Logo
Logo

Testujemy narzędzia ogrodnicze z recyklingu | Sprawdź, do czego je wykorzystać i czy warto je kupić!

EcoLine marki Gardena to nowość tego sezonu – pierwsza na polskim rynku seria narzędzi ogrodniczych, które zostały wyprodukowane przy znacznym udziale materiałów pochodzących z recyklingu.

Postanowiliśmy przetestować je w naszym ogrodzie, by sprawdzić, jak są wykonane, do czego je wykorzystać i najważniejsze... czy warto je kupić? Zobaczcie sami!

Narzędzi ogrodniczych marki Gardena nikomu przedstawiać nie trzeba, bo przecież każdy z nas ma w ogrodzie przynajmniej jedno z nich. Chcemy jednak przybliżyć Wam wyjątkowe narzędzia z recyklingu, które dzisiaj są jeszcze mało znaną "nowością", ale bardzo szybko staną się koniecznością i wzorem dla innych firm narzędziowych.

W czasach, gdy na Świecie przybywa ludzi i produkowanych przez nich śmieci, a w domach segregujemy już wszystkie odpady, wykorzystanie surowców wtórnych do produkcji narzędzi wydaje się nie tylko dobrym pomysłem, ale wręcz oczywistym rozwiązaniem! Produkty, które powstały z recyklingu, po latach pracy w ogrodzie będzie można ponownie wykorzystać – tak, by jak najmniej szkodzić Planecie. Takim pomysłom zawsze mówimy TAK i mamy nadzieję, że i Wy także dacie im "zielone światło" do Waszych ogrodów.

Gardena od zawsze była zaangażowana w zrównoważony rozwój, a nowa linia EcoLine doskonale potwierdza ten kierunek i wpisuje się w ekologiczne trendy w ogrodnictwie. Nowe "narzędzia ogrodnicze z recyklingu" zostały wykonane w dużej mierze z tworzyw z odzysku:

  • Plastikowe elementy każdego produktu zostały wykonane w ponad 85% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu: w tym ponad 65% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poużytkowego (z odpadów domowych, takich jak folie lub opakowania) i ponad 15% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poprzemysłowego.
  • Stal powlekana, której użyto do produkcji narzędzi składa się w co najmniej 25% z materiałów z odzysku.
  • Elementy metalowe użyte do produkcji narzędzi zostały wykonane w co najmniej 35% z metalu z odzysku. 
  • Trzonki narzędzi zostały wyprodukowane z woskowanego drewna bukowego z europejskich lasów z certyfikatem FSC®, co oznacza, że zostały pozyskane z ekologicznych upraw.
  • Opakowania narzędzi EcoLine są także przyjazne dla środowiska – zostały wykonane w 100% z tektury z recyklingu, nadającej się do ponownego przetworzenia, a nadruk farbami na bazie wody jest bezpieczny nawet w kontakcie z żywnością.

 

Narzędzia ogrodnicze z recyklingu Gardena Ecoline - test w ogrodzie
Linia EcoLine obejmuje bestsellery Gardeny: produkty do nawadniania, małe narzędzia, sekatory ogrodowe etc., m.in.: łopatkę do sadzenia (cena ok: 61 zł), wycinak do chwastów (cena ok. 61 zł), skrobak do fug (cena ok. 79,90 zł), sekator ogrodowy (cena ok. 98,70 zł), pistolet zraszający (cena ok. 103 zł), zraszacz wahadłowy (cena ok. 117 zł), zestaw podstawowy do podlewania (cena ok. 103 zł).

Test narzędzi ogrodniczych EcoLine marki Gardena

Mocny i twardy plastik (aż trudno poznać, że pochodzi z recyklingu), dyskretna, błękitna kolorystyka marki, drewniane wykończenie trzonka i tekturowe opakowanie. To wszystko świetnie ze sobą współgra i dobrze podkreśla ekologiczną wizję marki Gardena.

Już na samym początku zwróciliśmy uwagę na to, że narzędzia EcoLine mają niepowtarzalny design (wyróżniony nagrodą German Sustainability Award Design 2022 w kategorii “Vision”), który różni się od standardowego asortymentu tej marki. Bez dwóch zdań! Te narzędzia są po prostu bardzo ładne... ale na tym nie koniec. Dyskretna kolorystyka w połączeniu z metalowymi elementami nadaje narzędziom eleganckiego wyglądu, a zastosowane materiały świadczą o wysokiej jakości. Narzędzia nie są ciężkie, ale ma się wrażenie, że są wytrzymałe. Postanowiliśmy każde z nich sprawdzić w akcji. Zobaczcie!

Małe narzędzia

Linia EcoLine zawiera 3 podstawowe małe narzędzia, które przydadzą się do pracy w każdym ogrodzie. Jest to: uniwersalna łopatka do sadzenia i przesadzania, praktyczny wycinak do chwastów, skrobak do fug oraz mały sekator o uniwersalnym zastosowaniu.

Gardena EcoLine Łopatka do sadzenia
Łopatka do sadzenia
Sprawdza się doskonale do sadzenia i przesadzania roślin: np. sadzonek warzyw, ziół, kwiatów w doniczkach, skrzynkach i na rabatach i wszędzie tam, gdzie pracujesz z małymi roślinami. Możesz ją także wykorzystać do sadzenia cebulek kwiatowych.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Gardena EcoLine Wyrywacz do chwastów
Wycinak do chwastów
Dzięki niemu wygodnie i precyzyjnie usuniesz chwasty (a w szczególności mniszki) wraz z korzeniami z trawnika lub rabaty. Jest cienki, dzięki czemu łatwo go wciśniesz nawet w twardą glebę.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Gardena EcoLine Skrobak do fug
Skrobak do fug
Niezwykle przydatny do usuwania bez wysiłku niepożądanej roślinności spomiędzy płyt chodnikowych, z fug i krawędzi przy ścianach. Został wyposażony w praktyczne, obustronnie szlifowane ostrze ze stali nierdzewnej, co ułatwia wycinanie chwastów i mchu nawet z niewielkich szczelin.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Akcesoria do podlewania

Wśród produktów do nawadniania EcoLine znajdziesz zraszacz, opryskiwacze oraz przyłącze kranowe, adapter i szybkozłącze. Możesz z powodzeniem stosować je ze wszystkimi produktami z serii Original Gardena System. Wszystkie elementy będą idealnie do siebie pasować i jednocześnie zachowają doskonałą szczelność.

Gardena EcoLine Zestaw do podlewania
Zestaw do podlewania
Podstawowe akcesoria do podlewania, które są niezbędne w każdym ogrodzie, to: przyłącze kranowe, adapter, szybkozłącze ze stopem oraz zraszacz prosty z dwiema opcjami strumienia wody – silnym do czyszczenia i łagodnym do podlewania.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Gardena EcoLine Pistolet zraszający
Pistolet zraszający
Ergonomiczny i bardzo praktyczny, przyda się do podlewania grządek i rabat w ogrodzie oraz roślin doniczkowych na balkonie. Dzięki rozproszonemu strumieniowi wody można delikatnie podlewać rośliny, a siłę strumienia łatwo regulować dłonią.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Gardena EcoLine Zraszacz wahadłowy
Zraszacz wahadłowy
Idealny do równomiernego nawadniania prostokątnych trawników lub rabat o powierzchni od 90 do 220 m². Zasięg nawadniania wynosi 7-17 metrów, ustawia się go za pomocą suwaka. Szerokość zraszania sięga maksymalnie 13 metrów.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Podsumowanie

Narzędzia EcoLine zaprojektowano z myślą o długotrwałym użytkowaniu, a wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu. Jeśli więc prowadzisz swój ogród ekologicznie, dokonujesz zakupów świadomie w trosce o środowisko, a dodatkowo zależy Ci na produktach wysokiej jakości, które posłużą przez długie lata – to zakup narzędzi ogrodniczych EcoLine od Gardeny będzie doskonałym wyborem!

Wszystkie produkty zostały wyprodukowane w Europie (w Niemczech i w krajach sąsiednich), przez co skrócono odległości ich transportu (nie są to tanie produkty z Azji), co przekłada się na wyższą jakość i równowagę ekologiczną. Dodatkowo Gardena oferuje 5-letnią gwarancję na wszystkie produkty do nawadniania i 25 letnią gwarancję na małe narzędzia i sekatory z tej linii, co jest kolejnym argumentem na to, że są to produkty wysokiej jakości i trwałości. Sprawdźcie sami – tu możecie je kupić!

Gardena_logo

Artykuł powstał we współpracy z marką Gardena.
Więcej informacji znajdziesz na: www.gardena.pl

Autor
Testujemy narzędzia ogrodnicze z recyklingu | Sprawdź, do czego je wykorzystać i czy warto je kupić!
Testujemy narzędzia ogrodnicze z recyklingu | Sprawdź, do czego je wykorzystać i czy warto je kupić!
Paweł Romanowski

Redaktor naczelny portalu. Dba o zielony ogródek od ponad 10 lat. Kiedyś zostanie eko-filozofem, ale póki co poświęca się bez reszty ogrodowej medytacji... w hamaku. Uwielbia przytulać się do drzew, rozmawiać z roślinami i spacerować na łonie natury. Kocha zioła, kwiaty cebulowe i dziką faunę. W swoim małym ogrodzie łączy wielkie potrzeby dzieci, kotów i zapylaczy.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)