Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
261
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Test konewki solarnej | Jak działa automatyczne podlewanie na balkonie?

Automatyczna konewka solarna AquaBloom marki Gardena to pomysłowe, automatyczne rozwiązanie do podlewania roślin doniczkowych na balkonie i tarasie. Zestaw nie wymaga podłączania do prądu ani kranu, by zapewnić roślinom optymalną ilość wody. Zobacz, jak konewka sprawdziła się w naszym ogrodzie.

Nie zawsze mamy czas podlewać nasze rośliny doniczkowe na balkonie czy tarasie. Kiedy wyjeżdżamy na wakacje lub służbowo, albo po prostu dłuższy czas pozostajemy poza domem, podlewanie staje się problemem. Przecież nie zawsze możemy liczyć na sąsiadów. W dodatku na balkonie często nie mamy gniazdka elektrycznego czy kranu, które umożliwiłyby zainstalowanie automatycznego systemu do nawadniania. Jednak AquaBloom tego nie potrzebuje.

Konewka AquaBloom
Automatyczne podlewanie na balkonie. Czy to możliwe?

Zestaw AquaBloom jest gotowym do użycia systemem do nawadniania z urządzeniem głównym 3w1. Obejmuje ono pompę do poboru wody, sterownik decydujący o porach nawadniania oraz panel słoneczny zasilający akumulatory. Nie wymaga także kranu z wodą ani gniazdka elektrycznego. Urządzenie główne umieścić można w słonecznym miejscu na stole, w donicy lub zawiesić na ścianie. Wystarczy dodatkowe wiadro, a zestaw będzie gotowy do użycia. 

T e s t o w a n y    p r o d u k t

AquaBloom - zestaw

AquaBloom
Automatyczna konewka solarna

Urządzenie główne 3w1 obejmuje pompę do poboru wody, sterownik decydujący o porach nawadniania oraz panel słoneczny, zasilający akumulatory.

Dowiedz się więcej

AquaBloom zadba nawet o 20 roślin jednocześnie. Częstotliwość podlewania oraz ilość wody można określić, wybierając jeden z 14 programów nawadniania.

 
Instalacja: krok po kroku

Aby wszystko prawidłowo działało i mogło być natychmiast uruchomione, to skuteczne rozwiązanie dostępne jest w postaci zestawu gotowego do użycia. W jego skład wchodzi urządzenie główne 3w1, akumulatory wielokrotnego ładowania, kroplowniki z kompensacją ciśnienia, rozdzielacze, zaślepki, rura nawadniająca o długości 20 m oraz filtr. Jedynym dodatkowym elementem wymagającym zakupu jest zbiornik na wodę. Taki system można od razu uruchomić. Działa niezależnie i precyzyjnie.

Zobacz, jak działa konewka solarna AquaBloom marki Gardena.

 

Kwiaty na balkonie i w doniczkach nawet nie zauważą, kiedy wyjedziesz: jeden słoneczny dzień wystarczy do naładowania akumulatorów tego pomysłowego urządzenia za pośrednictwem panelu słonecznego. Zestaw jest gotowy do użycia w paru prostych krokach. 

Zestaw gotowy do pracy


Zestaw gotowy do pracy

Ten zestaw zawiera wszystko, czego potrzeba i jest łatwy w montażu. Wysokiej jakości elementy linii kroplujących zapewniają równomierne rozprowadzanie wody za pośrednictwem kroplowników z kompensacją ciśnienia. Instalacja AquaBloom jest prosta i nie wymaga narzędzi. Przed rozpoczęciem instalacji przeczytaj jednak instrukcję oraz nasz poradnik.

Niepotrzebne gniazdko elektryczne


Niepotrzebne gniazdko elektryczne

Do pracy AquaBloom potrzeba tylko słońca. Panel słoneczny zaczyna się ładować natychmiast, kiedy znajdzie się w słonecznym miejscu. Do zestawu dołączono także akumulatory wielokrotnego ładowania, które zasilają rządzenie w pochmurne dni. Moduł sterowania można ustawiać w różnych położeniach i programować w dowolnym czasie.

Niepotrzebny kran z wodą


Niepotrzebny kran z wodą

Jedynym dodatkowym elementem wymagającym zakupu jest zbiornik na wodę. My wybraliśmy stary, szklany gąsior po winie, by nadać całej instalacji lekkości i elegancji.  W środku zbiornika z wodą musisz zanurzyć specjalną końcówkę z filtrem, który zabezpieczy system przez zassaniem zanieczyszczeń.

Prosta instalacja


Prosta instalacja

Rozprowadzanie całego systemu rurek jest bardzo proste. Do otworu IN wprowadź rurkę prowadzącą do naczynia z wodą, a do wyjścia OUT zamocuj linię kroplującą, którą rozprowadzisz do doniczek. Nie obawiaj się pomyłek. Do zestawu dołączono dość długą rurkę nawadniającą, więc zostanie Ci zapas na ewentualne poprawki.

Rozprowadzanie linii


Rozprowadzanie linii

Docinaj kable na odpowiednią długość. Na końcu każdej rurki możesz założyć trójnik (by rozprowadzić linię w dwóch kierunkach), kroplownik (by stworzyć punk nawadniania) lub korek (by zakończyć linię).

Mocowanie krolowników


Mocowanie kroplowników

Kroplowniki warto zamocować w podłożu przy pomocy specjalnych szpilek. Rozprowadź je w doniczkach odpowiednio do potrzeb wodnych roślin. My w dużych donicach zamontowaliśmy po 2 kroplowniki, w mniejszych po 1, za wyjątkiem wilgociolubnej mięty, którą także zaopatrzyliśmy w 2 kroplowniki.

 

Zestaw gotowy do użycia


Zestaw gotowy do użycia

System zadba nawet o 20 roślin jednocześnie. My zamontowaliśmy 16 kroplomierzy w 9 doniczkach. Częstotliwość podlewania oraz ilość wody można określić, wybierając jeden z 14 programów nawadniania.

Artykuł powstał we współpracy z marką GARDENA

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Większość bylin na rabacie powinna być zabezpieczona przed mrozem. Dowiedz się, które to rośliny oraz jak ochronić je przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Zimą rośliny balkonowe są szczególnie narażone na przemarzanie, gdyż ich korzenie osłonięte są jedynie doniczką i cienką warstwą ziemi. Trzeba je zabezpieczyć przed mrozem.
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Posadzone młode egzemplarze są szczególnie narażone na działanie mrozu, zatem chcąc cieszyć się ich urokiem w następnych latach należy pamiętać o bardzo dokładnym zabezpieczeniu ich przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Z trawnika należy systematycznie usuwać opadające liście. W tym celu oprócz zwykłych grabi możemy użyć tzw. miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego.
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4 cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, czyścimy narzędzia ogrodowe, dokonujemy ich przeglądu, zmieniamy płyny, świece, oddajemy noże do ostrzenia. Czyścimy i chowamy węże ogrodowe oraz meble ogrodowe.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze