Logo
Logo

Nowości marki Gardena na 2022 rok | Spełniaj ogrodnicze marzenia!

Narzędzia wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, roboty koszące wyposażone w technologię mapowania ogrodu, urządzenia ułatwiające podlewanie roślin oraz nowe elementy systemu ClickUp!, takie jak basen dla ptaków czy lampa solarna. Oto nowe produkty Gardena, które pomogą miłośnikom roślin spełnić ogrodnicze marzenia w 2022 roku.

OGRODNICZE BESTSELLERY PRZYJAZNE ŚRODOWISKU

EcoLine to kolekcja produktów stworzonych w zrównoważony sposób z materiałów pochodzących z recyklingu. Do serii należą bestsellery Gardena – narzędzia do pracy ręcznej: łopatka, wycinak do chwastów, skrobak do fug oraz sekator ogrodowy, a także produkty do podlewania – pistolet i zraszacz.

Wszystkie plastikowe elementy zostały wykonane w co najmniej 85% z materiałów pochodzących z recyklingu. Natomiast stal powlekana, której użyto do produkcji narzędzi składa się w co najmniej 25% z materiałów z odzysku. Trzonki narzędzi zostały wykonane z woskowanego drewna z certyfikatem FSC®. Opakowania narzędzi EcoLine są także przyjazne dla środowiska – w 100% składają się z przetworzonych surowców wtórnych. Produkty posiadają do 25 lat gwarancji.

OGRODNICZE BESTSELLERY PRZYJAZNE ŚRODOWISKU
Fot. Gardena
Dostępne w sprzedaży od: marca 2022 r.
EcoLine – łopatka, cena ok: 61 zł,
EcoLine – wycinak do chwastów, cena ok. 61 zł,
EcoLine – skrobak do fug, cena ok. 79,90 zł,
EcoLine – sekator ogrodowy, cena ok. 98,70 zł,
EcoLine – pistolet zraszający, cena ok. 103 zł,
EcoLine – zraszacz wahadłowy, cena ok. 117 zł,
EcoLine – zestaw podstawowy do podlewania, cena ok. 103 zł.

ROBOTY KOSZĄCE Z FUNKCJĄ MAPOWANIA OGRODU

Roboty smart Sileno city oraz smart Sileno life zostały wyposażone w nową technologię LONA Intelligence, która wprowadza do procesu koszenia wiele udogodnień.

Technologia mapowania oparta jest na sztucznej inteligencji – robot uczy się kształtu ogrodu, a użytkownik posiada możliwość śledzenia lokalizacji urządzenia w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcji SensorControl roboty wiedzą, które miejsca kosić rzadziej lub częściej – dopasowują harmonogram pracy do tempa wzrostu trawy. Możemy także określić obszary, na których robot nie powinien pracować i to bez konieczności tworzenia nowej mapy ogrodu.

ROBOTY KOSZĄCE Z FUNKCJĄ MAPOWANIA OGRODU
Fot. Gardena
Produkty dostępne w sprzedaży od marca 2022 r.
Robot koszący Sileno city 250, cena ok. 3 499 zł,
Robot koszący Sileno life 1500, cena ok. 7 699 zł.

LICZNIK, KTÓRY POMOŻE OSZCZĘDZAĆ WODĘ

Gardena koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i wprowadza do oferty produkty pomagające oszczędzać wodę. Monitorowanie jej zużycia ułatwi licznik wody AquaCount. Dzięki niemu będziemy mogli wygodnie kontrolować przepływ wody i dozować ją odpowiednio do potrzeb roślin. Urządzenie jest zasilane bateriami i możemy podłączyć je bezpośrednio do kranu, złącza węża, zraszacza, opryskiwacza czy nawet do pompy.

LICZNIK, KTÓRY POMOŻE OSZCZĘDZAĆ WODĘ
Fot. Gardena
Licznik wody AquaCount dostępny w sprzedaży od marca 2022 r., cena ok. 136 zł.

ŁATWE PRZECHOWYWANIE WĘŻA

W nowym sezonie nie zabraknie wygodnych rozwiązań dla posiadaczy mniejszych ogrodów. Osobom, które chcą oszczędzić miejsce spodoba się wieszak na wąż tekstylny Liano™ TapFix. Montaż wieszaka nie wymaga użycia narzędzi i śrub, łatwo mocuje się go na kranie. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i chcących mieć wąż zawsze pod ręką.

ŁATWE PRZECHOWYWANIE WĘŻA
Fot. Gardena
Wieszak dostępny w sprzedaży od lutego 2022 r., cena ok. 79,90 zł.

WODA DOSTĘPNA W KAŻDYM ZAKĄTKU OGRODU

Dla osób ceniących sobie wygodę i estetykę w ogrodzie idealnym rozwiązaniem będzie system Gardena Pipeline. To podziemny system dostarczania wody, który ułatwia podlewanie dowolnego miejsca w ogrodzie. Jeszcze więcej możliwości zapewni nam nowość – kran ogrodowy montowany do podziemnej puszki poboru wody. Można obracać go o 360°, posiada przyłącze kranowe Anti-Splash, które zapobiega rozchlapywaniu wody oraz wygodną możliwość regulacji przepływu.

WODA DOSTĘPNA W KAŻDYM ZAKĄTKU OGRODU
Fot. Gardena
Kran ogrodowy dostępny w sprzedaży od marca 2022 r., cena ok. 235 zł.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI DEKORACJI

Gardena ClickUp! to system, który idealnie sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Specjalny trzonek i wymienne elementy, takie jak: hotel dla owadów, karmnik, deszczomierz, doniczka i pochodnia uczynią nasz ogród jeszcze piękniejszym. W 2022 roku Gardena poszerza swoją ofertę o 3 dodatkowe elementy. Dzięki mocowaniu balkonowemu ClickUp! system możemy umieścić na balkonowej barierce – kwadratowej (o przekroju od 1-6 cm) lub okrągłej (o średnicy do 5 cm). Nowe elementy: basen dla ptaków, pochodnia – kula czy lampa solarna sprawią, że nawet w mieście będziemy mogli cieszyć się obecnością ptaków i spędzać wieczory w nastrojowej atmosferze.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI DEKORACJI
Fot. Gardena
ClickUp! basen dla ptaków (dostępny od marca 2022 r., cena ok. 78,90 zł),
ClickUp! mocowanie balkonowe (od maja 2022 r., cena ok. 98,70 zł),
ClickUp! pochodnia – kula (od czerwca 2022 r., cena ok. 165 zł),
ClickUp! lampa solarna (od czerwca 2022 r., cena ok. 273 zł),
ClickUp! trzonek, cena ok. 78,90 zł)

Tekst i zdjęcia: informacje prasowe Gardena

Tagi
 
Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl