Automatyczna konewka solarna AquaBloom marki Gardena to pomysłowe, automatyczne rozwiązanie do podlewania roślin doniczkowych na balkonie i tarasie. Zestaw nie wymaga podłączania do prądu ani kranu, by zapewnić roślinom optymalną ilość wody. Zobacz, jak konewka sprawdziła się w naszym ogrodzie.
277
Spis treści
Automatyczne podlewanie na balkonie. Czy to możliwe?
Zobacz, jak działa konewka solarna AquaBloom
Testujemy konewkę na naszym balkonie
Konewka AquaBloom Automatyczne podlewanie na balkonie. Czy to możliwe?
Nie zawsze mamy czas podlewać nasze rośliny doniczkowe na balkonie czy tarasie. Kiedy wyjeżdżamy na wakacje lub służbowo, albo po prostu dłuższy czas pozostajemy poza domem, podlewanie staje się problemem. Przecież nie zawsze możemy liczyć na sąsiadów. W dodatku na balkonie często nie mamy gniazdka elektrycznego czy kranu, które umożliwiłyby zainstalowanie automatycznego systemu do nawadniania. Jednak AquaBloom tego nie potrzebuje.
Zestaw AquaBloom jest gotowym do użycia systemem do nawadniania z urządzeniem głównym 3w1. Obejmuje ono pompę do poboru wody, sterownik decydujący o porach nawadniania oraz panel słoneczny zasilający akumulatory. Nie wymaga także kranu z wodą ani gniazdka elektrycznego. Urządzenie główne umieścić można w słonecznym miejscu na stole, w donicy lub zawiesić na ścianie. Wystarczy dodatkowe wiadro, a zestaw będzie gotowy do użycia.
T e s t o w a n y p r o d u k t
AquaBloom Automatyczna konewka solarna
Urządzenie główne 3w1 obejmuje pompę do poboru wody, sterownik decydujący o porach nawadniania oraz panel słoneczny, zasilający akumulatory.
AquaBloom zadba nawet o 20 roślin jednocześnie. Częstotliwość podlewania oraz ilość wody można określić, wybierając jeden z 14 programów nawadniania.
Instalacja: krok po kroku
Aby wszystko prawidłowo działało i mogło być natychmiast uruchomione, to skuteczne rozwiązanie dostępne jest w postaci zestawu gotowego do użycia. W jego skład wchodzi urządzenie główne 3w1, akumulatory wielokrotnego ładowania, kroplowniki z kompensacją ciśnienia, rozdzielacze, zaślepki, rura nawadniająca o długości 20 m oraz filtr. Jedynym dodatkowym elementem wymagającym zakupu jest zbiornik na wodę. Taki system można od razu uruchomić. Działa niezależnie i precyzyjnie.
Zobacz, jak działa konewka solarna AquaBloom marki Gardena.
Kwiaty na balkonie i w doniczkach nawet nie zauważą, kiedy wyjedziesz: jeden słoneczny dzień wystarczy do naładowania akumulatorów tego pomysłowego urządzenia za pośrednictwem panelu słonecznego. Zestaw jest gotowy do użycia w paru prostych krokach.
Zestaw gotowy do pracy
Ten zestaw zawiera wszystko, czego potrzeba i jest łatwy w montażu. Wysokiej jakości elementy linii kroplujących zapewniają równomierne rozprowadzanie wody za pośrednictwem kroplowników z kompensacją ciśnienia. Instalacja AquaBloom jest prosta i nie wymaga narzędzi. Przed rozpoczęciem instalacji przeczytaj jednak instrukcję oraz nasz poradnik.
Niepotrzebne gniazdko elektryczne
Do pracy AquaBloom potrzeba tylko słońca. Panel słoneczny zaczyna się ładować natychmiast, kiedy znajdzie się w słonecznym miejscu. Do zestawu dołączono także akumulatory wielokrotnego ładowania, które zasilają rządzenie w pochmurne dni. Moduł sterowania można ustawiać w różnych położeniach i programować w dowolnym czasie.
Niepotrzebny kran z wodą
Jedynym dodatkowym elementem wymagającym zakupu jest zbiornik na wodę. My wybraliśmy stary, szklany gąsior po winie, by nadać całej instalacji lekkości i elegancji. W środku zbiornika z wodą musisz zanurzyć specjalną końcówkę z filtrem, który zabezpieczy system przez zassaniem zanieczyszczeń.
Prosta instalacja
Rozprowadzanie całego systemu rurek jest bardzo proste. Do otworu IN wprowadź rurkę prowadzącą do naczynia z wodą, a do wyjścia OUT zamocuj linię kroplującą, którą rozprowadzisz do doniczek. Nie obawiaj się pomyłek. Do zestawu dołączono dość długą rurkę nawadniającą, więc zostanie Ci zapas na ewentualne poprawki.
Rozprowadzanie linii
Docinaj kable na odpowiednią długość. Na końcu każdej rurki możesz założyć trójnik (by rozprowadzić linię w dwóch kierunkach), kroplownik (by stworzyć punk nawadniania) lub korek (by zakończyć linię).
Mocowanie kroplowników
Kroplowniki warto zamocować w podłożu przy pomocy specjalnych szpilek. Rozprowadź je w doniczkach odpowiednio do potrzeb wodnych roślin. My w dużych donicach zamontowaliśmy po 2 kroplowniki, w mniejszych po 1, za wyjątkiem wilgociolubnej mięty, którą także zaopatrzyliśmy w 2 kroplowniki.
Zestaw gotowy do użycia
System zadba nawet o 20 roślin jednocześnie. My zamontowaliśmy 16 kroplomierzy w 9 doniczkach. Częstotliwość podlewania oraz ilość wody można określić, wybierając jeden z 14 programów nawadniania.
Redaktor naczelny portalu. Dba o zielony ogródek od ponad 10 lat. Kiedyś zostanie eko-filozofem, ale póki co poświęca się bez reszty ogrodowej medytacji... w hamaku. Uwielbia przytulać się do drzew, rozmawiać z roślinami i spacerować na łonie natury. Kocha zioła, kwiaty cebulowe i dziką faunę. W swoim małym ogrodzie łączy wielkie potrzeby dzieci, kotów i zapylaczy.