przenoszenie. To narzędzie idealne do zbierania ziół i owoców jagodowych, cięcie kwiatów i zbiory innych, drobnych, a gęsto rosnących plonów.

Narzędzia Gardena Microcutting - VeggieCut
VeggieCut
Idealny do zbierania, czyszczenia i obierania warzyw. Dzięki futerałowi mocowanemu do paska, nóż jest zawsze pod ręką, a zintegrowana ostrzałka pozwala w razie potrzeby naostrzyć nóż.
Dowiedz się więcej i kup online

▲ Nóż do ziół i warzyw VeggieCut

Bardzo ostre ostrze i specjalny, sierpowaty kształt sprawiają, że nóż VeggieCut idealnie nadaje się do zbiorów warzyw i owoców. Umożliwia wykonanie dokładnego cięcia bez niszczenia rośliny, co ma szczególne znaczenie przy gatunkach, które stopniowo dojrzewają. Kompaktowa, wąska konstrukcja ułatwia wycinanie plonów z trudno dostępnych miejsc. Do noża dołączone jest praktyczne etui do paska, które umożliwia wygodne zaczepienie noża tak, aby był cały czas pod ręką. Dodatkowo etui chroni przed skaleczeniem i zabezpiecza ostrze przed przypadkowym uszkodzeniem, wydłużając jego żywotność. W zestawie znajduje się również zintegrowana ostrzałka, która pozwala na naostrzenie noża, gdy zajdzie taka potrzeba

Narzędzia Gardena MicroCutting to praktyczny wybór dla każdego ogrodnika, który uprawia rośliny jadalne: zioła, warzywa i owoce. Umożliwiają szybkie, łatwe i bardziej precyzyjne zbieranie plonów. Są szczególnie przydatne podczas ścinania ziół i warzyw, ale można je również wykorzystać do zbiorów owoców, a nawet cięcia kwiatów do wazonu lub bukietu. Przydadzą się także do pielęgnacji roślin: przycinania, uszczykiwania, skracania i wielu innych prac w ogrodzie. Ich możliwości są właściwie nieograniczone, a wykorzystanie bardzo wszechstronne, dlatego powinny znaleźć się w akcesoriach każdego ogrodnika.


Gardena logo


Artykuł powstał we współpracy z marką Gardena.
Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na stronie: www.gardena.com

Autor
Narzędzia do cięcia i zbioru warzyw, ziół oraz owoców | Test serii MicroCutting od Gardeny
Narzędzia do cięcia i zbioru warzyw, ziół oraz owoców | Test serii MicroCutting od Gardeny
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy